- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •Ас атасы - асыл тас, Аттамас одан кәрі, жас.
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •Сыйластық ережесі
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •Өсімдіктерді қорғау ережелері
- •Өсімдіктердің тіршілігі
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •Алтау ала болса, ауыздағы кетеді. Төртеу түгел болса, төбедегі келеді.
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •Кітап қайдан шығады?
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
2 Сынып
Дүниетану. Сабақ №
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: Су. Судың қасиеті.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік Сусыз тіршілік жоқ. Оқушыларға су, судың маңызы туралы білім беру.Суды сезінуге болатынын дәлелдей отырып, жер бетін ауа қоршап тұрғанын, оның тірі табиғат үшін пайдасын ашу, дәлелдеу.
Дамытушылық: Тәжірибелер жасау арқылы оқушы танымын кеңейтіп, қызығушылығын ояту. Дүниетанымын кеңейту, сөздік қорын молайту, тіл байлығын арттыру.
Тәрбиелік: Қоршаған ортаны қорғауға үйрету арқылы экологиялық тәрбие беру.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа материалды меңгеру сабағы..
Әдіс-тәсілдері: СТО технологиясының тәсілдері, түсіндіру, сұрақ-жауап,
көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс, ойын.
Көрнекілік: Суреттер.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасымен жұмыс: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу..
Сығылады, серпіледі жылуды сақтайды
Ауа
Отты жанғызады
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
Су – сұйық, мөлдір, түссіз. Су сұйық болғандықтан түрлі пішінге ие болады. су бойында да ауа бар.
Жаңа сабақ.
Су қандай зат?
Судың түсі қандай?
Судың пішіні бар ма? Оны шыныға құйсаң қандай болады? Құмыраға құйсаң ше?
Су қандай жерлерде болады?
Табиғатта су өте көп.. Ол біздің тіршілігімізге өте қажет.
Оқулықпен жұмыс
Оқулықта берілген суретпен жұмыс.
- Мәтінді мәнерлеп оқу.
Дауыстап кезекпен оқыту.
- Оқушыларға мәтінді мәнерлеп , тізбектей оқыту.
Сергіту сәті.
Судың қасиетін анықтайтын тәжірибелер жасау.
1-т. Су түссіз, мөлдір, иіссіз.
2-т. Су сұйық. Ол кез келген пішінге ие болады.
3-т. Су ағады, жұғады.
4-т. Су буланады, қатады.
(Судың бір күйден екінші күйге ауысуы туралы да айтып өту).
Сұрақтар мен тапсырмаларды орындау.
Судың жай–күйі
СУ БУ МҰЗ
Осы байланысты әңгімеле.
Жұмбақтарды оқы.
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу.
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.