- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •Ас атасы - асыл тас, Аттамас одан кәрі, жас.
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •Сыйластық ережесі
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •Өсімдіктерді қорғау ережелері
- •Өсімдіктердің тіршілігі
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •Алтау ала болса, ауыздағы кетеді. Төртеу түгел болса, төбедегі келеді.
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •Кітап қайдан шығады?
- •2 Сынып
- •2 Сынып
- •2 Сынып
2 Сынып
Дүниетану. Сабақ №
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: Өсімдіктердің «Қызыл кітабы».
Сабақтың мақсаты:
Білімділік Өсімдіктердің «Қызыл кітабымен» таныстыру. Адамның тірі табиғаттағы орны мен рөлін бағалау, субъект – субъект қарым-қатынасының мәнін түсінуге жеткізу..Жануарлар және олардың тіршілігі жайлы түсінік беру.
Дамытушылық: Тәжірибелер жасау арқылы оқушы танымын кеңейтіп, қызығушылығын ояту. Дүниетанымын кеңейту, сөздік қорын молайту, тіл байлығын арттыру.
Тәрбиелік: Қоршаған ортаны қорғауға үйрету арқылы экологиялық тәрбие беру.Жануарларды қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.
Көрнекілік: Суреттер. «Жануарлар» топтамасы
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ.
ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.
Ү. Қорытындылау, бағалау.
ҮІ. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасымен жұмыс: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
Жануар – жануар жануар - өсімдік Адам - жануар Адам - өсімдік
«Адам, жануар, өсімдік – табиғат бөліктері»
«Табиғат - өлі және тірі табиғат»
«Адам – қарым-қатынысты жасаудағы басты тұлға» * «Табиғатты қорғау – ізгі мақсат»
* «Қызыл кітап»
түсінік ұғымдары
1-сабақ – «Қызыл кітаппен» таныстыру. Қызыл кітапқа енген өсімдіктермен таныстыру.
Жаңа сабақ.
«Қызыл кітап» - әрі тірі табиғаттың кейбір бөліктерінің құрып бара жатқаны туралы адамға ескертіп, әрі оларды Заңмен қорғаудың қажеттігі туралы кітап..
Оқулықпен жұмыс.
Оқулықта берілген суретпен жұмыс.
- Мәтінді мәнерлеп оқу.
Дауыстап кезекпен оқыту.
- Оқушыларға мәтінді мәнерлеп , тізбектей оқыту
Өсімдіктер:
Шырша ағашы
Дермене
Таусағыз
Грейг қызғлдағы
Сергіту сәті.
- Сұрақтар мен тапсырмалар:
«Қызыл кітапты» не үшін жазатынын нақты дәлелдермен әңгімелеп айт
өсімдіктерді қорғаудың қажеттілігін дәлелдеп әңгімеле.
Өз жеріңде өсімдіктерді қорғау жөнінде қандай жұмыстар жүргізіледі?