Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Дниетану 2 сынып. 2013-2014.docx
Скачиваний:
123
Добавлен:
01.03.2016
Размер:
6.1 Mб
Скачать

2 Сынып

Дүниетану. Сабақ №

Мұғалім:

Сабақтың тақырыбы: Өсімдік мүшелері және олардың қызметі. Тамыр.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік Өсімдіктің тірі табиғат екенін дәлелдеу. Оның тұқымнан өсетіні, жер бетіне өніп шығуы туралы білім беру. Өсімдіктің мүшелері, өсімдіктің өну ерекшелігі – ең алғаш өсімдіктің тамыры шығатыны, содан әрі өскін, өркен тарайтыны жайында түсінік беру.

Дамытушылық: Тәжірибелер жасау арқылы оқушы танымын кеңейтіп, қызығушылығын ояту. Дүниетанымын кеңейту, сөздік қорын молайту, тіл байлығын арттыру.

Тәрбиелік: Қоршаған ортаны қорғауға үйрету арқылы экологиялық тәрбие беру.

Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа материалды меңгеру сабағы..

Әдіс-тәсілдері: СТО технологиясының тәсілдері, түсіндіру, сұрақ-жауап,

көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс, ойын.

Көрнекілік: Суреттер. «Өсімдіктер» топтамасы.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Үй тапсырмасымен жұмыс: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу.

Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.

Өсімдік мүшелері, олардың орналасуы.

Жаңа сабақ.

Өсімдік мүшелері туралы не білеміз?

Өсімдік

мүшелері

тамыр

Тамыр - өсімдіктің негізгі

және жер астындағы

мүшесі.

Оқулықпен жұмыс. «Тамыр», мәтінін оқу. негізгі (кіндік) тамыр

  • Оқулықта берілген суретпен жұмыс. Тамыр түрлері. жанама тамыр

- Мәтінді мәнерлеп оқу. шашақ тамыр

  • Дауыстап кезекпен оқыту.

- Оқушыларға мәтінді мәнерлеп , тізбектей оқыту.

Сергіту сәті.

Сұрақтар мен тапсырмаларды орындау.

  1. Өсімдік тамырының ұзын не қысқа болуы неге байланысты?

  2. Өсімдік мүшелерін ата.

  3. Тамырдың атқаратын қызметі.

  4. Өзің байқаған бір-екі өсімдіктің тамырын сал.

Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.

Үйге тапсырма: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу.

Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]