Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Билет.doc
Скачиваний:
985
Добавлен:
23.02.2016
Размер:
3.22 Mб
Скачать

«Однорідні члени речення»

Урок української мови у 4-му класі ( з російською мовою навчання)

Мета: формувати поняття про однорідні члени речення, вчити учнів визначати їх у реченні, встановлювати зв` язок з іншими членами речення, познайомити із вживанням знаків пунктуації при однорідних членах, формувати орфографічні навички, розвивати усне й писемне мовлення, пізнавальні інтереси, спостережливість, виховувати інтерес до предмету, любов до природи.

Обладнання: мікрофон, таблиці, картки.

Тип уроку: повідомлення нових знань, вмінь, навичок.

Хід уроку:

1.Організаційний момент.

2.Повідомлення теми, мети уроку.

Сьогодні на уроці ми ознайомимось з останньою темою з теми «Речення»,

З` ясуємо, що таке однорідні члени речення, навчимося визначати їх у реченні, з` ясуємо, які знаки пунктуації ставляться при однорідних членах, дізнаємось дещо цікаве.

3.Актуалізація знань, вмінь, навичок.

Прямая со стрелкой 9

Словниковий диктант:

Сьогодні, подвір` я, знайомий, цього, льодовий, льотчик, його, м` який, колосся, польовий, хом` як, безчесний, Йосип, спитав, нігті, боротьба, безхмарний, просьба, швидко, легкий. (допишіть одне слово,правопис якогого, на вашу думку, треба знати)

Перевірка диктанту ланцюжком, виділення орфограм.

«Мікрофон»

- Що ви знаєте про речення? (На цей час учні знають, що таке речення, види речень за метою висловлювання, за інтонацією, граматичну основу, що таке підмет, присудок, просте й складне речення)

4. Повідомлення нових знань, вмінь, навичок.

а) Робота в групах (кожна група сідає за окремий стіл, отримує завданя і колективно його виконує):

Виділені слова замінити кількома конкретними прикладами.

Восени

Восени ми помандрували до лісу. На узліссі нас зустріли дерева. У пожовклій траві ми знайшли гриби. Наша радість була безмежною.

Групи відповідають і отримують завдання (звернути увагу на інтонацію і діти виставлять коми між однорідними членами):

- Встановити зв` язок між словами у цих реченнях, розібрати за членами речення.

(Виконавши завдання, група вивішує аркуш на дошку, дає відповідь.)

  • Отже, що ж ми з` ясували?

Учні:

- Вставлені слова відносяться до одного слова, відповідають на одне питання, вимовляються з перелічувальною інтонацією.

Учитель:

- Такі члени речення називать однорідними членами. Сьогодні ви самостійно вивели правило – що таке однорідні члени речення. Повторимо ще раз, що таке однорідні члени речення. (Вивішується таблиця)

Однорідні члени речення

Що роблять?

Прямая со стрелкой 4Прямая со стрелкой 5Прямая со стрелкой 6Прямая со стрелкой 8Прямая со стрелкой 7

Відлітають у вирій граки, шпаки, ластівки.

Овал 1Овал 2Овал 3

, , .

Проводиться робота за таблицею: вчитель звертає увагу учнів на знаки пунктуації, схему зображення однорідних членів речення, вказує на те, що на наступному уроці учні знайомляться ще з деякими випадками вживання знаків пунктуації при однорідних членах.

Учитель:

- Уважно подивіться на таблицю, на результати вашої колективної роботи і скажіть:

- Які члени речення можуть бути однорідними?

Учні:

- Однорідними можуть бути підмети, присудки, другорядні члени речення.