Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лекція1-9.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
26.08.2019
Размер:
1.65 Mб
Скачать

Продовження опису елементів керування.

1. Текстове поле. Область уведення текстової інформації із клавіатури.

2. Поле зі списком. Відрізняється від звичайного текстового поля наявністю кнопки, що розкриває. Дані в поле можна вводити за допомогою клавіатури або вибирати зі списку за допомогою миші.

3. Список. Цей елемент керування дозволяє вибрати один параметр із заданого набору. Якщо список не міститься повністю у відведеній для нього області, то поруч із ним відображаються смуги прокручування.

4.  список, Що Розкривається. Служить для вибору одного параметра із заданого набору. Якщо список не міститься повністю у відведеній для нього області, поруч із ним відображаються смуги прокручування. Від поля зі списком відрізняється тим, що вводити дані в поле не можна.

5. Перемикачі. Група елементів керування, що дозволяє вибрати один  варіант настроювання з декількох. Перемикачі включаються щигликом лівої кнопки миші. При включенні нового перемикача раніше включений вимикається. Один з перемикачів групи включений завжди.

6. Прапорці. Елементи керування, схожі на перемикачі. Можуть застосовуватися як у групі, так й окремо. Прапорець має два стани: установлений або скинутий (снять). На відміну від перемикачів у групі прапорців можуть бути одночасно встановлені  кілька прапорців або взагалі жодного.

7. Палітра. Палітра — це графічний різновид списку.  палітра, Що Розкривається, - різновид списку, що розкривається. Палітра забезпечує наочність при виборі параметра настроювання. Дуже часто палітри застосовують для вибору кольорів об'єкта, хоча їхнє застосування не обмежується тільки вибором кольорів.

8. Лічильник. Лічильник — елемент керування для уведення числових параметрів. Він складається з поля лічильника й кнопок лічильника. Число в поле лічильника можна ввести за допомогою клавіш клавіатури або встановити серією послідовних щигликів на кнопках лічильника.

9. Позіціоніруємий движок. Дуже зручний елемент керування. Движки перетаскують за допомогою миші. Так наочно здійснюється зміна регульованих параметрів.

10. Область попереднього перегляду. У деяких діалогових вікнах передбачена спеціальна область, у якій можна переглянути результат виконаних регулювань.

11. Область перевірки. У тих випадках, коли настроюється якесь апаратне забезпечення, наприклад миша, діалогове вікно може мати спеціальну область для перевірки правильності настроювання.

 

В Windows  застосовують особливий вид діалогового вікна Властивості. Основне призначенняодержання довідкової інформації про конкретний об'єкт із можливістю зміни деяких його параметрів.

Для відкриття такого вікна спочатку необхідно вибрати об'єкт, а потім виконати команду Властивості меню Файл,  або викликати контекстне меню об'єкта й у ньому вибрати пункт Властивості.  Також для будь-якого обраного об'єкта вікно Властивість можна викликати натисканням клавіатурної комбінації Alt + Enter,  або при натиснутій клавіші Alt двічі клацнути мишкою по значку об'єкта.

Для приклада  у вікні Мій комп'ютер виберіть диск D  і викличте  його діалогове вікно Властивості. На вкладці Загальні переглянете  інформацію про диск D: тип, мітка, загальна ємність, зайняте простір диска, вільний простір диска. Останні дві характеристики представлені також у вигляді діаграми.  Мітку Диска можна змінити, використовуючи стандартні способи редагування.  На  вкладці Сервіс розташовані кнопки запуску сервісних програм перевірки, архівірованія й дефрагментації диска.

 

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.