Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лекція1-9.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
26.08.2019
Размер:
1.65 Mб
Скачать

Вставка спеціальних символів.

При необхідності вставити в документ різноманітні символи й букви іноземних алфавітів, відсутні на клавіатурі, скористайтеся в такий спосіб:

1.   Помістите курсор у місце вставки символу.

2.   Задайте команду Символ (Symbol) у меню Вставка (Insert).

3.   У діалоговому вікні, що відкрилося, Символ (Symbol) виберіть вкладку Символи (Symbols ) (мал. 1)

 

мал. 1. Вид діалогу вставки символа

 

4.   У списку Шрифт: (Font) виберіть необхідний шрифт, потім за допомогою миші виберіть потрібний символ і клацніть два рази лівою кнопкою миші. Символ з'явиться в документі там, де коштує курсор, немов ви тільки що набрали його на клавіатурі.

5.   Після вставки потрібних символів закрийте вікно діалогу кнопкою Закрити (Close).

Для уведення багатьох символів передбачені спеціальні сполучення клавіш. Ці комбінації показані на вкладці спеціальні символи вікна діалогу Символ. Сполучення клавіш застосовуються для швидкої вставки символів без відкриття вікна діалогу.

 

Ви можете визначити свої власні сполучення клавіш для вставки символів. Для цього спочатку варто клацнути на відповідному квадратику у вікні діалогу Символ, а потім нажати кнопку Клавіша (Shortcut Key).

 

мал. 2. Вставка поточної дати і часу

Нарешті, можна вставити в текст документа поточний час і дату - для цього виконаєте команду Дата й час (Date And Time) з меню Вставка й знайдіть у списку, що з'явився, підходящий формат (мал. 2). Якщо встановити прапорець Вставити як поле (Insert As Field), то Word автоматично буде обновляти дату й час при кожній печатці документа; у противному випадку дата й час залишаться такими, якими вони були в момент вставки.

У вікно порожнього документа можна ввести текст, вставити таблицю, малюнок і т.д. Порожній документ має назву Документ 1, яке видно в рядку заголовка.

            Документ можна створити наступними способами:

 

·  вибрати команду Створити в меню Файл, потім у області задач (зміниться режим на «Створення документа») в розділі Створення вибрати «Новий документ», заснований на шаблоні Звичний або розділі Шаблони в пункті На моєму комп'ютері вибрати приречений шаблон або майстер, на основі якого вимагається створити документ або шаблон.;

·  клацнути піктограму Створити на панелі інструментів Стандартна, відкриється порожній документ Документ 1, заснований на шаблоні Звичний.При створенні нових документів їм послідовно привласнюватимуться номери 2, 3, 4, 5 і т.д. У порожньому документі вгорі зліва видно мерехтливу вертикальну лінію, яка називається курсором введення. Курсор указує, куди вводитиметься символ з клавіатури або вставлятися який-небудь об'єкт (малюнок, таблиця і т.д.). Положення курсора можна змінити клавішами управління курсора   або маніпулятором мишу тільки в межах набраного тексту. У рядку стану редактора на екрані дисплея видно номер рядка документа і номер позиції в ній, де у нинішній момент знаходиться курсор.

Режим роботи Word – вставка або заміна

Текстовий процесор працює в режимі вставка або заміна. Індикація режиму здійснюється в рядку стану на екрані дисплея. Режими можна перемикати за допомогою клавіші Ins. У режимі «вставка» символи, що вводяться з клавіатури, зсовують управо текст документа, розташований за курсором. У режимі заміни замість символу, розташованого праворуч від курсора, вводиться новий символ з клавіатури. Перед введенням тексту доцільно встановити параметри і необхідну орієнтацію сторінки, виконавши команду Файл / Параметри сторінки, вкладка Поля.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.