Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лекція1-9.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
26.08.2019
Размер:
1.65 Mб
Скачать

6.2.Створення малюнків

 

Малювання в Word здійснюється за допомогою інструментальної панелі Малювання.  Її включення можна здійснити за допомогою пункту меню Вигляд - Панелі інструментів - Малювання  або  натисненням відповідної кнопки на панелі Форматування.  Більшість кнопок на цій панелі має зрозумілі позначки і дає можливість намалювати відповідний графічний об'єкт (після активізації його кнопки мишею):  лінію, вектор, прямокутник (квадрат), овал (круг), текстову рамку для введення тексту, об'єкт Word Art для створення нестандартного тексту (типу “плакат”)  або одну з вибраних автофігур. Якщо об'єкт, який треба намалювати, може бути правильним  (квадрат, круг, горизонтальна, вертикальна, діагональна лінії і т.п.), при його створенні необхідно маніпулювати мишкою, утримуючи натиснутою клавішу Shift.  Намальований об'єкт може мати лінії вибраного кольору.  Окрім цього,  можна задавати тип (суцільна, штрихова і ін.),  товщину ліній  і оформлення різними видами стрілок  кінців ліній.  Намальований  об'єкт можна також оформити тінню  і зробити об'ємним.  У меню Дії містяться багато інших команд, пов'язаних безпосередньо  з процесом малювання.

За допомогою меню  автофігури  можна автоматично вставляти  найчастіше використовувані фігури. Для вставки  автофігури  необхідно виконати наступні дії:

  •  Клацнути  кнопку автофігури.

  • Вибрати  категорію автофігури,  а потім клацніть певну фігуру.

  • Клацнути  в  тому  місці  документа, куди потрібно  помістити автофігуру.

Вставка малюнка або картинки з колекції:

·  Вкажіть місце вставки малюнка або картинки

·  У меню Вставка виберіть команду Малюнок або Натисніть кнопку Додати картинку на панелі інструментів Малювання, а потім у області задач виберіть розділ Упорядкувати картинки. З'явиться вікно Вибране – Колекція картинок, в якому необхідно вибрати потрібну категорію в Колекції Microsoft Office

·  Виділіть потрібний малюнок, а потім виберіть команду Копіювати в меню, що з'явилося, після цього натисніть кнопку Вставити на панелі інструментів

·  Після завершення роботи з колекцією натисніть кнопку Закрити у вікні Вибране – Колекція картинок

Вставка малюнка з сканера

Сканування і вставка малюнка в документ для виконання цієї процедури до комп'ютера повинне бути підключене пристрій (сканер або цифрова камера), що підтримує протокол TWAIN. Крім того, на комп'ютері повинне бути встановлене програмне забезпечення, що підтримує протокол TWAIN.

Настройка зображення

Малюнки, створені з іншого файлу, включають точкові малюнки, скануючі зображення і фотографії, а також картинки. Для зміни малюнків служать панель інструментів Настройка зображення і деякі кнопки панелі інструментів Малювання. При виділенні малюнка на екран виводиться панель інструментів Настройка зображення інструментами, що дозволяють обрізати малюнок, додати до нього межу або змінити його яскравість і контраст і т.д.

 

Створення написів в полі малюнка

 

Мальовані об'єкти можуть містити текстові елементи, наприклад заголовки,  буквені або цифрові позначення на схемах, кресленнях.

Для створення текстових елементів, приєднаних до фігур  або малюнків  служить спеціальний засіб Напис (команда Вставка - чи Напис  відповідна кнопка на панелі Малювання). Створивши текстову рамку, в полі написи вводять необхідний текст,  після чого напис можна редагувати.  Інші властивості напису задають в діалоговому вікні  Формат напису,  яке для виділеного напису відкривається командою  Формат ? Напис.  Елементи управління, представлені на вкладишах цього вікна,  дозволяють набудувати:

• фоновий колір (якщо задати параметр  Немає заливки, напис лежатиме на прозорому фоні);

• колір, тип і товщину ліній, які обрамляють напис (якщо при виборі кольору задати параметр Немає ліній, то текст не матиме видимої самостійної рамки);

• розміри внутрішніх полів між текстом і зовнішньою рамкою поля Напис  (призначаються на вкладиші Напис).

 

Графічні ефекти до тексту

 

Для створення графічних текстових ефектів використовують програму WordArt, яка викликається з панелі інструментів Малювання за допомогою кнопки Додасть    об'єкт  WordArt.

 До текстових ефектів належать такі операції:

· як викривлення тексту

· поворот символів на 90 градусів

· накладення тіні на текст

· розтягання тексту по горизонталі,  вертикалі

· нестандартне кольорове оформлення і інші. 

Об'єкти, створені за допомогою WordArt,  розглядаються не як звичний текст, а як мальовані об'єкти. Щодо об'єктів WordArt неможливо виконувати перевірку правопису; з  ними також не працюють інші текстові функції, такі як Знайти і Замінити.

 

Створення об'єкту WordArt  виконуйте по алгоритму.

1. Клацніть на кнопці Малювання на стандартній панелі інструментів, щоб викликати  панель інструментів малювання.

2. Клацніть на кнопці WordArt на панелі інструментів малювання. (Можна також скористатися системою меню:  командою Вставка  ?  Малюнок  ?  Об'єкт WordArt.) На екрані  з'явиться  вікно  Колекція WordArt.

3.Клацніть двічі на кожній з 30 заготівок.  Відкриється діалогове вікно Зміна тексту  WordArt.

4. Введіть свій текст, який замінює фразу "Текст напису".

5.Якщо потрібно, змініть  шрифт або кегль, вибравши бажаний варіант в полях Шрифт і  Розмір  відповідно.

6.Ваш текст може бути стилізований напівжирним  шрифтом або курсивом; для цього слід клацнути на кнопці  чи  ж  До  відповідно.

7.Клацніть на кнопці ОК. WordArt створить свій об'єкт, по периметру якого будуть розміщені розмірні маркери; крім того на екрані відобразиться панель інструментів WordArt.

8.Клацніть в будь-якому місці за межами об'єкту WordArt, щоб повернутися в документ.

Коли об'єкт WordArt  буде вставлений  в текст,  можна  його змінити:

 

• Клацнути текст мишею і перетягнути його на потрібне місце.

• Змінити розмір графічного тексту, перетянув  його маркери зміни розміру в ту або іншу сторону.

• Для зміни параметрів графічного тексту (наприклад, вигин, чи нахил), перетягнути жовті маркери.

При виділенні мишею  об'єкту WordArt завжди з'являтиметься переміщувана панель інструментів WordArt.  

 З її допомогою можна виконати наступні дії:

• Відкрити діалогове вікно Формат об'єкту WordArt, за допомогою якого можна змінити колір, розмір, розташування об'єкту, а також обтікання його текстом.

• Здійснити вільний обіг тексту.

• Перемкнути між горизонтальними і вертикальним розташуванням тексту в WordArt.

• Вирівняти рядкові і прописні букви WordArt по висоті.

• Змінити  між символьний  інтервал.

• Повернутися до нової колекції WordArt.

• Додати новий об'єкт WordArt.

• Змінити вирівнювання тексту WordArt.

• Змінити форму WordArt.

Якщо ви клацніть кнопку Форма WordArt в панелі інструментів WordArt, то вам буде представлене вікно з шаблонами з 40 різних форм тексту.

    Використовування  галереї  стандартних  малюнків  (кліпартов)

 

Для вставки кліпартов в текстовий документ використовують команду Вставка  ?  Малюнок  ?  Картинки.  Відповідна кнопка є і на панелі інструментів Малювання. При цьому відкривається діалогове вікно Вставка  картинки. Це назва  умовна,  оскільки кліпарт — поняття розширене. 

Графічні кліпарти зосереджені на вкладиші Малюнки, де вони класифіковані по категоріях.

Кліпарти — це композиційні об'єкти.  Їх можна «розбирати» на складові, редагувати їх елементи  окремо, створювати композиції з об'єктів, узятих з різних кліпартов. Все це  виконується шляхом редагування кліпартов, вставлених в документ.

Звичний порядок редагування  кліпартов — наступний:

• кліпарт виділяють  лівою кнопкою миші;

• відкривають його контекстне меню  правою кнопкою;

• у контекстному меню вибирають команду Зміна малюнка — він відкривається в окремому вікні редагування;

• у цьому вікні працюють з окремими об'єктами, які складають малюнок.

Комбінування об'єктів, які належать різним кліпартам, виконують шляхом копіювання через буфер обміну Windows (CTRL+C   і  CTRL+V).

 

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.