Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лекція1-9.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
26.08.2019
Размер:
1.65 Mб
Скачать

Лекція № 8

 

         Тема: Обробка даних засобами електронних таблиць Microsoft Excel.

Копіювання комірок, автозаповнення.

 

 

План:

 

1. Операції з осередками.Типи даних

2. Автоматизація вводу.

3. Використання стандартних функцій. Друк документів.

 

 

8.1.Операції з осередками.Типи даних

 

Адресація осередків. Позначення осередку, складене з номера рядка й стовпця, на перетинанні яких вона розташована, називається відносною адресою осередку. Наприклад, A5, D15. При операціях копіювання, видалення, вставки ця адреса змінюється автоматично. Якщо в адресі ставиться знак $, адреса називається абсолютним. Ця адреса не з міняється при використанні в операціях. Наприклад,

$A$10 - не змінюється номер рядка й номер стовпця;

$A10  - не змінюється номер рядка;

A$10  - не змінюється номер стовпця.

Осередку з абсолютними адресами використаються для зберігання констант, коефіцієнтів, які є вихідними даними; в осередках з відносними адресами зберігаються змінні.

Виділення осередку виконується щигликом миші на її вмісті.

Видалення й очищення осередків. Для видалення осередку треба її виділити, вибрати команду Виправлення/Видалити. Потім потрібно вказати, яким способом варто зімкнути осередки, що залишилися (зі зрушенням уліво або вправо). Крім видалення осередку цілком з усім умісті передбачена  операція повного або часткового очищення виділеного осередку. Для цього вибираємо команду Виправлення/Очистити. З'явиться підменю:

 

Формати – віддаляються тільки формати осередку;

Уміст –  віддаляються дані, занесені в осередок;

Примітки – віддаляються тільки примітки, пов'язані з осередком.

Для того, щоб видалити з виділеного осередку всі, найпростіше нажати клавішу [Delete].

Розположення вмісту осередку в кілька рядків. Довгий текст можна розташувати в кілька рядків. Для цього встановите ширину стовпця так, щоб вона задовольняла вас із погляду видимості таблиці. Виберіть команду меню Формат/Осередку. У діалоговому вікні Формат осередків розкрийте вкладку Вирівнювання, установите прапорець Переносити за словами.

Копіювання. Виділите осередок. У меню виберіть пункт Виправлення /Копіювати. Установите курсор у той осередок, куди будете копіювати вміст і виберіть команду Виправлення/Вставити. Можна скористатися аналогічними командами контекстного меню.

Заповнення осередків. Зробіть заповнюваний осередок поточної й уводите дані із клавіатури звичайним образом. Натисніть клавішу [Enter]. Буде активізований наступний осередок. Можна вказати, яка осередок буде активної далі. Для цього розкрийте вкладку Виправлення команди Сервіс/Параметри. Установите індикатор Перехід до іншого осередку після уведення й у поле списку В напрямку виберіть осередок, що буде активізована : праворуч, ліворуч, зверху або знизу від вихідної.

Зміна вмісту осередків. Існує три способи редагування вмісту осередків.

Перший спосіб припускає використання режиму редагування в осередку. Для цього натисніть клавішу [F2], установите курсор у потрібну позиція осередку, уведіть новий уміст, натисніть клавішу [Enter].

Другий спосіб. Установите курсор миші в осередку, після чого в рядку формул з'явиться її вміст. Клацніть у рядку формул і вводите дані.

Третій спосіб припускає внесення змін безпосередньо в осередок, але перехід у режим редагування виробляється подвійним щигликом правої кнопки миші усередині осередку. На мій погляд це найбільш зручний спосіб.

Скасувати зміна й відновити вміст осередку можна, нажавши клавішу [Esc].

 

 Дані:

             Існує три типи даних: текст, число, формула.

Якщо перший символ даних є буквою або символом ' (апострофом), що вводять дані сприймаються як текст. Якщо перший символ - число, то дані є числовими. Формула або адреса осередку починаються зі знака =.

Особливості завдання числових даних. Числа в осередках можна задати в різному форматі: наприклад, 100 000 р. – грошовий формат; 100% – процентний формат; 1,24В+2 – науковий. Указати формат подання чисел можна командою Формат/Осередку/Число. У вікні команди варто вибрати потрібний формат.

Особливості завдання формул. Формула визначає спосіб обробки даних і зберігається в осередку. У цьому ж осередку зберігається й результат обчислення по формулі. Звичайно в рядку формул видна формула, а в осередку - результат. Для одержання формули в осередку треба двічі не їй клацнути мишкою. У формулах можна використати знаки арифметичних операцій + (додавання), - (вирахування), * (множення), / (розподіл) і ^ (зведення в ступінь). При записі формул варто пам'ятати про пріоритети операцій і порядок їхнього виконання. Перемінити порядок виконання операцій можна за допомогою круглих дужок. Їхня кількість у формулі не обмежено. Приклад формули: = D4 + E4 - E5^2 * (C2 + D4) / C3.

Для редагування формул потрібно використати клавішу [F2] або подвійний щиглик миші на осередку з формулою.

    

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.