Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лекція1-9.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
26.08.2019
Размер:
1.65 Mб
Скачать

Горизонтальне меню

 

Рядок меню містить такі пункти:

Файл робота з файлами документів;

Правка редагування документів, фрагментів документа;

Вигляд установка параметрів зовнішнього вигляду вікна;

Вставка вставка в текст різного типу об'єктів;

Формат— встановлення шрифтів, параметрів абзацу;

Сервіс перевірка орфографії, встановлення параметрів настроювання Word;

Таблиця робота з таблицями в тексті;

Вікно перехід від одного відкритого документа до іншого;

Довідка (?)довідка.

Рядок стану.

 

   Рядок стану показує:

 

· номер поточної сторінки;

· номер роздягнула;

· загальне число сторінок;

· відстань від верхнього краю аркуша до курсору;

· номер рядка на сторінці;

· номер стовпця на сторінці;

· індикатор режиму виділення;

· індикатор режиму заміни символів;

· маркування виправлень;

· індикатор запису макрокоманди.

 

5.2.Введення символів

 

 

         Перед введенням символів слід вибрати мову, якій вводитиметься текст, а також формат шрифту і його розмір.  Введення тексту в Word здійснюється в позицію, в якій на дану мить знаходиться текстовий курсор.

 

Для введення тексту досить підвести курсор до потрібного місця документа й набрати текст. В Word є 2 режими редагування: режим вставки й режим заміни. У режимі вставки (використаються найчастіше) всі символи праворуч від курсору зрушуються, звільняючи місце для тексту, що вводить користувачем. У режимі заміни нові символи праворуч від курсору зрушуються, звільняючи місце для тексту, що вводить користувачем. У режимі заміни нові символи заміняють собою існуючі. Коли цей режим включений, у рядку стану виділяється індикатор ЗАМ (OVR). Для перемикання між цими двома режимами варто нажати клавішу Insert або зробити подвійний щиглик мишею на індикаторі ЗАМ.

 

Щоб почати частина абзацу з нового рядка, натисніть Shift+Enter. А чому не Enter? Справа в тому, що деякі параметри форматування ставляться тільки до першого або останнього рядка абзацу; серед них - початковий відступ або додатковий інтервали над абзацом або під ним. Сполучення Shift+Enter дозволяє почати новий рядок без цього небажаного форматування.

 

В Word  новий абзац починається після натискання клавіші Enter і кінець абзацу відзначається символом абзацу. Символ абзацу (¶) є одним із символів, що не друкують, вхідних у документи Word.  Символи, що не друкують, ніколи не з'являються в остаточному роздрукованому варіанті документа. На екрані вони теж звичайно не видні. Однак ви можете зробити їхній видимими натисканням кнопки Не Друкують символы, що (Show/Hide ¶) на стандартній панелі інструментів.

Також можна дозволити або заборонити показ конкретних символів, що не друкують. Для цього варто виконати команду Параметри (Options) з меню Сервіс (Tools), вибрати вкладку Вид (View) і встановити відповідні прапорці в групі Не Друкують символы, що (Nonprinting Characters).

 

 Уникайте випадкового видалення символів абзаців (символи віддаляються незалежно від того, чи видні вони на чи екрані ні). Це приводить до злиття абзаців, поділюваних символом, при якому будь-яке форматування другого абзацу пропадає.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.