Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лекція1-9.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
26.08.2019
Размер:
1.65 Mб
Скачать

6. 3.Робота з малюнками

 

Операції з малюнком

 

Перед виконанням будь-якої операції малюнок виділяється щигликом миші. Виділений малюнок облямовується рамкою з 8 чорними прямокутниками.

Малюнок можна переміщати по документі методом Drag-and-Drop. Указавши мишею на будь-який чорний прямокутник рамки й потягнувши за нього, можна змінити пропорції малюнка. Якщо при цьому втримувати клавішу [Shift], то можна змінити розмір малюнка. Малюнок можна взяти в рамку. Для цього необхідно:

виділити малюнок;

відкрити контекстне меню й вибрати команду Обрамлення й Заповнення;

вибрати кольори рамки й тип лінії;

нажати кнопку ОК.

При описаному способі вставки малюнка в текст, буває важко погодити розміри тексту й малюнка. Тому є більше гнучкий спосіб, заснований на висновку малюнка в кадр.

Подвійний щиглик миші на малюнку викличе завантаження убудованої Word програми. Для більше складного редагування необхідно використати будь-який убудований графічний редактор, наприклад, редактор Paint.

Малювання в документі

Використовуючи функції малювання елементарних геометричних об'єктів, можна самостійно створювати в документі різні малюнки. Для цього необхідно вивести на екран Панель малювання за допомогою кнопки Малювання на Панелі інструментів Стандартна або вибрати команду Вид/Панелі інструментів/Малювання. Можна намалювати свій малюнок і вставити його в документ як об'єкт, вибираючи команду Вставка/Об'єкт/Малюнок Microsoft Word. Створений малюнок необхідно згрупувати, щоб він переміщався по документі як одне ціле, нажавши кнопку Згрупувати на панелі Малювання й прив'язати його до сітки, використовуючи кнопку Прив'язати до сітки на тій же панелі.

Для редагування малюнок виділяється щигликом миші. Змінити кольори  й стиль контурної лінії малюнка або зробити її невидимої можна, використовуючи кнопку Кольори лінії. Кольори заливання внутрішньої області вибирається при використанні кнопки Кольори заповнення. Візерунок заповнення вибирається із запропонованих шаблонів. Для цього з контекстного меню викликається вкладка Заповнення команди Формат об'єктів Якщо елементи малюнка перекривають один одного, можна вказати, який з них помістити на передній план, який – на задній. Для цього елемент малюнка варто виділити й нажати кнопку Помістити на передній план або Помістити на задній план. Для того, щоб на малюнку можна було зробити напис, використається кнопка Напис, за допомогою якої поверх малюнка розтягується рамка тексту. Малюнок можна розмістити поверх тексту (кнопка Поверх тексту) або сховати за текст (кнопка За текст). Обраний елемент можна повернути: щодо його горизонтальної осі за допомогою кнопки Відбити горизонтально, щодо вертикальної осі, використовуючи кнопку Відбити вертикально. Кнопка Повернути вправо дозволяє повернути виділену частину малюнка по годинній стрілці на 900.

Створення текстових ефектів

 

Для створення різних тестових ефектів застосовується програма WordArt. Для її виклику використається команда Вставка /Об'єкт. На вкладці Створення варто вибрати Тип об'єкта Microsoft WordArt 2.0. Те, що ви побачите тепер на екрані, називається вікно візуального редагування. У вікні документа розташовуються нове меню й панель інструментів. На екрані  виведений напис Зразковий текст, що укладений у рамку. Ця рамка дозволяє масштабувати текст і пересувати його по екрані як єдине ціле. Свій текст уводиться за допомогою вікна з написом Наберіть свій текст. Після уведення тексту варто нажати кнопку Обновити екран або клацнути поза вікном WordArt.

Операції, виконувані в цьому режимі:

1.Форма тексту вибирається з 36 шаблонів. Для відкриття списку необхідно клацнути кнопкою поруч із написом Прямий текст на панелі інструментів.

2.Тип і розмір шрифту вибирається зі списку у вікні шрифтів.

3.Кнопки з буквами Ж и К задають напівжирний шрифт і курсив.

4.Потім ідуть кнопки для установки наступних ефектів:

завдання рівної висоти тексту незалежно від регістра символів;

поворот тексту;

розтягання тексту в горизонтальному й вертикальному напрямках;

установка вирівнювання тексту усередині рамки, що обрамляє;

завдання інтервалів між символами;

обертання тексту;

Три останні кнопки дозволяють вибрати кольори символів, тіні навколо символів і товщину ліній контуру символів тексту.

Масштабування об'єкта виробляється після виділення об'єкта звичайним образом.

Переміщення об'єкта виконується в наступному порядку:

включите режим перегляду документа;

виділите об'єкт;

виберіть команду Вставка/Кадр;

перетягнете мишею об'єкт за позиционирующую рамку.

Редагування об'єкта виробляється так:

виділите об'єкт і відкрийте контекстне меню;

виберіть команду Редагувати WordArt або Відкрити WordArt.

Команда Відкрити запускає окреме вікно й використається, коли мало пам'яті. Команда Редагувати використає режим візуального редагування. Цей режим можна включити також, якщо двічі клацнути лівою кнопкою миші на об'єкті.

 

Вставка малюнку

 

У документи Word може бути вставлена графіка різних форматів (PCX, BMP, WMF, TIF, РІС, DRW та ін.). Для роботи з цими форматами Word використовує графічні фільтри-програми, які дозволяють відображати графіку. Ці фільтри встановлюються за повної інсталяції Word. Фільтри не потрібні тільки для роботи з графікою в форматах BMP і WMF.

Розміщення графіки. Для розміщення графіки слід встановити курсор у місце, де планується розміщення. Після цього потрібно виконати команду Вставка/Рисунок. На екрані з'явиться вікно діалогу Вставка рисунка (мал. 11.20).

У цьому вікні слід вибрати дисковод, папку та ім'я файла. Ім'я файла вибирається із списка Имя. У списку знаходяться файли, тип яких вказано в однорядковому списку Тип файла.

При натиснутій кнопці Вмвод содержимого у вікні виводиться зображення малюнка. Встановлений прапорець Связь с файлом створює зв'язок між документом і графічним файлом. Для обновлення цього зв'язку за кожної зміни графічного файла потрібно виконувати команду Правка/Связи. У цьому випадку при кожному завантаженні документа з вбудованою графікою Word буде відображати останню версію графічного файла.

Встановлений прапорець Хранить в документе зберігає графічне зображен­ня всередині документа. Це має свої переваги і недоліки. Перевагою є те, що виключається втрата графіки, наприклад, при копіюванні тексту на дискету. З іншого боку, графіка значно збільшує розмір файла документа.

Після встановлення всіх параметрів необхідно натиснути кнопку ОК, і графічний елемент буде встановлено в місце курсора.

 

 Зміна параметрів малюнку

 

Якщо на екрані замість графіки з'явиться тільки порожня рамка, то це означає, що Word позначив місце розташування графіки. Щоб зробити графіку видимою, слід виконати команду Сервис/Параметрн, вибрати вкладнику Вид < і відмінити опцію Пустне рамки рисунков.

Щоб змінити масштаб і положення графіки в документі, потрібно виділити графіку. Для цього слід сумістити курсор миші з графічним зображенням і натиснути кнопку миші. Команда Формат/Рисунок викличе на екран вікно діалогу Рисунок (мал. 11.21). Використовуючи це вікно, можна змінити масштаб, відстань між текстом і графікою.

Робота з малюнком містить в собі його  збільшення або зменшення, обрізання малюнка,  додавання або видалення рамки, переміщення, копіювання малюнка. Об'єкт, який потрібно  відформатувати, повинен бути виділений, т.е оточений габаритним контейнером з маркерами.

 Для цього служить  кнопка  Вибір об'єктів панелі інструментів Малювання (клацають по ній, а потім на фігурі, яку потрібно модифікувати). Щоб виключити режим виділення і продовжити редагування тексту документа, повторно клацають  на кнопці Вибір об'єктів.

 Для виділення малюнка можна просто  клацнути на малюнку мишею:  навколо нього з'являться вісім квадратиків - після одного в кожному  і після одного у середині кожної сторони. Це маркери зміни розмірів графічних об'єктів, призначення яких витікає з самої назви. Вони використовуються для зміни розмірів графічного об'єкту (необхідно захопити відповідний маркер  і потягнути його мишею в ту, чи іншу сторону).

 Панель інструментів Настройка зображення автоматично з'являється, коли  малюнок  вставляється в документ Word.  Вона надає можливість внести в малюнок зміни.

 

Редагування графічних об'єктів:

 

Ø    закрашення графічного об'єкту  новим кольором, заливки градієнтним кольором,  текстурою або узором — за допомогою інструменту Заливка (відповідно Колір,  Додаткові кольори, Способи заливки,     Градієнтна,     Текстура,     Узор) вкладиша Кольору   і   лінії   діалогового вікна Формат малюнка;

Ø  встановлення типу, товщина і кольори ліній, якими освічений графічний об'єкт — за допомогою інструменту Лінії  (відповідно Колір,   Тип,   Товщина) вкладиша Кольору  і  лінії  діалогового вікна Формат малюнка;

Ø      чи встановлення потрібних розмірів із збереженням без збереження пропорцій — за допомогою вкладиша  Розмір  діалогового вікна Формат малюнка;

Ø     можливість оздоблення текстом — за допомогою вкладиша Обтікання діалогового вікна Формат малюнка або за допомогою відповідної піктограми Обтікання текстом інструментальної панелі Настройка  Зображення ;

Ø   видалення краєвих частин зображення обсіканням,  перетворення кольорів, встановлення яскравості і контрастності зображення — за допомогою відповідних інструментів Обрізка (зліва, справа, ськізу, зверху),  Колір,  Яскравість, Контрастність вкладиша Малюнок діалогового вікна Формат малюнка.

 

Обтікання тексту навколо графічних об'єктів

 

Щоб текст обтікав зображення. Зробити це можна одним з наступних способів (але спочатку  треба виділити малюнок).  На панелі інструментів Настройка  Зображення клацніть кнопку Обтікання  текстом і виберіть спосіб обтікання зображення текстом:

                навколо рамки;

                по контуру;

                крізне;

                немає обтікання;

                зверху і знизу ( за умовчанням).

Цю процедуру можна виконати набагато швидше - через контекстне меню. Клацнувши правою кнопкою миші,  викличуть вкладиш Обтікання.

 

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.