Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Trud.pravo.doc
Скачиваний:
21
Добавлен:
10.02.2016
Размер:
1.01 Mб
Скачать

Контрольна робота № 47

Завдання 1.Порядок оформлення звільнення працівника (вихідна допомога; трудова книжка).

Завдання 2.Слюсарі Міщенко І.П. та Рощин Д.І. працювали надурочно протягом 2-х тижнів з ліквідації аварії на підприємстві. Понаднормова робота була оформлена у встановленому законом порядку, але була оплачена в одинарному розмірі денної тарифної ставки. Працівники звернулися у судовий орган, але він направив їх у комісію з розгляду індивідуальних трудових спорів.

Порядок оформлення і компенсації надурочних робіт?

Чи правомірні вимоги і дії Міщенко І.П. та Рощина Д.І.?

Дайте правову оцінку діям суду і вирішите завдання в цілому.

Завдання 3.Трегуб В.І. був прийнятий на автотранспортне підприємство шофером легкової автомашини. Наказом по АТП він був переміщений для роботи на автобусі. За відмову від виконання наказу директор АТП перевів Трегуба В.І. строком на три місяці на роботу вантажником.

Дайте аргументований висновок щодо правомірності дій директора.

Завдання 4.Наладчик Слєпков Р.К. запізнився на роботу на 40 хвилин. У зв’язку з цим начальник цеху через три дні направив директору заводу доповідну записку, в якій просив оголосити Слєпкову Р.К. догану. Через тиждень директор заводу видав наказ, в якому Слєпкову Р.К. оголошувалася догана за запізнення на роботу. Слєпков Р.К. звернувся до КТС із заявою, в якій просив догану з нього зняти, оскільки спізнився він тому, що йому довелося в цей день їхати на роботу з передмістя. Пояснювальну записку про проступок у нього ніхто не відбирав, і в суті справи адміністрація не розібралася.

Вирішіть спір за сутністю.

Складіть проект рішення КТС.

Завдання 5.Янковський К.С. з жовтня 2009 року працював майстром оздоблювальних робіт в БМУ.

29 грудня 2009 року Янковського К.С. було звільнено з роботи як незабезпечуючого роботу майстра.

Вважаючи звільнення неправильним по суті, а також посилаючись на те, що адміністрація звільнила його без попередньої згоди профспілки, Янковський К.С. звернувся до суду з позовом про поновлення на роботі і стягнення зарплати за час вимушеного прогулу.

З чиєї ініціативи і на якій підставі звільнений Янковський К.С.?

Як вирішити справу, якщо на день її розгляду, тобто 1 лютого 2010 року, Янковський К.С. працює в БУ Миколаївського облбудтресту і залишати цю роботу не бажає?

Чи підлягають стягненню на користь Янковського К.С. грошові суми та які саме?

Складіть проект рішення суду.

Контрольна робота № 48

Завдання 1.Пільги та гарантії, встановлені законодавством про працю з вагітності та пологам і з догляду за дитиною.

Завдання 2.27 січня 2010 року наказом керівника підприємства були зараховані на роботу з випробувальним терміном:

- старший бухгалтер;

- юрисконсульт;

- водій.

Який порядок оформлення на роботу з випробувальним терміном?

Визначите строки випробування працівникам за умовами завдання і складіть проект наказу.

Вирішите завдання в цілому.

Завдання 3.Водій автокомбінату Демідов С.В. у зв’язку з ремонтом його автомашини був переведений на іншу роботу як вантажник. За відмову від переведення на цю роботу Демідов С.В. був звільнений за прогул.

Демидов С.В. звернувся до місцевого суду з позовом про поновлення на колишній роботі.

Яке рішення повинен винести суд?

Складіть проект рішення суду.

Завдання 4.Бухгалтер Курносова Н.С. була відсутньою на роботі три з половиною години. Отримавши письмове пояснення Курносової Н.С., з якого було видно, що вона була відсутньою на робочому місці через особисті проблеми вдома, головний бухгалтер оголосив їй догану за прогул без поважної причини. Курносова Н.С., яка до цього не мала ніяких стягнень, більше того кілька разів заохочувалась, звернулася із заявою до КТС про зняття накладеного дисциплінарного стягнення. Крім цього, Курносова Н.С. вказувала в заяві, що прогулом вважається відсутність на роботі протягом усього робочого дня, вона ж була відсутньою на роботі тільки 3,5 години.

Як має бути вирішений спір?

Складіть проект рішення КТС.

Завдання 5.Директор магазину звернувся до профспілкового комітету з проханням дати згоду на звільнення з роботи продавця Шмельову А.В. за п. 2 ст. 41 КЗпП в зв’язку з втратою довір’я. Профспілковий комітет відмовив директору в згоді на звільнення, пославшись на те, що Шмельова А.В. вперше допустила порушення правил торгівлі і обіцяла порушень не допускати.

Директор з постановою профспілкового комітету не погодився і, посилаючись на Статут профспілок, що побудований на принципах демократичного централізму, звернувся до обласного комітету профспілки працівників торгівлі з скаргою про скасування постанови профспілкового комітету про відмову у згоді на звільнення і проханням дати згоду на звільнення Шмельової А.В..

Як повинна бути вирішена скарга директора магазину?

Складіть проект відповіді на скаргу директора магазину.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]