Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Trud.pravo.doc
Скачиваний:
21
Добавлен:
10.02.2016
Размер:
1.01 Mб
Скачать

Контрольна робота № 31

Завдання 1.Звільнення працівників за власним бажанням, що уклали строковий та безстроковий трудовий договір.

Завдання 2.Здійснюючи загальний контроль за дотриманням законодавства про працю на суднобудівному заводі було встановлено: неповнолітні суднозбірники Марченко І. – 15-ти років, Колієв Т. – 14,5 років працюють по 5 годин на день з відповідною оплатою, тобто пропорційно відпрацьованому часу. Двом іншим неповнолітнім працівникам – Семенову І. та Кучерову Б. – графіком відпусток передбачені чергові відпустки у листопаді та грудні місяцях 2010 року.

Яка тривалість робочого дня і тижня встановлена законодавством про працю неповнолітнім працівникам?

Чи правомірно надання чергової відпустки у листопаді та грудні Семенову І. і Кучерову Б.?

Дайте компетентну консультацію неповнолітнім працівникам заводу.

Завдання 3.Профспілковий комітет поставив перед дирекцією заводу питання про звільнення начальника відділу постачання з посади у зв’язку з тим, що він не забезпечив виконання умов колективного договору про придбання для заводу захисного приладдя. Їх відсутність стала причиною нещасного випадку.

Яке рішення мав прийняти директор заводу?

Які види відповідальності передбачені за невиконання зобов’язань за колективним договором?

Завдання 4.У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці на виробничому об’єднанні «Електрон» було проведено масове скорочення працівників. У числі інших 13 квітня 2009 року був звільнений за скороченням штату заввідділом Реймер М.Ю.. Адміністрація видала йому трудову книжку, однак розрахунку зарплати не зробила, мотивуючи тим, що у підприємства на рахунку немає грошей. Так само адміністрація вчинила відносно інших скорочених працівників.

Реймер М.Ю. не зумів влаштуватися на роботу, зареєструвався у службі зайнятості, оформив статус безробітного і отримував допомогу по безробіттю. Через рік 13 квітня 2010 року Реймер М.Ю. знову звернувся із заявою до адміністрації виробничого об’єднання «Електрон» з вимогою зробити з ним розрахунок. У відповідь головний бухгалтер запропонував йому розрахуватися яким-небудь приладом з підприємства. Реймер М.Ю. відмовився і звернувся до адвоката.

Виступіть у ролі адвоката.

Роз’ясніть Реймеру М.Ю. його трудові права.

Підрахуйте, яку суму заборгувало йому підприємство, якщо на момент звільнення Реймера М.Ю. його заробіток був 1976 грн., зарплата не була виплачена за два місяці до звільнення, допомога по безробіттю становила 138 грн.

Завдання 5.Завідуючий транспортним відділом фабрики Смирнов В.А. запросив на тимчасову роботу двох теслярів для ремонту гаража. Коли теслярі закінчили роботи, бухгалтерія фабрики відмовилася провадити з ними розрахунок, оскільки завідуючий транспортним відділом не користується правом прийняття і звільнення працівників. Теслярі пред’явили позов до Смирнова В.А..

Чи є Смирнов В.А. належним відповідачем?

Вирішіть спір за сутністю.

Складіть проект рішення суду.

Контрольна робота № 32

Завдання 1.Відхилення в організації й оплаті праці та їх правове регулювання.

Завдання 2.Робітник Терехов І.Д. був прийнятий на роботу в інструментальний цех з випробувальним терміном на один місяць . Проробивши два тижні, Терехов І.Д. подав заяву про звільнення, мотивуючи це низькою заробітною платою.

Які терміни випробовування при прийомі на роботу встановлені законодавством про працю?

Чи правомірні дії робітника Терехова І.Д.?

Дайте правову оцінку сформованої ситуації в цілому.

Завдання 3.У колективному договорі акціонерного товариства були передбачені такі положення:

  1. запровадити на підприємстві заводську пенсію працівникам підприємства – чоловікам, які досягай віку – 58 років, жінкам – 53 роки і мають трудовий стаж – чоловіки 25 років, жінки – 20 років;

  2. пенсія виплачується у розмірі мінімальної пенсії за віком, установленої в Україні.

Дайте висновок про правомірність такої норми.

Завдання 4.Ткаченко П.С. працював товарознавцем у приватному магазині, а заробітну плату йому нараховували з розрахунку окладу продавця. Ткаченко П.С. звернувся до директора магазину з проханням про виплату йому різниці в окладах, оскільки оклад товарознавця більше ніж у продавця. Директор магазину роз’яснив Ткаченко П.С., що він, влаштовуючись на роботу, знав про умови оплати праці, зокрема про те, що буде виконувати обов’язки товарознавця, а отримувати зарплату продавця.

До якого органу потрібно звернутися Ткаченку П.С. за вирішенням спору?

Вирішить спір за сутністю.

Завдання 5.На одному з агрегатів металургійного заводу був простій протягом трьох днів. У зв’язку з цим одного робітника 6 розряду перевели на роботу, що тарифікується за 4 розрядом, а трьох робочих 5 розряду перевели на підсобні роботи. Робітники відмовилися від переведення, протягом всіх трьох днів простою з’являлися на роботу, але фактично не працювали. У зв’язку з відмовою від переведення на іншу роботу працівники були звільнені за п. 4 ст. 40 КЗпП.

Чи правомірні переведення та звільнення працівників?

Відповідь аргументуйте посиланнями на нормативно-правові акти.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]