Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Trud.pravo.doc
Скачиваний:
21
Добавлен:
10.02.2016
Размер:
1.01 Mб
Скачать

Контрольна робота № 18

Завдання 1.Правове регулювання охорони праці молоді.

Завдання 2.Наказом по заводу від 12 липня 2010 року Смирнов В.І. був призначений інженером-конструктором заводського конструкторського бюро з місячним окладом у розмірі 580 грн. Дізнавшись, що за схемою посадових окладів за посадою інженера-конструктора встановлена «вилка» – 580-650 грн. у місяць, Смирнов В.І. зажадав призначення максимального розміру посадового окладу.

Які системи оплати праці встановлені трудовим законодавством?

Чи правомірні вимоги інженера-конструктора Смирнова В.І.?

Вирішите завдання в цілому.

Завдання 3.Видавництво «Іліон» уклало договір з професорами вищого навчального закладу Давидовим Й.М. і Афанасьєвим В.А. про видання написаного ними підручника. Редагування рукопису було доручене старшому редактору видавництва Пановій І.В..

У яких правовідносинах з видавництвом перебувають вказані особи?

Мотивуйте свою відповідь посиланнями на нормативно-правові акти.

Завдання 4.Юрисконсульту підприємства додатково доручили вести роботу по укладенню та виконанню господарських договорів. Це вимагало багато часу, оскільки підприємство мало багато постачальників. Юрисконсульту доводилося часто залишатися після роботи, щоб забезпечити належним чином цю ділянку роботи. Врешті він поставив питання перед керівником про необхідність розширення юрвідділу. На що керівник відмовив і пояснив, що юрисконсульт – працівник з ненормованим робочим днем і повинен залишатися після роботи.

Прокоментуйте дану ситуацію з правової точки зору.

Завдання 5.Іванов М.В. – науковий співробітник науково-дослідної лабораторії одного з вищих закладів освіти написав анонімку на одного із співробітників, в чому сам зізнався. Збори трудового колективу вузу 21 січня 2010 року, обговоривши поведінку Іванова М.В., постановили: 1) просити керівництво вузу звільнити Іванова М.В. за здійснення аморального проступку, не сумісного з займаною посадою; 2) поставити питання перед відповідними органами про позбавлення його наукового ступеню кандидата наук.

Виконуючи рішення зборів трудового колективу, ректор звільнив Іванова М.В. з роботи з 15 березня 2010 року.

Чи правильно звільнено Іванова М.В.?

Прокоментуйте дану ситуацію з посиланнями на нормативно-правові акти.

Контрольна робота № 19

Завдання 1. Правове регулювання підготовки працівників, що поєднують роботу з виробничим навчанням.

Завдання 2. Касир Лебедєва А.І. була прийнята на роботу з неповним робочим днем, тривалість якого складала 6 годин з відповідною оплатою. При наданні їй чергової відпустки, власник зменшив кількість днів відпустки, мотивуючи це тим, що в Лебедєвої А.І. неповний робочий день.

У чому особливості регулювання неповного робочого дня?

Чи правомірні дії власника?

Дайте консультацію Лебедєвої А.І., керуючись діючим трудовим законодавством.

Завдання 3.За згодою директора начальник ремонтного цеху заводу «Центроліт» Родіонов А.С. запросив на роботу трьох слюсарів-складальників для виконання тимчасової роботи по установці верстатів. Після закінчення роботи бухгалтерія заводу відмовилася сплатити їх працю, мотивуючи тим, що сам начальник ремонтного цеху Родіонов А.С. не користується правом прийому і звільнення працівників. Слюсарі-складальники пред’явили позов безпосередньо до Родіонова А.С..

Хто є сторонами в даному трудовому правовідношенні?

Чи несе само підприємство відповідальність за дії посадових осіб (Родіонова А.С., бухгалтера)?

Завдання 4.На підставі рішення трудового колективу Львівського виробничого об’єднання «Мікроприлад» адміністрація наказом оголосила 8 січня святковим днем з метою надати можливість працівникам відсвяткувати другий день Різдва Христова. Відробку за цей день перенесено наказом на найближчу суботу.

У зв’язку з реалізацією цього рішення на підприємстві виникли трудові спори. Зокрема, бухгалтер Іванов П.М., вважаючи рішення адміністрації незаконним, вийшов на роботу 8 січня, а в призначену наказом суботу на роботу не з’явився. Адміністрація вирішила звільнити Іванова П.М. за прогул і звернулася з поданням до профкому за згодою на таке звільнення. Крім того, ремонтні працівники, які працювали за графіком в змінному режимі, за роботу 8 січня вимагали нарівні з оплатою надання відгулу, який просили приєднати до відпустки.

Вирішить дану суперечку посилаючись на нормативно-правові акти.

Завдання 5.Колектив дитячого садка «Кораблик» Миколаївського морського торгового порту звернувся з вимогою до керівництва порту про виплату заборгованості по зарплаті за 3 місяці. Для вирішення спору була утворена примирна комісія, до якої увійшли директор дитячого садка та старший бухгалтер бухгалтерії порту, однак протягом тижня рішення комісією прийнято не було, і працівники дитячого садка оголосили батькам дітей про те, що дитячий садок працювати не буде у зв’язку із страйком.

Чи правомірне рішення про проведення страйку?

Дайте мотивовану відповідь з посиланнями на нормативно-правові акти.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]