Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Сучасний урок в початковій школі.docx
Скачиваний:
116
Добавлен:
07.03.2016
Размер:
17.56 Mб
Скачать

VI. Застосування засвоєних знань,умінь і навичок

1. Групова робота.

Завдання 1. Позмагайтеся, хто назве більше тварин групи.

1 група 2 група 3 група 4 група

звірі риби птахи комахи

Завдання 2 Доведіть, що тварини вашої групи - звірі, комахи, риби чи птахи.

1 група..

Лось, білка - це звірі, бо....

2 група

Сонечко, коник - це комахи, бо

3 група

Щука, сом - це риби, бо....

4 група

Сорока, зозуля - це птахи, бо....

  1. Конкурс на кращого декламатора віршів про тварин.

  2. Робота в парах.

Тест № 2.

1. Істотна ознака комах:

а) крила, б) вісім ніг, в) шість ніг, г) хутро, д) вуса, е) пір'я

2. У риб тіло вкрите: а) м'яким хутром, б) слизькою лускою, в) пір'ям, г) вологою шкірою

3. Тварин, які частину життя проводять у воді, а частину - на суходолі, називають:

а) рибами, б) птахами, в) земноводними, г) звірами

4. Тіло птахів вкрите , а звірів

VIII. Підсумок уроку

1.Фронтальне опитування .

  • Яка група тварин вам найбільше сподобалась ?

  • Чому ви так вирішили ?

2 .Розгадування кросворда.

1. Смугаста кішка в лісі живе. (Тигр)

  1. Птах з великими очима, гострими кігтями, загнутим носом. (Сова)

  2. Червонясту шубку має, По гілках вона стрибає, Горішки, шишки збирає. (Білка)

  3. Хижий звір з темним хутром у білу смужку, впадає в сплячку. (Борсук)

  4. Прийшла кума з довгим віником, на бесіду з милим півником. (Лисиця)

  5. Тварина багата і рогів багато. (Олень)

7. У лісі біля пня біготня і метушня: народ робочий весь день клопоче. (Мурашки)

т

в

А

Р

И

Н

И

Вчитель.

За відповіді ваші спасибі вам, діти.

Прийшов час урок завершити.

Сьогодні ми продовжили

Тваринний світ вивчати.

Як підсумок, можу

Одне лиш сказати:

Зробили багато -

Знання будете мати.

Повинні ви завжди

Урок цей пам’ятати.

X. Домашнє завдання.

Опрацювати статті підручника «Різноманітність тварин у природі» (ст.133-138). Підготувати казку про улюблену тварину.

Тема. Довкілля рослин. Пристосування рослин до різних умов

життя. Охорона рослин.

Мета: продовжити формувати поняття рослина – живий організм; сформувати уявлення про довкілля рослин, про різноманітність умов існування рослин на Землі, про ознаки пристосування рослин до різних умов життя, про ознаки, завдяки яким рослини захищаються від винищення, про причини знищення рослин та шляхи їх збереження в природі; учити встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, розвивати логічне мислення та естетичні почуття.

Обладнання: таблиці або малюнки із зображенням довкілля рослин, гербарії рослин з ознаками пристосування до різних умов життя або малюнки таких рослин; гербарії та малюнки рослин, які мають ознаки, завдяки яким захищаються від винищення; гербарії поширених у нашій місцевості бур'янів; гербарні зразки, малюнки лікарських рослин і рослин, занесених до Червоної книги України та інших рідкісних і зникаючих видів рослин, які потребують охорони; досліди, таблиці, малюнки, гербарії минулого уроку.

Тип уроку. Комбінований.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

Дзвоник всім нам дав наказ –

До роботи швидше в клас.

Попрацюємо всі старанно,

Щоб урок пройшов немарно.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Відгадування кросворда.

- Відгадайте загадки. Відгадки впишіть у кросворд.

1). Що у нашому городі

Стає першим у пригоді,

Виростає щодоби,

Як у лісі ті гриби?

2) Сидить дід над водою,

Хитає сивою бородою.

3) Червона, солодка, пахуча,

росте низько, до землі близько.

4) Іде пан в золотім жупані;

Хоч жупан той латка на латці,

Та приймають його в кожній хатці.

5) У вінку зеленолистім,

У червоному намисті

Видивляється у воду

На свою хорошу вроду.

6) На полі я був синенький,

Край води я був біленький,

Опинився в човнику швиденькім,

Потім під ножиком гостреньким.

7) Де засапано, де сполото,

По вибалках, по пагорбках,

Цвіте воно, як золото,

Плоди на нім, як яблука.

о

г

і

р

о

ч

е

р

е

т

с

у

н

и

ц

я

ц

и

б

у

л

я

к

а

л

и

н

а

л

ь

о

н

п

о

м

і

д

о

р

и

  1. Фронтальне опитування.

— Що таке рослини?

— Які рослини ви знаєте?

— До якої природи належать рослини? Доведіть.

— Чим вони відрізняються від об'єктів неживої природи?

2. Вправа «Не помились».

— Прочитайте назви на картках.

вода гриби повітря рослини віруси грунт

гірські сонце тварини дроб,янки корисні

породи копалини

Розподіліть їх на дві групи.

Нежива природа

Жива природа

- Доведіть, що ви не помиляєтесь.

- Продовжте висловлювання.

Усе живе ... (народжується, живиться, росте, розвивається,

вмирає).

3. Вправа «Об'єднай у групи».

- Прочитайте назви рослин.

Дуб, ялина, ожина, шипшина, каштан, підсніжник, куль­баба, ромашка, береза, глід, бузина, чорниця, смородина, зві­робій, полин, осот, конвалія.

- Розподіліть їх на три групи.

Дерева

Кущі

Трав'янисті рослини

- Що в них спільне?

- Чим вони відрізняються?