Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Сучасний урок в початковій школі.docx
Скачиваний:
116
Добавлен:
07.03.2016
Размер:
17.56 Mб
Скачать

Цікаво знати

Легку газову оболонку навколо Землі атмосферу можна порівняти також із пирогом, складеним із прошарків різної товщини.

Нижній прошарок найближчий до Землі. У ньому міститься значна частина повітря, пилу й пари.

У середньому прошарку атмосфери перемішані теплі та холодні «шари». На цих висотах кисню в повітрі вже зовсім мало. Зате з'являється озон. Цей газ знайомий вам за запахом «свіжості», що виникає після грози. Озоновий шар усередині атмосферного «пирога» затримує шкідливі для живих організ­мів випромінювання Сонця. Випромінювання могли б знищити все живе на Землі, коли б не було озонового захисту.

Верхній шар майже безповітряний простір, який посту­пово переходить у космос.

8. Фізкультхвилинка.

Навкруги вітер гуляє, (Руки на пояс, виставляти ногу на п'ятку.)

Наші деревця хитає. (Нахили тулуба в сторони.)

Угору вони тягнуться, (Піднятися на носки.)

А йому не піддаються.

Тихше, тихше, вітерець, (Присідання.)

Вгомонися на кінець. (Рухи руками вперед та назад.)

V. Систематизація ,узагальнення знань,умінь і навичок

  1. Бліц-опитування

- До якої природи належить повітря?

- Чим дихає усе живе на Землі?

- Де знаходиться повітря?

- Які властивості має повітря?

- Що таке атмосфера?

- З чого складається повітря?

  1. Робота на дошці

Заповнення схеми «Властивості повітря».

Для цього чотири дослідники знову підходять до дослідів, нагадують їх учням класу і вписують коротко кожну властивість у схему «Властивості повітря».

VI. Застосування засвоєних знань,умінь і навичок

1. Робота в зошиті («Я і Україна» В.Федієнко, О.Черевко,ст.8)

1.Продовжити речення

  1. Повітря ‒ це--------------------------------------------------------

  2. Повітря належить до---------------------------------------------- природи.

  3. Повітрям дихають----------------------------------------------------.

  4. Властивості повітря:--------------------------------------------------.

  5. Подвійні вікна зберігають тепло-----------------------------, ніж одинарні, а потрійні ‒ ще----------------------------------.

  6. Повітря ‒ --------------------------------проводить тепло.

2. Довести на прикладі, що повітря погано проводить тепло.

3. Довести на прикладі,що в ґрунті є повітря.

VII. Перевірка засвоєння знань,умінь і навичок

1. Робота з підручником на с. 89.

Діти читають запитання в рубриках «Перевір себе», «По­міркуй», «З'ясуй», відповідають на них, доповнюють, коменту­ють відповіді товаришів.

2.Вправа «Не помились» (за карткою).

- Знайдіть речовини, з яких складається чисте повітря.

Повітря пісок

азот

вода

вуглекислий газ

кисень

дим

водяна пара

VIII. Домашнє завдання

1. Опрацювати тексти «Повітря навколо нас» і «Властивості по­вітря» на с. 86-89.

2. Виконати завдання в зошиті на с. 29.

3. Провести спостереження за птахами в холодну погоду, з'ясувати, чому горобці, голуби, синиці настовбурчують пір'я; з'ясувати, як у вас удома готуються до холодної зими, пояснити дії дорослих.

IX. Підсумки уроку

Тема. Різноманітність тварин у природі

Мета: формувати поняття «звірі», «птахи», «плазуни», «земноводні»,

«риби», «комахи», «черви», «молюски», «раки», «павуки»;формувати вміння описувати тварин різних груп,визначати їх за істотними ознаками; розвивати вміння порівнювати,спостерігати; виховувати любов до природи, бажання оберігати тварин.

Обладнання: ілюстрації різних тварин,, таблиці,слайди тварин різних груп.

Тип уроку. Комбінований.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

Нумо, діти, підведіться

Всім приємно посміхніться.

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Не урок , а справжнє свято,

Бо полинем у світи.

Мандруватимемо завзято.

Юний друже, я і ти.

У поході будь уважним,

Добре думай, не спіши !

Знай , що вчитись завжди важко,

Легше буде у житті!

II. Хвилинка спостережень.

- Надаю слово працівнику гідрометеоцентру .

Учень. Вітаю всіх, кого цікавить, якою буде погода сьогодні.

(учень розповідає про температуру повітря, стан неба, опади, інші явища).

Вчитель:

- Який зараз місяць ? Чому він так називається ?

  • Які народні прикмети ви знаєте ? Горобці ховаються на мороз або на завірюху ?

  • Які зміни відбуваються в живій та неживій природі ?

  • Які зміни ви помітили у вашому дворі ?

III. Актуалізація опорних знань учнів

1. Фронтальне опитування.

- Яку тему ми почали вивчати ?

  • Доведіть, що тварини належать до живої природи ?

  • Які особливості є у тварин ?

  • Навіщо тварини необхідні у природі ?

  • Чим живляться тварини ?

  • Як люди використовують тварин ? (Вчитель звертається до таблиці).

2. Тестові завдання за темою „ Тварина частина живої природи".

Тест

«Тварина ‒ частина живої природи»

1. Визнач правильну відповідь.

Що спільного між тваринами і рослинами?

а) Те, що вони належать до неживої природи.

б) Те, вони живуть і ростуть на Україні.

в) Те, що вони належать до живої природи.

г) Те, що їх тіло має однакову будову.

2. Визнач правильну відповідь.

Яких тварин називають травоїдними?

а) Тих, які живляться іншими тваринами.

б) Тих, які охоче поїдають і рослинну, і тваринну їжу.

в) Тих, для яких основною їжею є рослини.

3. Визнач хижих тварин: а) бджола, б) вовк, в) лисиця, г) заєць, ґ) кіт лісовий, д) тигр, е) кріт, є) крокодил, ж) рись, з) їжак.

З. Перевірка творчих завдань.

(Два - три учні показують свої малюнки тварин і розповідають про них.)

- Кого ти намалював ?

- Розкажи, чим ця тварина тобі подобається ?