Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ПРОГРАМА ДИТИНА.doc
Скачиваний:
126
Добавлен:
22.02.2016
Размер:
2.21 Mб
Скачать

11. Ми подорожуємо

Дати дітям уявлення про рух, розширити їхні знання про засоби пересування, якими люди користувались раніше (коні, воли), разом з вихованцями з'ясувати, що тварин замінили машини (автобус, трамвай, поїзд, літак, вантажний автомобіль). Пояснити, що за способом і видом пересування транспорт буває: наземний, повітряний, водний; за призначенням — вантажний, пасажирський тощо. Керують машинами водії, машиністи, пілоти. Познайомити з машинами спеціального призначення (машина швидкої допомоги, пожежна машина, автомобіль ДАІ).

Вивчити правила поведінки на вулиці, в транспорті, громадських місцях; вміти про них розповідати та додержуватися (ходити спокійним кроком, триматися правої сторони, переходити дорогу на переході при зеленому світлі світлофора). Познайомити дітей з наземним та підземним переходами, відповідними знаками. Ознаймити дітей з інформаційно-вказівними знаками («перехід», «місце зупинки громадського транспорту» тощо).

12. «Обереги дому нашого» (проводиться протягом року)

Учити добирати квіти до віночка за формою, висотою, кольором, розміром (барвінок, незабудка, чорнобривці, деревій, безсмертник), називати їх, описувати, розпізнавати за запахом, на дотик, плести віночок, наспівуючи народні пісеньки.

Учити шанобливо ставитись до вишитих мамою, бабусею рушничків. Ознайомити вихованців з дитячим рушником для хлопчика, названим у народі рушником-грайликом, та рушничком для дівчинки — рушничком-росяничкою, вчити порівнювати їх і розпізнавати за вишивкою візерунків. Розповісти, що сорочечки носять хлоп­чики, а кофтинки — дівчатка.

Учити знаходити у вишиванках кольори-символи, при­гадувати їх значення та розповідати про них.

Ознайомити дітей з виготовленням української хустини, названої в народі терновою.

13. Свята (проводяться протягом року, відповідно до історичних традицій, урочистих подій, сезонів)

Прилучати дітей до посильної участі у святах. Розвивати в них інтерес, бажання брати участь у театралізованих дійствах: розповідати вірші, загадувати загадки, жарти, гратись, веселитись, запрошувати один одного до танцю. Спонукати до артистичного програвання пропонованих ролей (використання міміки, жестів, емоційне забарвлення слова).

Орієнтовні показники успішного розвитку

Діти знають

Україна – рідна країна, Батьківщина, в якій живуть українці та інші народи; орієнтується в її символах;

знає назву рідного міста,(села), де живе; назву вулиці та адресу, де мешкае дитина;

предмети домашнього вжитку, їх деталі, застосування; групують предмети за їх характерними ознаками (це – одяг, це – взуття, це – посуд…)

народні дитячі пісеньки, колискові, граються в народні дитячі ігри;

свої імена й прізвища, імена своїх батьків, дідуся й бабусі, друзів, ім'я та по батькові вихователя, його помічника, лікаря, завідуючої, муз.працівника, інструктора з фізкультури тощо;

професії людей, що працюють в умовах дошкільного закладу, професії своїх батьків;

виявляють інтерес до праці дорослих, бажання допомогти;

свята, які проводяться протягом року;

про засоби пересування в містах та селах;

модель Землі – глобус;

Діти вміють:

виявляти активність, самостійність у ігровій, практичній трудовій діяльності;

додержуватися послідовності в одяганні та роздяганні ;

виконувати трудові доручення, виконувати обов’язки чергових по їдальні, куточку природи, під час допомоги вихователю в підготовці до занять;

виконувати елементарні правила поводження у громадських місцях;

додержуватися правил безпеки на вулиці тощо.

Виявляти довіру і повагу до людей (дорослих й однолітків);

придивлятися до мешканців природи, складати про них розповіді, загадувати загадки;

виявляти почуття турботи про свійських тварин,доглядати, спостерігати за їх поведінкою, з допомогою дорослого розповідати про них, уживаючи слова з пестливими суфіксами, загадувати загадки, читати напам’ять вірші про природу, користуючись засобами інтонаційної виразності.