Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ПРОГРАМА ДИТИНА.doc
Скачиваний:
126
Добавлен:
22.02.2016
Размер:
2.21 Mб
Скачать

Привчаємось працювати

Завдання і зміст

Викликати у дітей бажання працювати; розширювати зміст індивідуальної праці, заохочу­вати участь кожної дитини у спільній грі-праці; привчати допомагати один одному і дякувати за допомогу.

Культура побуту. Підтримувати бажання одягатися і роздягатися з допомогою дорослих, інших дітей, самостійно, звертати увагу на зміни в одязі вихователя, товаришів, використовуючи вирази «тобі пасує» або «вам личить». Учити усувати неохайність в одязі чи взутті з допомогою товаришів, дорослих або самостійно. Завчати з дітьми примовки («Любо подивитися, хто причепурить­ся», «Одяг у маляток гарний, він і чистий, і охайний»). Учити правильно називати елементи одягу, визначати його кольори, форму (довгий — короткий, широкий — вузький тощо). Демонструвати з участю або в присутності дітей зразки одягу залежно від сезону. Проводити під­сумкові ігри типу «Лялька-чепурушка».

Привчати дотримуватись послідовності в одяганні: взуття — верхній одяг — головні убори. Виховувати вмін­ня одягати, застібати, зашнуровувати черевики, сандалики; застібати ґудзики знизу вгору; визначати передні частини головних уборів, правильно їх надягати, користуватися дзеркалом.

Послідовність при роздяганні: головні убори — верхній одяг – взуття. Навчати акуратно знімати головні убори, розстібати ґудзики зверху вниз, знімати верхній одяг і вивертати його лицьовою стороною наверх; складати і вішати одяг, розшнуровувати, розстібати, знімати взуття, ставити його поряд. Привчати раціонально використовувати шафи для одягу: верхню поличку — для головних уборів, палку — для верхнього одягу, нижню поличку — для взуття («у шафочку подивіться — кожна річ на місці»).

Виробляти звичку приводити в порядок зачіску біля дзеркала, користуватися індивідуальними гребінцями, прищеплювати інші культурно-гігієнічні навички (під час умивання, відвідування туалету тощо).

Виховувати емоційно-позитивне ставлення до зовніш­нього вигляду, до підтримання культури побуту.

Спільно дбаємо про порядок. Ознайомлювати дітей із призначенням обладнання групи. Звертати увагу на естетичну привабливість художніх виробів в інтер'єрі при­міщення. Привчати дбайливо ставитись до обладнання.

Навчати самостійно вибирати ігровий матеріал і класти його на місце. Виробляти звичку оглядати іграшки перед початком дії з ними, очищати від пилу, користуватися чистою ганчіркою, щіткою тощо («Прибирати вчуся, як моя матуся»).

Разом із вихователем готувати святкові столи, при­крашати їх весняними, літніми, осінніми квітами, зимовими букетиками. Привчати послідовно виконувати дії, пов'язані з сервіруванням столу: ставити на постійні місця хлібницю, серветницю, тарілки, ложки, серветки. З другої половини року привчати до виконання доручень чергового по їдальні («Є помічники у няні, вони вмілі і старанні»).

Підтримувати прагнення працювати разом з дорос­лими, товаришами і самостійно, коли кімната впоряд­ковується. Викликати емоційно-позитивне ставлення до впорядкування і художнього оформлення приміщення групи.

На нашому майданчику. Звертати увагу вихованців на художнє оформлення ігрового майданчика, красу навколишньої природи, залучати до прибирання майданчика (разом із вихователем збирати листя, гілочки, очищати від снігу лави), догляду за деревами, кущами, квітами. Вчити перекопувати і розрівнювати ґрунт дитячими лопатками і грабельками під час ігор на піску («Хто ви, любі малюки? — Ми сьогодні двірники»).

Будуємо, майструємо, творимо

Проводити заняття з конструювання в ігровій формі, використовуючи сюжетні іграшки. Підтримувати прагнення до роботи з будівельним конструктором. Навчити розрізняти деталі за величиною, формою, кольором. Навчити створювати будівлі. Звертати увагу на стійкість конструкції, на залежність стійкості від способу її розміщення на площині. Ознайомити з деталями найпростішої форми: кубиком, цеглиною, пластиною. Вчити споруджувати будівлі трикутної форми. Ставити деталі у вертикальне положення і одночасно здійснювати ними поступальний рух (попади у ворота тощо).

Орієнтовні конструкції: гірка з драбиною, коротка і довга доріжки, широка і вузька доріжки, меблі для ляльок, будиночок, огорожа, ворота тощо.

Ознайомлювати дітей з іншими матеріалами для констру­ювання: кольоровими шнурками і паличками, пірамідками, сюжетними кубиками, мозаїкою. Демонструвати вироби природних матеріалів. Учити робити паперові кульки, складати з них намисто або віночок. Привчати прибирати рештки матеріалів, утримувати в порядку конструктори, кубики.

Умови успішної педагогічної роботи

Поступовість, послідовність оволодіння дітьми навичками самообслуговування;

залучення дітей до взаємодопомоги під час виконання простих трудових дій;

забезпечення прикладу дорослих під час виконання трудових дій;

підтримка позитивного ставлення дітей до самостійної трудової діяльності;

наявність дитячого обладнання для праці.

У родинному колі

Залучати дітей до нескладної домашньої праці (підмітання, витирання пилу, складання іграшок, сервірування столу тощо);

підтримувати бажання дітей працювати спільно з батьками, обслуговувати себе, підтримувати порядок у сво­їх іграшках, речах.

Показники успішного розвитку дітей

Мають елементарні уявлення про працю дорослих вдома і в дитячому садку; з бажанням допомагають дорослим, один одному, охоче оволодівають простими трудовими навичками; виявляють бережливе ставлення до результатів праці (дорослих, своєї, інших дітей).