Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розробки уроків і позакласних заходів.docx
Скачиваний:
125
Добавлен:
24.03.2016
Размер:
1.14 Mб
Скачать

6. Робота над притчею.

- Як же зробити так, щоб наші серця завжди залишались добрими? Послухайте ось таку історію.

Одну мудру бабусю запитали: «Бабусю, ти прожила таке тяжке життя, а душею така молода. Чи є в тебе який секрет?». Бабуся відповіла: «Усе добре, що мені зробили, я записую на своєму серці, а все погане - на воді. Якщо б я робила навпаки, серце моє було б зараз усе порубцьоване. А так воно - рай благотворний».

Отже, щоб наші серця і душі завжди залишались добрими, треба добро пам ’ятати, а зло забувати.

7. Гра «Так і не так».

Зараз я буду називати добрі і погані справи. Коли ви почуєте добру справу - плескайте в долоні, погану - тупочіть ногами.

  1. Допомагати мамі мити посуд.

  2. Робити комусь зле, якщо ніхто не бачить.

  3. Не вмиватися.

  4. Берегти рідну природу та охороняти її.

  5. Шанувати працю інших людей.

  6. Галасувати, коли хтось відпочиває.

  7. Обманювати, хвалитись.

  8. Насміхатись із чужого горя.

  9. Добре вчитись, багато читати.

  10. Не слухати батьків.

  11. Бути вихованим, стриманим.

22

  1. Допомагати друзям у біді.

  2. Ділитися тим, що в тебе є.

  3. Ображати інших.

  4. Захищати слабкого.

  5. Спати на уроках.

  6. Красти чужі речі.

  7. Любити своїх батьків.

V. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності

  • Про що ви дізнались сьогодні на уроці?

  • Що вам запам’яталось?

  • Що було цікаво?

  • Що ви хотіли б розповісти батькам?

Список використаних джерел

  1. Андрианов М.А. Философия для детей в сказках и рассказах: [пособие по воспитанию детей в семье и школе] / М.А. Андрианов. - Минск: Современная школа, 2008.- 280 с.

  2. Бандура СВ. Морально-етичне виховання. 1-4 класи (за програмою Л.М. Слотвинської): [посібник учителя] / СВ. Бандура. - Х.: Основа, 2012. -494 с.

  3. Кріль Л.С, Лоджук Н.Р. Виховуємо особистість. 1 клас: На допомогу класному керівнику /Л.С. Кріль, Н.Р. Лоджук. - Тернопіль: Навчальна школа -Богдан, 2011. - 152 с.

  4. Система виховання у початковій школі (за Національною програмою виховання МОН України) / упорядник А.В. Лихва. - [3-тє вид.]. - Х.: Основа, 2011. - 373 с

  5. Фопель К. Как научить дитей сотрудничать? / К. Фопель. - 2-е издание. - М.: Генезис, 2010. - 541 с

О. М. Лисенко,

учитель початкових класів Маловисківської ЗШ № 3 I-III ступенів Маловисківської районної ради

«Ми у світ цей прийшли, щоб людей шанувати, щоб зернинки добра друзям всім дарувати!» (інтерактивне заняття для учнів 2-го класу)

Мета: формувати в дітей почуття доброти, любові до навколишніх людей; розвивати потребу робити добро безкорисливо; виховувати в учнів порядність, бажання підтримувати ближнього у скрутну хвилину.

Обладнання: написи з висловами про добро, прислів’я, завдання для роботи в группах, оформлені на картках.

23

Хід уроку І. Привітання. Організація класу Учитель.

Доброго дня, шановна громадо!

У новім навчальнім році

Я бачити вас дуже рада.

Всі засмаглі і рум’яні,

Відпочили всі за літо.

Головне, що всі здорові:

І батьки, і наші діти.

Тож запрошую всіх вас

На перший урок у 2-А клас!

Дозвольте привітати всіх нас із Днем Знань! Бажаю дітям підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. А батькам бажаю здоров’я, а також невичерпної енергії, терпіння, розуміння, мудрості.

Учень.

Знову вересень ступив на наш поріг, Святкує свято вся наша країна, Своє майбутнє, зміну молоду Благословляє нині Україна!

Учениця.

Перше вересня - день особливий Для усіх, хто йде до школи. Дощовий він чи сонячний, може, Не забути його ніколи.

Учень.

І сьогодні радісний і світлий, Він відкриє двері Знань для нас. Школа радо всіх зустріла знову, Привітно усміхнувся рідний клас!

Учениця.

Підросли ми усі і зміцніли, І цікавістю очі горять. Дай нам, Боже, здоров’я і сили, Щоб багато нового пізнать.

1. Гра «Так чи ні, я чи не я»

- А зараз, діти, прошу відповідати чесно та відверто:

О Усі за літо відпочили?

О А набралися ви сили?

О У школу всі із вас хотіли?

О А на сонці загоріли?

О Хто улітку грався?

24

О Ну, а хто купався?

О У таборі хто із вас був?

О А хто букви всі забув?

О Хто з вас їздив до бабусі?

О Хто допомагав матусі?

О Хто книжку нову прочитав?

О А хто лише в м’яча ганяв?...

Питань багато маю я до вас, розповісти про все настав вже час.