Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розробки уроків і позакласних заходів.docx
Скачиваний:
125
Добавлен:
24.03.2016
Размер:
1.14 Mб
Скачать

V. Підсумок уроку

1. Коло друзів «Я дарую тобі».

Спалахнула свічечка

Ніжним полум’ям,

Підійдіть погрійтеся,

Кому холодно...

(У центрі кола горить свічечка, яка є символом добра і чистоти. (Діти

55

висловлюють добрі побажання один одному, передаючи умовний символ добра.)

Учитель.

На доброті існує світ,

І добротою пахне хліб.

І мирне небо…

В школу йти –

Це також вияв доброти.

І до дітей любов свята –

Це чистота і доброта.

Зло нічого не дає, крім зла.

Мудрість завше доброю була.

(Звучить пісня «Хай світом править доброта».)

2. Домашнє завдання.

Поспостерігайте за собою протягом одного дня та оцініть свою поведінку з позицій добра і зла. Наведіть приклади власних добрих та злих вчинків.

Запитайте своїх батьків або інших дорослих про те, чи доводилося їм робити вибір між добром та злом, як відбувався цей вибір.

Запишіть або запам’ятайте цю історію і розкажіть її в класі.

Список використаних джерел

  1. Бруно Ферреро. 365 коротких історій для душі / Бруно Ферреро. – Львів: Свічадо, 2013. – 456 с.

  2. Киричок В.А. Основи гуманістичної моралі: [метод. посібник] / В.А. Киричок. – Черкаси: видавництво ЧОІПОПП. 2009. – 157с.

  3. Сухомлинський В.О. Чиста криниця / В.О. Сухомлинський . – К.: Веселка, 1993. – 287 с.

С. В. Баканьова,

учитель початкових класів Червонокостянтинівської ЗШ І-ІІІ ступенів Петрівської районної ради

ДОБРІ СПРАВИ ПРИКРАШАЮТЬ ЛЮДИНУ (година спілкування для учнів 4-го класу)

Мета: вчити учнів формулювати моральні судження та ціннісні орієнтири; розвивати вміння розрізняти добро і зло; виховувати бажання робити добрі справи.

Обладнання: віночок; записи на дошці: «Добре роби, добре й буде», «Добра справа, що дощ у засуху», «Добрі справи прикрашають людину»; картки з малюнками (сонце, вода, вітер, земля, дерева, будинок, меблі, посуд, одяг, книга); заготовки для квітів: пелюстки, серединки, клей, степлер.

56

Хід години спілкування

I. Організаційний момент . Емоційна та моральна підготовка до заняття.

Вправа на увагу.

  • Станьте в коло. Подивіться один на одного. Чи помітили ви зміни у своїх товаришів, що відбулися протягом літа?

  • Скажіть про це добрими словами один одному.

II. Етап орієнтації

Учитель. Свій перший урок ми почнемо з пісні «Це мій рідний край» (слова В. Крищенка, музика В. Куртяка, виконує С Весна).

  • Які ви знаєте групи символів України? (Державні, народні.)

  • Назвіть народні символи України. (Верба, калина, рушник, писанка, віночок.)

Сьогодні будемо плести незвичайний вінок, вінок позитивних людських чеснот.

III. Етап покладання мети

Учитель. Тема години спілкування «Добрі справи прикрашають людину». Які ви знаєте позитивні людські чесноти? Технологія «Асоціативний кущ» [2, с 27].

Учитель. Сьогодні будемо говорити про добро, доброту. Щоб прикрасити вінок квітами, треба бути активними, спостережливими, уважними.

Вправа «Очікування» (учні висловлюють свої очікування від уроку, починаючи фразою: «Я очікую …»).

57

IV. Етап проектування

Учитель. Ознайомимося із завданнями, які необхідно виконати на уроці.

  1. Гра-перевтілення «Добрий дощик».

  2. Передбачення «Добра справа» (робота в парах).

  3. Казка «Дарма жодна справа не пропадає» (А. Нейолова) (Додаток).

  4. Довідкове бюро.

  5. Творче завдання «Добра справа».

  6. Колаж «Вінок Доброти» (робота в групах).

V. Етап організації виконання плану діяльності

1. Гра-перевтілення «Добрий дощик» [3, с 53].

Учитель. Стаємо в коло. Ви всі - «Добрі дощові краплинки». Один учень стає в середину і буде мамою Хмарою. Вона бере в руки чашечку з чарівною водою доброти. Вмикається музика, і всі Краплинки танцюють, кружляючи навколо мами Хмари. Коли мелодія обривається, Краплинки завмирають, а мама Хмара бризкає водою з чашечки по черзі на кожну дитину і запитує Краплинок, кому вони допомогли.

Після того, як усі Краплинки повідомлять про свої добрі справи, мама Хмара повинна повторити все, про що розповідали їй Краплинки.