Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розробки уроків і позакласних заходів.docx
Скачиваний:
125
Добавлен:
24.03.2016
Размер:
1.14 Mб
Скачать

V. Підбиття підсумків уроку

– Хто пам’ятає тему нашого уроку?

– То яку людину називають доброю?

– Отже, підсумовуючи почуте на уроці, який висновок ви зробили для себе? (Якщо хочеш, щоб тебе вважали доброю людиною, поводься чемно, аналізуй свої вчинки, намагайся ставитися до інших так, як хочеш щоб вони ставилися до тебе тощо.)

Нижче пропонуємо приклад малюнка для виготовлення гри.

І. В. Марченко,

учитель початкових класів ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 Кіровоградської міської ради

ДОБРО ТВОРИТИ НА ЗЕМЛІ ЛЮДИНІ ЛИШ ДАНО (урок-роздум для учнів 4-го класу)

Мета: формувати компетентності: ключові (уміння вчитисяшвидко орієнтуватися у навчальній інформації; соціальнавміння співпрацювати в групі; загальнокультурна – логічно і послідовно висловлюватися,

дотримуватися норм мовленнєвої культури; здоров’язбережувальна – вільно висловлювати власну думку, позитивно сприймати відповіді інших учнів); предметні (продовжити формувати навички свідомого, правильного, інтонаційного читання; виробляти вміння знаходити в тексті відповіді на запитання, давати характеристику дійовим особам; допомогти учням усвідомити значення добра як життєвого вибору в духовному становленні

49

особистості; учити дітей розкривати зміст таких морально-етичних понять, як «добро», «зло», «чуйність», «співчуття», «співпереживання», наводити приклади прояву цих почуттів; учити оцінювати власні дії та дії інших людей з точки прояву цих почуттів; розвивати мислення, уяву; виховувати прагнення наслідувати позитивний приклад, бажання стати кращим).

Обладнання: картки-блискавки, картки для читання з передбаченням, картки з назвами рис характеру людини для характеристики Журавля, іграшкове серце, листки для групової роботи у вигляді квітів.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку

(Діти заходять до класу, стають у коло разом зі своєю вчителькою. Усі звертаються один до одного по імені, що допомогає створити атмосферу дружби. Діти беруться за руки і промовляють хором слова, подані нижче.)

Я посміхнуся сонечку:

- «Здрастуй, золоте!». Я посміхнуся квіточці, Хай вона цвіте.

Я посміхнуся дощику,

- «Лийся, мов з відра!». Друзям посміхнуся, Зичу їм добра!

Учитель. Доброго ранку, діти! Приємно бачити, що ви всі усміхаєтесь один одному. Я також рада вітати вас у нашому класі. Після теплого сонячного літа ви з новими силами вирушаєте подорожувати по цікавій і складній дорозі у Країні Знань. Що ж ви хочете взяти із собою в дорогу?

Які якості людини допоможуть вам бути успішними під час цієї подорожі?

А на сьогоднішньому уроці ми з вами будемо міркувати над однією з найважливіших проблем, над якою працюють всі люди, мабуть, ще з того часу, з якого на планеті Земля існує людство. Спробуємо виробити свої шляхи досягнення того ідеалу, до якого прагнуть усі люди. Що ж це за така проблема?

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Розминка.

а) читання складів-блискавок:

1 група

в ху ли ди го ну зна пі єш бру до лю ну ди;

2 група

ди лю на по на чи ється з бра до;

3 група

бре до ім’я ще кра ба тства га;

б) складіть із прочитаних складів слова;

в) складіть із слів прислів’я.

В лиху годину пізнаєш добру людину. Людина починається з добра.

50

Добре ім ’я краще багатства.

  • Що спільного в цих прислів’ях?

  • Поясніть, як ви розумієте ці прислів’я. Наведіть приклади на підтвердження цієї думки.

  • Чому люди так цінують добро, доброту?

  • Що ви відчуваєте, коли вдається зробити добру справу?

-А тих, хто хоче дізнатись ще більше про цю рису характеру людини, запрошую до співпраці.