Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Метод для самост БЕ, БОФ, МЕ.docx
Скачиваний:
23
Добавлен:
25.02.2016
Размер:
470.44 Кб
Скачать

Тема 10. Надання першої долікарської допомоги потерпілому.

Роль своєчасно наданої та правильно проведеної першої медичної допомоги в урятуванні життя і здоров'я потерпілого. Візуальна діагностика стану потерпілого.

Медична аптечка. Використання підручних матеріалів при наданні першої медичної допомоги.

Порядок проведення реанімаційних заходів. Термін, послідовність та методика проведення штучного дихання та непрямого масажу серця. Діагностика відновлення життєдіяльності організму.

Перша медична допомога при зовнішніх та внутрішній кровотечах. Особливості тимчасової зупинки артеріальної, венозної, капілярної та внутрішньої кровотеч.

Види отруєнь. Перша медична допомога при укусах отруйних комах чи тварин.

Перша медична допомога при переломах та вивихах. Основні способи іммобілізації потерпілого при різних видах ушкоджень. Особливості транспортування потерпілого при переломах хребта, шиї, травмах голови.

Перша медична допомога при опіках, електротравмах та обмороженнях. Види опіків, обмороження, переохолодження організму.

Перша медична допомога при серцевому нападі, задусі, судомах, непритомності тощо.

Тема 11. Організація і управління безпекою життєдіяльності.

Правове забезпечення та управління безпекою життєдіяльності. Конституційні основи безпеки: право на життя, працю, свободу, соціальний, громадський та державний захист. Закони, законодавчі та нормативні акти, кодекси та інші регламентуючі безпеку життєдіяльності документи. Система правового захисту та нагляду за дотриманням правової безпеки. Державні органи, відповідальні за забезпечення безпеки життєдіяльності. Відповідальність за порушення законодавства. Діяльність ООН - основа міжнародної безпеки і безпеки особи. Міжнародне співробітництво України з питань безпеки життєдіяльності та спільних дій у разі транскордонних екстремальних ситуацій. Концепція безпеки України. Стратегічний розвиток України у світлі завдань забезпечення сталого розвитку людства.

Змістовий модуль 2. Основи охорони праці.

Тема 12. Законодавча та нормативна база України про охорону праці.

Законодавчі акти охорони праці. Правове поле. Основні положення законодавства про охорону праці.

Державні галузеві та міжгалузеві нормативні акти про охорону праці. Види відповідальності за порушення законодавства з охорони праці.

Міжнародне співробітництво в галузі охорони праці. Використання світового досвіду з організації роботи щодо поліпшення умов та безпеки праці.

Тема 13. Державне управління охороною праці (суоп) та організація охорони праці на об'єктах туристичного господарства.

Органи державного управління охороною праці. Державний нагляд за охороною праці. Адміністративно-громадський контроль за дотриманням законодавства про охорону праці.

Місце і значення СУОП в системі управління та функціонування готельно-ресторанного комплексу. Основні завдання управління охороною праці, обов'язки роботодавця, організація служби охорони праці на об'єктах туристичного господарства.

Профілактика травматизму та професійної захворюваності на об'єктах туристичного господарства. Методологія інструктажів з охорони праці. Пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах. Загальнообов'язкове державне соціальне страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.