Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лаб_15-27.doc
Скачиваний:
30
Добавлен:
18.03.2015
Размер:
913.92 Кб
Скачать

Лабораторна робота № 17 Нормалізація

Мета: познайомитися з основними принципами нормалізації таблиць у Реляційної моделі бази даних, нормалізувати розроблену раніше модель бази даних.

Теоретична частина

Нормалізація – це метод створення набору таблиць із заданими властивостями на основі вимог до даних, установленим у деякій організації.

Функціональна залежність описує зв'язок між атрибутами таблиці. Якщо в таблиці N, що містить атрибути А и В, атрибут У функціонально залежить від атрибута А (А(В), то кожне значення атрибута А зв'язано тільки з одним значенням атрибута В.

Детермінант функціональної залежності – атрибут, від якого залежить інший атрибут цієї ж таблиці.

Нормалізація – це формальний метод аналізу таблиць на основі їхнього первинного ключа й існуючих функціональних залежностей. Він включає ряд правил, які можуть використовуватися для перевірки окремих таблиць таким чином, щоб вся база даних могла бути нормалізована до бажаного ступеня нормалізації. Якщо деяка вимога не задовольняється, то що порушує дану вимогу таблиця повинна бути розділена на таблиці, кожна з яких окремо задовольняє всім вимогам нормалізації.

Нормалізація здійснюється в трохи що послідовно виконуються етапів, кожний з яких відповідає деякій нормальній формі, що володіє відомими властивостями. Для роботи з Реляційними моделями даних необхідно, щоб таблиці перебували як мінімум в 1НФ.

Перша нормальна форма

Ненормалізована форма – таблиця, що містить кілька повторюваних груп даних.

Перша нормальна форма – таблиця, у якій на перетинанні кожного рядка й кожного стовпця втримується тільки одне значення.

Методи приведення до 1НФ:

  1. повторювані групи усуваються шляхом уведення відповідних даних у порожні стовпці рядків з повторюваними даними;

  2. повторювані групи вилучаються й містяться в окремі таблиці разом з копіями ключа вихідної таблиці.

Друга нормальна форма

Функціональна залежність називається повної, якщо видалення якого-небудь атрибута зі складеного детермінанта приводить до втрати цієї залежності. Частковою функціональною залежністю називається така залежність, якщо в детермінанті є деякий атрибут, при видаленні якого ця залежність зберігається.

Друга нормальна форма – таблиця, що перебуває в першій нормальній формі й кожний атрибут якої, що не входить до складу первинного ключа, характеризується повною функціональною залежністю від цього первинного ключа.

2НФ застосовується до таблиць зі складеними ключами. Таблиця із простим первинним ключем завжди перебуває в 2НФ.

Метод приведення до 2НФ:

Якщо в таблиці між атрибутами існує часткова залежність, то функціонально-залежні атрибути віддаляються з її й містяться в нову таблицю разом з копією їхнього детермінанта.

Третя нормальна форма

Транзитивна залежність - якщо для атрибутів А, В, З деякої таблиці існують залежності виду А ( У и В ( З, те говорять, що атрибут Із транзитивно залежить від атрибута А через атрибут В (за умови, що атрибут А функціонально не залежить ні від атрибута В, ні від атрибута З).

Третя нормальна форма - таблиця, що перебуває в 1НФ і 2НФ і не має не вхідних у первинний ключ атрибутів, які перебували б у транзитивній залежності від цього первинного ключа.

Метод приведення до 3НФ:

Якщо в таблиці між атрибутами існує транзитивна залежність, то транзитивно-залежні атрибути віддаляються з її й містяться в нову таблицю разом з копією їхнього детермінанта.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.