Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
А процес.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
15.11.2019
Размер:
342.53 Кб
Скачать

Обчислення

Перебіг процес. строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

1. Строк, що визначається роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року цього строку.

2.Строк, що визначається місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця цього строку. Якщо закінчення строку, що визначається місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, то строк закінчується в останній день цього місяця.

3.Останнім днем строку, який закінчується вказівкою на певний день, вважається цей день. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

4. Перебіг строку, закінчення якого пов'язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного дня після настання події.

5.Останній день строку триває до 24 години, але якщо в цей строк слід було вчинити процесуальну дію в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу.

6. Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.

22. Поняття та елементи адміністративного позову.

Позов – єдине поняття, що включає в себе як матеріальну, так і процесуальну сторони. При цьому, вимога позивача до відповідача складає матеріально-правову сторону позову, а вимога його до суду про захист права – процесуально-правову.

Адмін позов – звернення до адмін.. суду про захист прав, свобод та інтересів у публ-прав. в-нах.

Адмін.позов под.. у формі пис.заяви особисто або надсил.поштою.

  • Позивач підпис або представник(посвідчення повноважень)

  • Под..до канцелярії суду, яка визнач. суддю

  • Позов 3-ї особи, яка заявл. самост. Вимоги на предмет спору може бути подана суду без посеред. Під час суд.розгляд справи

  • На прохання позивача може бути надана допомога службовцем апарату в проц..аспектах оформлення

Значення виділення елементів позову полягає, по-перше, в тому, що елементи позову є головним критерієм при визначенні тотожності позовів, оскільки тотожність позовів визначається збігом предмета, основи і сторін позову. По-друге, предмет і підстави позову визначають межі предмета доведення, межі судового розгляду. По-третє, предмет позову є основою для класифікації позовів за процесуально-правовою ознакою.

Елементи позову:

2.1 Предмет позову

Предмет позову становить матеріально-правову вимогу позивача до відповідача. Характер позовної вимоги визначається характером спірних матеріальних правовідносин, з якого випливає вимога позивача. По суті прохання позивача, реалізовано у вигляді цієї вимоги. Від того, наскільки чітко і юридично грамотно сформульована позовна вимога, залежить і з'ясування суддею позиції, яку займає позивач.

2.2 Підстава позову

Під підставою позову розуміються обставини( юридичні факти) і норми права, які у своїй сукупності дають право звертатися до суду з вимогою до іншої особи.

Позивач повинен вказувати в позовній заяві не просто обставини, а привести юридичні факти, тобто такі обставини, з якими закон зв'язує виникнення, зміну або припинення правовідносин. Ці факти підлягають потім доведенню позивачем в адміністративному процесі.

2.3 Зміст позову – адресоване адмін.. суду прохпнняпозивача адмін.-процес х-ру задовол. Його вимоги до відповідача.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.