Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Сірохман. Товарознавство пакувальних матеріалів....docx
Скачиваний:
14
Добавлен:
30.04.2019
Размер:
2.86 Mб
Скачать

6.2 Мішки поліпропіленові

Поліпропілен за своїми властивостями близький до поліети- лену високої густини (HLDPE), але відрізняється підвищеною механічною міцністю, високою жиро-, волого- і теплостійкістю.

Поліпропіленові (ПП) мішки мають високі механічні власти- вості, які гарантують мінімальні втрати упакованого продукту при довготривалому зберіганні, економічні й екологічно безпечні.

Якість 1111 мішків визначається багатьма характеристиками, головні з яких: розривне навантаження, щільність тканини, кон­струкція полотна, якість шва, адгезія ламінату до тканого полотна (для ламінованого мішка).

При виготовлені поліпропіленових мішків значну роль віді­грають добавки: карбонат кальцію, барвники, УФ-стабілізатори, антистатик, антизлип. Частина з них збільшує міцність, інші від- білюють, попереджують злипання та електризування, забезпечу­ють стійкість матеріалу мішка до УФ-випромінювання.

Завдяки експлуатаційним перевагам ПП мішки мають значний попит у виробників цукру, солі, борошна, круп, овочів, арахісу, комбікормів, а також хімічних добрив і сухих будівельних су­мішей.

Потреба у поліпропіленових мішках в Україні досить висока і стабільна, і за оцінками спеціалістів, рентабельність цього бізне­су складає 7—9 %. Обсяг ринку поліпропіленової продукції в Україні становить 35—40 тис. т на рік, а мішків — 350—400 млн штук.

Перспективними вважаються ламіновані поліпропіленові міш­ки (просочені зовні поліетиленовою розплавленою масою), які забезпечують одночасну герметичність, високу щільність ткани­ни, оптимальну жорсткість виробу, морозостійкість (до -30 °С). Ламіновану тканину використовують також для пошиття біг- бегів-контейнерів, передбачених для крупнотоннажних вантажів. Ці вироби використовуються в основному підприємствами буді­вельної і хімічної галузі, а в окремих випадках — харчової про­мисловості.

Поліпропіленові мішки (ДСТУ 3748-98) у значній кількості застосовуються для пакування цукру, а при відповідній домовле­ності — інших сипких продуктів (зерно, насіння, сода, карбамід, селітра, діоксид титану, сіль, крохмаль, цемент тощо). ТОВ «УКрПОЛІТЕКС» виготовляє поліпропіленові мішки таких ос­новних типів (табл.6.2).

Досліджено зміну якості структурованого соєвого білка, який зберігали у мішках із різних видів поліпропілену і поліетилену в умовах спекотного і вологого, спекотного та сухого і звичайного для Індії клімату. Зміну вологості і ступінь неферментативного потемніння корелювали з вологістю повітря при зберіганні. Кра­щим пакувальним матеріалом для структурованого соєвого білка був поліетилен високої густини. Під кінець 12 місяців зберігання якість продукту трохи погіршилась, але вона залишалась цілком задовільною.

ОСНОВНІ ТИПИ ПОЛІПРОПІЛЕНОВИХ МІШКІВ

Параметри

Одиниці вимірювання

Допустиме відхилення

Типи мішків

*борошняний

цукровий

під сіль

* без вкла­диша

* із вклади­шем

Загальна вага мішка

г

±

90

95 107

115

85

Вага зовнішнього мішка

95 107

85

85

Вага вкладиша

30

-

Розміри мішка: ширина

мм

±10

560

560

500

довжина (від ниж­ньої строчки)

1050

960

1000

Міцність тканини: по основі

Н

±40

800

800 800

780

800

по утоку

760

760 760

760

760

по шву

±20

360

400 400

360

360

Параметри вклади­ша:

ширина

мм

850

довжина

1000

товщина

мк

35

Примітка: * мішок може виготовлятися з термообрізним або підшитим верхом.

Фірма Warburger Kobusch-Sengewald GmbH und CO. KG (Ні­меччина) представила на Європейський ринок багаторазову за­криваючу систему Slide-Rite Bag, що являє собою мішок із ковз­кою застібкою. Навіть після багаторазового використання мішок залишається герметичним, а його вмістиме захищеним. Ця упа­ковка є особливо зручною в тих випадках, коли вмістиме мішка неодноразово виймається.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.