Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Bulava_Olimpiada_OSNOVA.doc
Скачиваний:
230
Добавлен:
23.02.2016
Размер:
1.91 Mб
Скачать

6. Тести іі-го рівня складності, в яких треба самостійно визначити об’єкт за переліком інших пов’язаних з ним об’єктів, без варіантів відповідей.

За переліком видів тварин (пугач, рись, тетерук, зубр, бурий ведмідь) визначте природну зону України: _____________.

За переліком сусідніх обласних центрів (Черкаси, Суми, Київ, Харків, Кіровоград, Чернігів, Дніпропетровськ) визначте назву області України: ________. (Оцінюються в2 бали).

7. Тести іі-го рівня складності для складання класифікацій географічних об’єктів, явищ тощо (із вказаними критеріями класифікації).

Розташуйте корисні копалини (вапняк, кам’яне вугілля, кам’яна сіль, залізна руда, марганцева руда, вогнетривка глина, калійна сіль, нафта, торф, титанові руди, нікелева руда, графіт)за вказаними групами. (Максимальна оцінка – 4 бали, мінус 1 бал за кожне неправильне віднесення).

Горючі

Металеві

Неметалеві

8. Тести ііі-го рівня складності для складання класифікацій географічних об’єктів, явищ тощо (критерії класифікації не вказуються).

Згрупуйте гірські породи: граніт, гнейс, вапняк, мармур, кварцит, пісковик, габро, пегматит.

(Оцінка – 0,5 балів за кожне правильне віднесення до певної групи).

9. Тести ІІІ-го рівня складності, що мають кілька правильних відповідей із 6-8 наведених в переліку, але кількість цих відповідей не вказана. (Можуть оцінюватися у 3 бали й більше, про що вказується в умовах. Якщо обведень більше ніж указано, то за таку відповідь ставиться 0 балів. Зараховується та кількість балів, на яку дані правильні відповіді):

У степовій зоні розташовані три природних заповідники або їх філіали (оцінка 3 бали):

а) «Медобори»; б) «Михайлівська цілина»; в) «Стрільцівський степ»; г) Черемський; д) Казантипський; ж) Карадазький; к) Канівський; л) «Кам’яні могили».

10. Відкриті тести ІІІ-го рівня складності, в яких треба самостійно вставити кілька цифр, слово у визначенні тощо. (Кількість балів залежить від кількості правильних вставок):

Рівнини займають ___% від загальної площі України. За висотою їх поділяють на: а)______________ (абсолютною висотою до __м), таб)______________________ (абсолютною висотою від ___ до ___м). (Оцінка – до 6 балів).

Донецька складчаста область утворилася в __________ геотектонічний цикл; Карпатська складчаста система – в _________цикл; складчаста область Гірського Криму – в___________ цикл. (Оцінка – до 3 балів).

Циклони на територію України взимку переносяться з таких двох баричних центрів дії атмосфери: ..., а антициклони – з таких двох баричних центрів: … (Оцінка – до 4 балів).

В яких містах України розташовані підприємства по виплавці (по одному прикладові):

а) алюмінію_______________________________________;

б) свинцю і цинку _________________________________ ;

в) міді і її сплавів __________________________________. (Оцінка – 3 бали).

Якою буде відстань між районними центрами Полтавщини Лубнами (50° пн.ш., 33° сх.д.) й Зіньковим (50° пн.ш., 35° сх.д.) на карті масштабу 1:400 000, якщо протяжність1 км дуги паралелі становить 72 км? _________________________. (Оцінка – 3 бали).

11. Тести ІІІ-го рівня складності, в яких треба самостійно розставити об’єкти у певному порядку. (Кількість балів залежить від кількості правильно розставлених об’єктів):

Розставте цифри (1, 2, 3, 4) біля прізвищ відкривачів-мореплавців і дослідників Світового океану у послідовності, яка відповідає часу проведення ними відкриттів чи досліджень (від ХVІ – до ХХ століття).Оцінка – до 4 балів.

) Френсіс Дрейк; ) Жак-Ів Кусто; ) Юрій Лисянський; ) Джеймс Кук

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]