Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Trud.pr..doc Рішення задач з трудового права.doc
Скачиваний:
48
Добавлен:
10.02.2016
Размер:
1.25 Mб
Скачать

Контрольна робота № 36

Завдання 1.Правове регулювання обмеженої матеріальної відповідальності.

Завдання 2.Лідіна А.Е. при співбесіді з директором ательє дістала згоду на прийняття її в ательє як бухгалтера. У бесіді Лідіна А.Е. повідомила, що вона без чоловіка виховує двох малолітніх дітей. Але в день оформлення документів вона одержала відмовлення в прийомі на роботу.

Які правові гарантії при прийомі на роботу?

Який порядок прийому на роботу?

Дайте компетентну консультацію Лідіной А.Е.

Завдання 3.15-річний Сафонов О.Л., отримавши згоду батьків влаштуватися на роботу, звернувся до центру зайнятості за консультацією про можливість отримання роботи. Сафонов О.Л. був направлений для працевлаштування на підприємство в рахунок встановленої виконкомом міської ради броні. Однак директор підприємства відмовився прийняти Сафонова О.Л. на роботу, мотивуючи відмову тим, що на підприємстві дорослі робітники зайняті з неповним робочим тижнем, а для неповнолітніх взагалі роботи немає.

Чи правомірні дії директора?

Чи є направлення центру зайнятості обов’язковим для керівника підприємства?

Завдання 4.Лазарева М.В. працювала економістом у спільному підприємстві «Юган». Після закінчення восьми місяців роботи їй була надана відпустка згідно з графіком відпусток. Однак в оплаті відпустки, на яку розраховувала Лазарева М.В., їй було відмовлено. Адміністрація мотивувала відмову тим, що підприємство не є державним і працівники отримують досить високу заробітну плату.

Лазарева звернулася за роз’ясненням до юридичної консультації.

Якою повинна бути відповідь Лазаревій М.В.?

Завдання 5.Федоренко П.Р. – експедитор Баштанського м’ясокомбінату прийняв за накладною ковбасні вироби для перевезення їх до м. Миколаєва. Через жару і наднормативне зберігання виробів в машині значна частина їх була зіпсована, що заподіяло м’ясокомбінату шкоду на суму 16000 грн. За позовом м’ясокомбінату місцевий суд постановив стягти з Федоренка П.Р. 2300 грн., оскільки експедитор виявив недбалість – несвоєчасно виїхав з продуктом, який швидко псується, до місця його реалізації. Прокурор району приніс протест на рішення місцевого суду, вважаючи, що в цьому випадку Федоренко П.Р. повинен бути притягнутий до повної матеріальної відповідальності.

Прокоментуйте дану ситуацію з посиланнями на нормативно-правові акти.

Чи обґрунтований протест прокурора?

Якою повинна бути відповідь суду на протест прокурора. Складіть її проект.

Контрольна робота № 37

Завдання 1.Соціально-правовий захист жінок у виробничо-трудовій галузі.

Завдання 2.У результаті виробничої травми фрезерувальник Численко І.І. був визнаний інвалідом ІІІ-ї групи і розпорядженням керівника підприємства був переведений на постійну більш легку роботу, з чим Численко І.І не погодився.

Який порядок переведення працівника на більш легку роботу (за медичним висновком)?

Чи правомірні дії керівника підприємства?

Вирішите завдання в цілому.

Завдання 3.На одному з приватних підприємств м. Києва, з чисельністю працюючих 100 чоловік за рішенням місцевої ради була встановлена броня в кількості 5 робочих місць для працевлаштування осіб за направленням служби зайнятості, в тому числі 2 робочих місця для працевлаштування інвалідів. Адміністрація підприємства підготувала робочі місця для інвалідів, облаштувала їх спеціальним обладнанням. Комісія, створена у відповідності до чинного законодавства, здійснила прийомку цих робочих місць і дозволила ввести їх в дію. За звітний період державною службою зайнятості на це підприємство інваліди не направлялися. Разом з тим в кінці року з підприємства було стягнуто штрафні санкції в розмірі середньої річної заробітної плати за 2 робочих місця, не зайнятих інвалідами. Адміністрація підприємства звернулася з позовом до арбітражного суду про відміну незаконного, на думку адміністрації, стягнення. На обґрунтування своїх вимог адміністрація пояснювала, що нею були виконані всі зобов’язання перед службою зайнятості, оскільки робочі місця були створені. У тому, що вони не були реально зайняті інвалідами, винна саме служба зайнятості, яка не направила жодного інваліда на підприємство.

Яким має бути рішення арбітражного суду?

Підготуйте письмовий проект рішення з посиланням на необхідне законодавство.

Завдання 4.При укладенні колективного договору було прийняте Положення про преміювання працівників підприємства. У ньому вказувалося, що робітникам основних професій премія виплачується у розмірі 30 % від заробітку за виконання і перевиконання завдань за належної якості виконання.

У травні місяці премію при виконанні вказаних умов належало виплатити усім робітникам-відрядникам механічного цеху, однак її ніхто не отримав. Як пояснив начальник цеху, йому не було виділено коштів на виплату премії, через те, що ці кошти цех витратив у минулому місяці. Виник трудовий спір.

Чи правомірні дії адміністрації підприємства?

Чи мають право робітники звернутися до органу, який розглядає трудові спори, з вимогою про виплату премії?

Яким повинно бути рішення цього органу? Складіть проект цього рішення.

Завдання 5.Глобчастий М.С. 23 листопада 2009 року був прийнятий на завод на посаду економіста планового відділу. Наказом від 1 лютого 2010 року Глобчастого М.С. перевели на посаду головного економіста заводу без його згоди. Директор заводу посилався на те, що після переведення на посаду головного економіста умови роботи Глобчастого М.С. не змінилися, а заробітна плата збільшилася на 450 грн. Крім того, директор заводу вважав, що згоди працівника на таке переміщення не потрібно. Глобчастий М.С. же проти переведення заперечував, оскільки змінився характер та обсяг роботи, і подав заяву в комісію по трудових спорах.

Яке рішення повинна винести КТС?

Складіть проект рішення КТС.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]