Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
методика навчання економіки.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
14.11.2019
Размер:
1.36 Mб
Скачать
      1. Планування уроку економік.

Проведення уроку вимагає чіткого і детального планування.

Кінцевий результат підготовки вчителя до уроку на основі тематичного плану (з урахуванням його реальності під час вивчення теми). У ньому зазначають тему, мету й завдання уроку, його тип і структуру — послідовність навчальних ситуацій під час викладання навчального матеріалу та самостійної роботи учнів, перелік і місце навчальних демонстрацій, час на кожен етап уроку, необхідне для проведення уроку обладнання та навчальні посібники, до плану записуються розв'язки економічних задач, які будуть запропоновані на уроці.

Вчитель допускається до занять за наявності плану-конспекту!

Орієнтовна структура плану-конспекту.

Тема: (повинна відповідати темі, сформульованій у робочій навчальній програмі)

Мета:

Завдання:

Обладнання: (технічні засоби навчання, роздавальний матеріал, тестові завдання, підручники, посібники, додаткова література, презентації тощо.)

Хід заняття:

  1. Перевірка домашнього завдання.

  2. Вивчення нового матеріалу

  3. Закріплення нового матеріалу.

  4. Підведення підсумків уроку

  5. Домашнє завдання.

Мета і завдання уроку.

Формування мети вимагає від вчителя визначення того, що він хоче досягти на уроці, у чому полягає зміст завдання уроку.

Також вчитель визначає завдання уроку, тобто знання і вміння, які мають бути сформовані учнів.

Завдання уроку мають бути:

  1. освітні — домогтися міцного засвоєння знань, формування практичних умінь і навичок з конкретного навчального матеріалу;

  2. розвиваючі — розвивати мовлення, пам'ять, увагу, уяву мислення, спостережливість, активність і самостійність учнів, прищепити їм способи пізнавальної діяльності та ін.;

  3. виховні — сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості кожного школяра, вихованню колективу класу.

Завдання уроку (навчальні задачі) повинні відповідати

наступним критеріям:

  1. Бути орієнтовними на учнів;

  2. Містити опис результатів навчання;

  3. Бути чіткими, зрозумілими, реальними

  4. Результати їх досягнень можна контролювати і коригувати.

Для формування навчальних завдань використовуються такі дієслова:

  • Визначити;

  • Сформувати

  • Перерахувати

  • Вибирати

  • Підраховувати

  • Обчислювати

  • Розраховувати

  • Проаналізувати

  • Пояснювати

  • Зробити висновки

Орієнтація навчальної задачі на учнів означає, що досягнення певних результатів очікується від учнів, а не від вчителя.

Наприклад:

Тема уроку: Результати національного виробництва.

Мета уроку; Ознайомить учнів з системою макроекономічних показників та методами їх обчислення.

Завдання уроку: учні повинні знати;

  • Зміст поняття «макроекономічні показники»;

  • Види макроекономічних показників;

  • Сутність ВВП як основного інструменту виміру нац.. виробництва і доходів;

  • Методи обчислення ВВП

Учні повинні вміти:

  • За статистичними даними чи на умовних прикладах обчислювати ВВП за доходами та видатками;

  • Визначити номінальний і реальний ВВП за допомогою дефлятора ВВП;

  • Розраховувати рівень реального ВВП на одну особу в Україні і порівнювати з аналогічними показниками в інших країнах;

  • Наводити приклади відхилення фактичного ВВП від його потенційного рівня.