Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
usi_pitannya.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
10.12.2018
Размер:
294.37 Кб
Скачать

85.Первинні засоби гасіння пожеж

    До первинних засобів пожежогасінні відносяться всі види переносних і пересувних вогнегасників, устаткування пожежних кранів, ящики з порошковими складами (пісок, перліт і тому подібне), а також вогнестійкі тканини.

     Первинні  засоби пожежогасінні повинні розміщуватися в досяжних місцях і не повинні стояти на заваді і перешкоді при евакуації персоналу з приміщень. Допускається  установка вогнегасників в тумбах  або шафах, конструкція яких  повинна дозволяти візуально  визначити тип вогнегасника і здійснити швидкий доступ до нього для використання при пожежі.

Окрім прямого призначення дозволяється використовувати засоби пожежогасінні при ліквідації стихійних лих і катастроф, а також при навчанні персоналу і добровільних пожежних формувань об'єкту.

       Для розміщення первинних засобів пожежогасінні у виробничих приміщеннях, а також на території підприємств або будівництв, як правило, повинні встановлюватися спеціальні пожежні щити.Одиночне  розміщення вогнегасників допускається  в невеликих приміщеннях.

Розміщення  вогнегасників і пожежного інвентаря встановлюється керівництвом відповідних підрозділів об'єкту або організацій, на підставі галузевих правил пожежної безпеки і норм розрахунку первинних засобів пожежогасінні.

Первинні засоби пожежогасіння розміщують на спеціальних щитах. Щити встановлюють так, щоб до найдальшої будівлі було не більше 100 м, а від сховищ з вогненебезпечними матеріалами —не більше 50 м, з розрахунку — один щит на 5000 м2.Засоби пожежогасіння фарбують у сигнальний червоний колір, а надписи на них та на щитах роблять контрастним білим кольором.  

Виробничі,  адміністративні, допоміжні і складські будівлі, споруди і приміщення, а також відкриті виробничі майданчики або ділянки повинні бути забезпечені первинними засобами пожежогасінні відповідно до норм, що діють, встановлюваних галузевих правил пожежної безпеки.

86. Пожежна техніка

Пожежна техніка - технічні засоби, призначені для запобігання, локалізації та ліквідації пожеж, захисту людей, матеріальних цінностей та довкілля від впливу небезпечних факторів пожежі, проведення пожежно-рятувальних робіт.

Пожежну техніку, призначену для захисту об'єктів, підрозділяють на групи:

1) Пожежна машина - машина, призначена для забезпечення гасіння пожеж та (або) проведення пожежно-рятувальних робіт.

Пожежний автомобілі бувають: порошкового, газового, пінного і комбінованого гасіння (водо-пінного, газо-водяного, пінно-порошкового, водо-пінного, водо-порошкового).

Пересувні і переносні пожежні машини: пожежний насос, пожежна мотопомпа, переносна пожежна мотопомпа, причіпна пожежна мотопомпа, рукавонав’язувальний пристрій, пожежний димовисмоктувач.

2) Пожежне обладнання - обладнання, призначене для відбирання, транспортування, регулювання витрат, формування і спрямування струменів вогнегасних речовин із застосуванням пожежних машин або мережі водопостачання, а також допоміжні засоби його застосування та технічного обслуговування:

А) гідравлічне: пожежний гідрант, підземний пожежний гідрант, наземний пожежний гідрант, пожежна колонка, пожежний кран-комплект, тощо

Б) допоміжне: пожежна підставка, рукавний утримувач, бандаж для напірного рукава, рукавна касета, рукавна котушка, рукавний місток, рукавне коліно.

3) Пожежний рятувальний пристрій - технічний пристрій, призначений для рятування людей під час гасіння пожеж та проведення пожежно-рятувальних робіт: - пожежна драбина, рятувальний рукав, рятувальна мотузка тощо

4) Переносний пожежний інструмент - переносний інструмент, призначений для застосування під час гасіння пожеж та проведення пожежно-рятувальних робіт

5) Засіб індивідуального захисту пожежника - засіб захисту, що надягається на тіло пожежника або його частину і застосовується під час гасіння пожеж та проведення пожежно-рятувальних робіт

6) Установка пожежогасіння - стаціонарний або транспортований комплекс технічних засобів, до складу якого входять один або декілька резервуарів для вогнегасної речовини, призначений для локалізації або ліквідації пожежі подаванням вогнегасної речовини до фіксованого об’єкта протипожежного захисту:

- автоматична установка пожежогасіння, установка пожежогасіння з ручним пуском, модуль пожежогасіння, установка комбінованого пожежогасіння, та ін.

7) Вогнегасник - технічний засіб, призначений для припинення горіння подаванням вогнегасної речовини, що міститься в ньому, під дією надлишкового тиску, за масою і конструктивним виконанням придатний для транспортування і застосування однією людиною:

- переносний, пересувний, пінний, водяний, порошковий, газовий, комбінований, вогнегасник закачного типу, вогнегасник з газом-витискувачем у балоні, вогнегасник – установка пожежогасіння.

8) Установка пожежної сигналізації - комплекс технічних засобів, призначений для виявлення ознак горіння, формування сигналів про виникнення пожежі та технічний стан цих засобів, а також для передавання сигналів на інші виконавчі пристрої без втручання людини:

- установка пожежної сигналізації адресного типу, пожежний сповіщувач, система централізованого пожежного спостереження, пульт централізованого пожежного спостереження.

Первинні засоби пожежогасіння:

  • внутрішні крани з пожежними рукавами і стов­бурами;

  • вогнегасники пінні, вуглекислотні, порошкові тощо;

  • ящики з піском, бочки з водою;

  • простирадла азбестові, повстяні, брезентові;

  • ручний пожежний інструмент.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]