Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
учеба / Marketing_kn_chast_8-12.doc
Скачиваний:
56
Добавлен:
04.03.2016
Размер:
1.14 Mб
Скачать

1.2. Місце товару у класифікаторі

Описані вище продукти є товарами широкого вжитку, тому що споживчі товари – це товари, придбані кінцевим споживачем. Розглядаючи шоколадні цукерки фабрики Roshen, видно, що вони відносяться до типу повсякденного попиту, тобто це продукція, яку споживач купує регулярно, без роздумів і з мінімальними зусиллями на їхнє придбання.

1.3. Розробка товару

Кондитерська корпорація зацікавлена в постійному плануванні нових товарів, бо це дає їй змогу розширювати збут, збільшити прибуток, зменшити залежність від ходу реалізації певного виду товару або асортиментної групи, ефективніше використовувати систему товароруху, що існує, створити образ інноваційного підприємства. Процес створення нової продукції включає такі основні етапи:

1. Генерація ідей (пошук можливостей створення товару ринкової новизни. Ідея створення нового товару виникла на основі результатів опитувань та аналізу скарг споживачів, спостерігання за аналогічними товарами інших виробників).

2. Вибір ідей (на основі наведених ідей були вибрані кілька найбільш прибуткових).

3. Розробка концепції (описується структура та поведінка цільового ринку, передбаченого обсягу продажу, долі ринку та прибутку; передбачається можлива ціна товару, кошторис витрат на маркетинг на 1 рік; перспективні цілі за показниками збуту та прибутку, формування комплексу маркетингу).

4. Перевірка концепції (подається товар споживачу та спостерігається його реакція на появу даного товару. Цим споживач допомагає відповідати на такі питання: чи бачить споживач перевагу даного товару, чи довіряє інформації щодо товару, чи задовольняє товар реальну потребу, які характеристики товару треба поліпшити, хто буде споживати товар та ін).

5. Економічний аналіз (вивчення прогнозів попиту, конкуренції, витрат, прибутку).

6. Розробка товару (прийняття рішення про упакування товару, товарну марку, перевірку ставлення та використання споживачем).

7. Пробний маркетинг (визначення доцільності здійснення пробного маркетингу, оскільки це дорого коштує).

8. Комерційна реалізація (етап упровадження товару, включає реалізацію плану маркетингу та повномасштабного виробництва).

Головними характеристиками нового товару є привабливість для споживчих ринків, стійкість до сезонних факторів, загальні характеристики, простота виробництва, доступність трудових та матеріальних ресурсів.

Кондитерська корпорація Roshen має намір вкласти 20 млн. доларів у будівництво логістичного центру в Київській області. Для фінансування проекту будуть залучатися кредитні засоби. Заплановано розпочати будівництво в наступному році, а завершити до 2008 року. Завдяки роботі логістичного центру компанія зможе більш ефективно використовувати свої виробничі потужності.

У 2005 році Roshen збільшив виробництво продукції на 3,6% або на 7,606 тис. тонн до 216,559 тис. тонн порівняно з 2004 роком.

Кондитерська корпорація Roshen має намір у 2006 році запустити 2 лінії з виробництва карамелі "Малібу" і "Капрі" на Липецькій кондитерській фабриці "Ликонф" (Росія), що належить корпорації. З уведенням в експлуатацію нових виробничих ліній, потужність фабрики збільшиться на 20-30%, тобто до 6-6,5 тис. тонн/місяць.

Кондитерська корпорація Roshen має намір у 2006 році збільшити потужності Вінницької кондитерської фабрики, що належить корпорації, у 1,5 рази, або на 3,5 тис. тонн/місяць до 10,5 тис. тонн/місяць. На Вінницькій фабриці ведеться будівництво нового корпуса. На новому обладнанні фабрики буде вироблятися продукція преміум-класу, що буде й експортуватися і споживатися на внутрішньому ринку.

Соседние файлы в папке учеба