Добавил:
dipplus.com.ua Написание контрольных, курсовых, дипломных работ, выполнение задач, тестов, бизнес-планов Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Банківський менеджмент / 2_3_Vibirkovi_disc / CONTR_Uprav_bankiv_rizikami_2017.doc.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
08.02.2020
Размер:
934.4 Кб
Скачать
  1. Заключне слово викладача

  2. Підведення підсумків заняття.

  3. Видача завдання для самостійної роботи План практичного заняття № 18

Теми: «Управління кредитним ризиком банку», «Управління ринковими ризиками банку», «Управління ризиком ліквідності банку», «Системний ризик в банківській діяльності», «Управління функціональними банківськими ризиками», «Організація системи ризик-менеджменту в банку».

Вид заняття: модульна контрольна робота.

Мета: систематизація, поглиблення та уточнення знань, здобутих на лекціях, семінарських заняттях і в процесі самостійної роботи, контроль знань.

Дидактична: поглибити та розширити знання про зміст основних теоретичних положень тем, завершити формування системи знань щодо питань тем.

Виховна: виховувати зацікавленість дисципліною, прагнення отримувати нові знання самостійно.

Методи: розв’язування проблемних та розрахункових завдань

Компетентності, на формування яких спрямоване заняття:

  • системні компетентності: здатність застосовувати знання на практиці, бажання досягти успіху;

  • спеціальні компетентності: застосовувати методи управління фінансовими та функціональними ризиками банку; розробляти стратегію управління банком з урахуванням співвідношення прибутковості та ризикованості діяльності; аналізувати, оцінювати та прогнозувати рівень зовнішніх і внутрішніх ризиків банку.

Література:

  • Управління банківськими ризиками: навчальний посібник [Л.О. Примостка, П.М. Чуб, Г.Т. Карчева та ін.]; за ред. д.е.н., проф. Л. О. Примостки. − К.: КНЕУ, 2007. − 600 с.

  • Методичні вказівки з інспектування банків «Система оцінки ризиків»: Постанова Правління НБУ № 104 від 15.03.2004 року.

  • Сайти НБУ, банків України в мережі Інтернет.

4.2. Плани контактних занять для студентів заочної форми навчання.

Замість лекцій та семінарських занять для студентів заочної форми навчання проводяться контактні заняття, що здійснюються у контактні години. Загальні засади проведення контактних занять розміщено у Положеннях КНЕУ «Про організацію навчального процесу в умовах його індивідуалізації та використання кредитно-трансферної системи» та «Про порядок проведення Дня заочника в ДВНЗ Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана».

Структура контактних занять (заочна форма навчання):

№ заняття

Номер і назва теми

Форма контролю

Бали

Бали по видам робіт

Макс кількість балів

1

2

3

4

5

Контактні заняття під час установчої сесії (1-9)

1

1. Теоретичні засади управління банківськими ризиками

Семінар - дискусія

3

3

2

2. Ідентифікація та оцінювання банківських ризиків

Міні-кейс

4

4

3

3. Методи управління банківськими ризиками

4. Контроль та моніторинг банківських ризиків

Семінар - дискусія

3

3

4

5. Управління кредитними ризиками банку

Семінар-дискусія

3

3

5

6. Управління ринковими ризиками банку

Міні-кейс

4

4

6

7. Управління ризиком ліквідності банку

Семінар - дискусія

3

3

7

8. Системний ризик в банківській діяльності

Семінар - дискусія

3

3

8

9. Управління функціональними банківськими ризиками

Семінар - дискусія

3

3

9

10. Організація системи ризик-менеджменту в банку

Ділова-гра

4

4

10

Комплексна аудиторна самостійна контрольна робота

Поточний модульний контроль

10

10

11-13

Теми 2-9 (під час другої сесії)

Семінар-розв’язання проблемних ситуацій

10

10

Всього занять (годин) та сума балів:

10

(20 годин) + 3

(6 годин)

40

50

Контактне заняття № 1

Теми, винесена на заняття:

  1. Теоретичні засади управління банківськими ризиками.

Перелік компетенцій, на формування яких спрямоване контактне заняття №1:

  • з’ясувати сутність та фактори виникнення ризиків в банківській діяльності;

  • дослідити класифікацію банківських ризиків;

  • засвоїти взаємозв’язок ризику та фінансового результату банку;

  • вивчити принципи управління банківськими ризиками.

Структура контактного заняття №1

  1. Організаційна частина

  2. Повідомлення теми, мети заняття

  3. Актуалізація опорних знань студентів

  4. Мотивація навчальної діяльності

  5. Міні-лекція (формулювання тез, обговорення питань, дискусія)

  6. Семінар-дискусія

  7. Зміст основної частини заняття:

- відповідає змістовним питанням відповідних тем

  1. Заключне слово викладача

  2. Підведення підсумків заняття. Поточний контроль.

Література:

  • Управління банківськими ризиками: навчальний посібник [Л.О. Примостка, П.М. Чуб, Г.Т. Карчева та ін.]; за ред. д.е.н., проф. Л. О. Примостки. − К.: КНЕУ, 2007. − 600 с.

  • Сайти НБУ, банків України в мережі Інтернет.

Контактне заняття № 2

Тема, винесена на заняття:

2. Ідентифікація та оцінювання банківських ризиків

Перелік компетенцій, на формування яких спрямоване контактне заняття №2:

  • розглянути процес ідентифікації банківських ризиків;

  • засвоїти якісні і кількісні підходи до оцінки ризиків;

Структура контактного заняття №2

  1. Організаційна частина

  2. Повідомлення теми, мети заняття

  3. Актуалізація опорних знань студентів

  4. Мотивація навчальної діяльності

  5. Міні-лекція (формулювання тез, обговорення питань, дискусія)

  6. Міні-кейс:

    1. Поділ студентів на міні-групи та видача кожній групі завдань міні-кейсу (дослідження імітованої ситуації та виявлення її окремих характерних властивостей):

Завдання 1: користуючись наведеними даними про дохідність портфеля цінних паперів банку «Фенікс» та гіпотетичного ринкового індексу, знайти стандартне відхилення (величину ризику), коефіцієнт кореляції, коефіцієнт детермінації, історичну β (бету) та історичну α (альфу) для банку «Фенікс».

Період

Дохідність портфеля ЦП X

Ринковий індекс Y

xі, %

yі, %

I квартал 2011 року

n1

0.5 + 0.N

1.5 + 0.N

II квартал 2011 року

n2

– 9.4 − 0.N

– 6.7 − 0.N

III квартал 2011 року

n3

1.8 + 0.N

0.05 + 0.N

IV квартал 2011 року

n4

1.4 + 0.N

– 0.6 − 0.N

I квартал 2012 року

n5

– 7.05 − 0.N

– 2.0 − 0.N

II квартал 2012 року

n6

– 0.9 − 0.N

– 1.2 − 0.N

III квартал 2012 року

n7

– 0.4 − 0.N

– 1.0 − 0.N

IV квартал 2012 року

n8

– 0.9 − 0.N

– 1.25 − 0.N

де N − порядковий номер міні-групи

Завдання 2: визначити, який з двох цінних паперів доцільно включити до банківського портфеля ЦП з погляду співвідношення очікуваної дохідності та ризику. Дані про ймовірну прибутковість цінних паперів:

Стан економічного

середовища

Імовірність

Дохідність

портфеля X1

Дохідність

портфеля X2

pі

xі, %

xі, %

Значне піднесення

p1

0.1 + 0.0N

25

15

Піднесення

p2

0.3 − 0.0N

15

10

Стабільність

p3

0.2

5

5

Рецесія

p4

0.3 − 0.0N

− 5

2

Значна рецесія

p5

0.1 + 0.0N

− 15

− 10

де Nпорядковий номер студента у групі.

Соседние файлы в папке 2_3_Vibirkovi_disc