Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лекції_РЕ.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
17.04.2019
Размер:
946.18 Кб
Скачать

Напрями стабілізації видобутку газу (ті ж що і для нафти):

- досягнення приросту видобутку за рахунок освоєння нових родовищ;

- досягнення приросту видобутку за рахунок впровадження нових технологій;

- покращення фінансування;

- удосконалення амортизаційних підходів;

- прийняття відповідних законів, нормативно-правових актів.

Транспортування газу:

Транспортування газу відбувається двома шляхами:

  1. трубопровідним транспортом;

  2. морське транспортування

Трубопровідний транспорт.

Магістральні газопроводи поділяються на внутрішні і міжнародні.

Україна має у своєму розпорядженні потужну і розгалужену газотранспортну систему. Загальна довжина газопроводів пере­вищує 35 тис. км. Кількість ком­пресорних станцій, обладнаних газоперекачуючими агрегатами— близько 125. Кількість газорозподільчих станцій досяг­ла 1330. Експлуатується 13 під­земних сховищ газу потужністю 30 млрд м3 газу на рік.

Через 9 областей України пролягає газопровід «Уренгой (Західний Сибір) – Ужгород» і газопровіди внутрішнього значення: Шебелинка – Полтава – Київ; Шебелинка – Дніпропетровськ – Кривий Ріг; Шебелинка – Одеса; Дашава – Львів; Дашава – Київ та ін.

Близько 33 % магістральних газо­проводів експлуатується від 23 до 48 років (нормативний строк служби труб - 33 роки). Крім того, більше 60% газоперекачуючих агрегатів відпрацюва­ли свій ресурс, 3/4 з них морально застарілі, не відповідають екологічним вимогам тощо. На її експлуатацію щорічно витрачається 7-8 млрд м3.

Морське транспортування

Морське транспортування у вигляді зрідженого природного газу дає змогу розв’язати деякі проблеми (але зрідження, транспортування спеціальними танкерами, спорудження терміналів потребує значних коштів). Перевезення газу танкерами коштує в тричі дорожче ніж перевезення нафти танкерами. (Заводи для зріджування газу побудовані в: Алжирі, Лівії, Індонезії, Брунеї, на Алясці).

Велике значення має отримання нафти і газу за транзитне транспортування по нафто- і газопроводах (щороку транспортується більше 200 млн т нафти і 200 млрд м3 газу – за це можна одержати: 25-30 млн т нафти, 15-20 млрд м3 природного газу).

Достовірні запаси природного газу становлять 155,1 трлн м3 .

Частка країн Близького і Середнього Сходу – 44%; Північної Америки – 17% Західної Європи – 9%. Запаси природного газу:

Північна Америка – США, Канада.

Латинська Америка – Венесуела, Аргентина, Бразилія.

Західна Європа – Нідерланди. Багато родовищ газу виявлено в Північному морі (британський сектор, норвезький сектор, голландський сектор).

Японіє імпортує газ з Індонезії, Брунею

Іран, Саудівська Аравія, Алжир, Катар, Кувейт, Ірак, ОАЕ, Індонезія, Австралія, Малайзія.

Росія (Західний Сибір), Туркменістан, Узбекистан

Торф'яна промисловість посідає в паливній галузі України незначне місце. Видобуток торфу складає не більше ніж 0,5 млн. т (в 1970 р. - 4,1 млн. т). Основний регіон видобутку - Українсь­ке Полісся: Житомирська, Київська. Львівська, Рівненська, Чер­каська, Чернігівська, Сумська області. У вигляді брикетів торф використовується як паливо. У сільському господарстві його застосовують для виготовлення органічних добрив, торфоізоляційних плит. Торф може бути сировиною для виробництва парафіну, масел, фенолів, креоліну. Сьогодні розвідкою родо­вищ торфу займається єдине в Україні підприємство «Північ - геологія». До речі, це підприємство займається також розвідкою родовищ сапропелю. Сапропель - це накопичений за тисячоліт­тя 20-30-метровий шар озерного мулу, що утворився в резуль­таті відмирання органіки. Він є чудовим добривом (врожай підви­щується на 30-40%), використовується також у виробництві косметики, медичних препаратів.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.