Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
praktikum_i_samostiyna_robota.doc
Скачиваний:
18
Добавлен:
09.11.2019
Размер:
1.82 Mб
Скачать

Для підготовки до наступного заняття

3 [с. 131 - 142], 8 [с. 360 – 362, 382 - 384], 10 [с. 156 – 157], 11 [с. 89 – 90, 95 - 98].

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 17

Тема: Мотиви власної діяльності та мотивація діяльності працівників

Мета: Узагальнити знання про основи мотивації, теорії й моделі процесів мотивування; оцінити власні: мотиваційні преференції, мотивацію “до досягнення мети – до успіху” (за Т. Елерсом), мотиви досягнень, домінуючий рівень потреб, діловитість; зробити висновки щодо власних мотивів поведінки; навчитися визначати мотиватори для працівників різних груп і категорій

Навчальні запитання:

          1. Яке значення має людський фактор в управлінні організацією.

          2. Психологічні та фізіологічні особливості працівника.

          3. Поняття мотивування. Принципи врахування інтересів у мотивації.

          4. Взаємозв’язок потреб, спонукань, цілей і заохочень працівника у процесі мотивації. .

          5. Характеристика змістовних теорій мотивації.

          6. Суть процесних теорій мотивації.

          7. Співставлення теорій мотивування

ХІД ЗАНЯТТЯ:

І. D Психологічні тести на:

- оцінку власних мотиваційних преференцій та мотивації “до досягнення мети – до успіху” (за Т. Елерсом);

- визначення власних мотивів досягнень, свого домінуючого рівня потреб, діловитості.

Мета роботи: Перш ніж залучати до праці своїх підлеглих, оцініть свої можливості (критерії), тенденції. Результати п’яти вправ, наведених нижче, допоможуть Вам більш предметно розідратися з цим складним феноменом.

Хід роботи:

Вправа І. Парні порівняння

Перед Вами 17 фраз. Порівняйте кожну фразу попарно, наприклад: першу з другою, першу з третьою, першу з четвертою тощо. Потім другу фразу з третьою, другу .з четвертою, другу з п'ятою тощо. Порівнюючи пари таких фраз, кожного разу оцінюйте, яке висловлювання для Вас є найважливішим (дописуйте йому один бал). В кінці операції порівняння підрахуйте, скільки балів набрала кожна фраза. Виберіть три висловлювання з найбільшою кількістю балів. Це будуть домінуючі тенденції.

Перед початком порівняння скажіть "Я хочу.

  1. Заробляти собі на житія.

  2. Забезпечити своє майбутнє.

  3. Купляти хороші речі.

  4. впливати на інших.

  5. Завойовувати гідне місце у жити.

  6. Робити щось цікаве.

  7. Набувати нових знань і павичок.

  8. Розвивати свої здібності.

  9. Йти в ногу з життям.

  1. Пути не гіршим за інших.

  2. Застосовувати свої сили і здібності.

  3. Мати постійних співрозмовників.

  4. Здобувати визнання та повагу.

  5. Забезпечити собі матеріальний комфорт.

  6. Зробити свій внесок у суспільну справу.

  7. Бути при справах.

  8. Уникати неприємностей.

Поміркуйте над результатом. Зробіть висновок, як можна позбавитись від небажаних тенденцій.

Вправа 2. Мотиви досягнення.

Оцініть за 9-ти бальною шкалою свої мотиви досягнень. При цьому врахуйте, що найвища виваженість мотиву буде дорівнювати 9-ти балам, а найнижча - одному.

Висока Низька

  1. Активність 9 8 7 6 5 4 3 2 1

  2. Здатність до ризику 9 8 7 6 5 4 3 2 1

  3. Прагнення до відповідальності 9 8 7 6 5 4 3 2 1

  4. Прояв ініціативи 9 8 7 6 5 4 3 2 1

  5. Бажання діяти відразу 9 8 7 6 5 4 3 2 1

  6. Націленість на вирішення

проблем, що виникають 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Загалом за даним тестом можна отримати від 54 до 6 балів. Сума балів, більша 36, буде означати спрямованість до досягнення мети, а менша 24 -здатність до уникання проблем.

Вправа 3. Ієрархія потреб.

На основі аналізу даних двох попередніх вправ визначте свій домінуючий рівень:

5. Потреба у реалізації своїх можливостей.

4. Потреба в повазі зі сторони інших.

3. Необхідність в приналежності до соціальної групи.

2. Необхідність в безпеці.

1. Фізіологічні необхідності.

Вкажіть на відповідну цифру.

Висловлювання

Цілком задоволений

Задово-лений

Не зовсім задоволе-ний

Незадово-лений

Вкрай незадово-лений

1. Ваша задоволеність установою (організацією) де Ви працюєте

1

2

3

4

5

2.Ваша задоволеність фізичними умовами праці (спека, холод, освітленість, шум тощо)

1

2

3

4

5

3. Ваша задоволеність змістом роботи

1

2

3

4

5

4. Ваша задоволеність співпрацею Ваших працівників

1

2

3

4

5

5 .Ваша задоволеність методами керівництва Вашого начальника

1

2

3

4

5

6. Ваша задоволеність професійною

компетентністю Вашого начальника

1

2

3

4

5

7. Ваш а задоволеність

заробітною платою

відповідно до Ваших затрат

1

2

3

4

5

8. Ваша задоволеність

заробітною платою,

порівняно з тим, скільки за

таку роботу платять, на інших підприємствах

1

2

3

4

5

9. Ваш а задоволеність просуванням по службі

1

2

3

4

5

10. Ваша задоволеність можливостями Вашого просування по службі

1

2

3

4

5

11 . Ваша задоволеність

Тим, що на своїй роботі Ви

здатні використати свій

досвід і можливості

1

2

3

4

5

12. Ваша задоволеність вимогами Вашої роботи до інтелекту людини

1

2

3

4

5

13. Ваша задоволеність

тривалістю робочого дня

1

2

3

4

5

1 4 . Якою мірою Ваша

задоволеність роботою

вплинула на Ваше рішення,

якщо б Ви шукали роботу в

даний час.

1

2

3

4

5

Підрахуйте кількість отриманих балів. Ви можете отримати від і 4 до 70 балів. Якщо Ви отримали більше 45 балів, то це вказує на Вашу незадоволеність робо гою. Якщо Ваш результат понад 55 балів - Ваша робота Вас пригнічує, бентежить.

Вправа 5. Зайнятість (дайте відповіді "так" чи "ні"):

  1. Ви схильні детальніше розмовляти зі своїми колегами по роботі, ніж і і друзями.

  2. Ви дуже пунктуальні щодо ділових зустрічей.

  3. Ви краще відпочиваєте в суботу пообіді. аніж у неділю.

  4. Ви краше себе почуваєте, коли працюєте, ніж коли байдикуєте.

  5. Ви ретельно плануєте проведення свого часу.

  6. Ви дратуєтесь, коли Ваші друзі змушують Вас чекати.

  7. Ваші друзі вважають, що з Вами легко спілкуватися.

  8. Працюючи, Ви часто забуваєте про близьких Вам людей.

  9. Ви знаходите час для роботи, навіть і) складних умовах.

  1. Ви завжди до найменших дрібниш, плануєте свої дії.

  2. Вам подобається теревенити в перервах між зборами.

  3. Ваші друзі займаються схожою справою, що й Ви.

  4. Ви намагаєтесь працювати, навіть коди нездорові.

  5. Усе. що Ви читаєте, стосується сфери Вашої трудової діяльності.

  6. Ви залишаєтесь на роботі довше, ніж Ваші колені.

  7. Прокидаючись вночі. Ви думаєте про роботу.

  8. Ви мрієте про те. щоб на роботі не було безладдя.

  9. В іграх Ви такий же азартний, як і на роботі.

  1. Відпочинок Вам швидко набридає.

  2. У дні відпочинку Ви часто готуєтесь до трудового тижня.

За відповідні "так"' па питання, крім 7 ("ні"), Ви отримуєте по одному балу.

ОЦІНКА: 10 і менше - схильність до байдикування; 11-15 балів -діловитість; 16-20 балів - "роботоголія".

Завдання:

На основі результатів самооцінки за п'ятьма методиками зробіть висновок про свої мотиви поведінки, при ньому дайте відповідь на наступні запитання:

  1. Що Ви хочете? Які Ваші спонукальні тенденції (вправа №1)?

  2. Який мотив, характерний для Вашої поведінки: мотив подолання чи уникнення проблем (вправа №2)?

  3. На якому рівні потреб Ви знаходитесь (вправа № 3)?

  4. Яка причина Вашого незадоволення роботою (якщо така с) (вправа №4)?

  5. На якому місці шкали Ви знаходитесь за ступенем діловитості (вправа № 5)?

Складіть для себе програму удосконалення

    1. Формулювання висновків щодо власних мотивів поведінки.

ІІІ. D Розбір конкретних ситуацій.

1. На малому будівельному підприємстві працюють такі працівники: директор, комерційний директор, головний бухгалтер, бухгалтер, юрист, секретар, маркетинг-менеджер, заступник директора з будівництва, заступник директора з постачання, бригада будівельників, бригада працівників, які виконують оздоблювальні роботи. Обґрунтуйте за­стосування конкретних форм та систем оплати праці всім категоріям працівників підприємства.

2. Відомі такі вихідні дані:

— погодинна тарифна ставка робітника — 1грн.;

— норма часу на виготовлення виробу — 1год.;

— фактичний виробіток за місяць — 300 шт.;

— розмір доплат — 10%;

— розмір премії — 20%;

— кількість відпрацьованих годин за місяць — 160 год.;

— обсяг реалізації продукції за місяць — 20 000 грн.;

— комісійна нормативна ставка — 1%;

— розмір доплати за виконання нормативного завдання — 30%.

Розрахуйте місячну заробітну плату робітника, застосовуючи відрядну, почасову, комбіновану та комісійну форми оплати праці.

3. За наведеними даними розрахуйте місячну заробітну плату робітника, застосовуючи відрядну, почасову й комісійну форми оплати праці:

— погодинна тарифна ставка робітника — 1грн.;

  • норма часу на виготовлення виробу— 1год.;

— фактичний виробіток за місяць — 300 шт.;

— розмір доплат — 10% (до тарифного заробітку);

— розмір премії — 60% (до відрядного заробітку);

— кількість відпрацьованих годин за місяць — 160 год.;

— обсяг реалізації продукції за місяць — 23 000 грн.;

— комісійна нормативна ставка — 1%;

  • розмір доплати за виконання нормативного завдання — 40%.

Обгрунтуйте, які теорії мотивації найбільше відображені в конкретних формах оплати праці.

ІV. D Практикуюча вправа

Умова: У результаті вмілої організації праці працівники заводу стали працювати на 25% продуктивніше. Для того, щоб цей показник продовжував зростати, керівництво вирішило особливу увагу звернути на визначення того, якими мотивами керуються їх підлеглі. Спостереження за поведінкою останніх дозволило виявити деякі риси їх поведінки, в яких проглядають мотиваційні потреби. Так, наприклад, одні люди хочуть навчатися, вітають зміни, не люблять рутину, зате люблять невизначеність, отримують насолоду від ризику, люблять нововведення, однак, не завжди закінчують добре. А ось інші підлеглі мають давні особисті звички, люблять вдаватися у деталі, одягаються чисто й акуратно, вітають правила й точні, зрозумілі інструкції, постійно турбуються, готові захищатися, якщо їх критикують, багато працюють, при чому їм краще робити все самим, оскільки вони знають як це робити, не люблять змін і невизначеності, тому й чинять опір змінам.

Завдання: Визначити, які мотиваційні потреби проглядають за рисами поведінки двох описаних в умові задачі груп підлеглих. Запропонуйте мінімум по чотири винагороди, які керівництво заводу має застосовувати до цих підлеглих.

Контрольні завдання

1. До первинних потреб відносять:

а) обгрунтовані гарантії працевлаштування;

б) оцінювання платоспроможності підприємства;

в) проведення аналізу виробничо-господарської діяльності;

г) участь у прийнятті управлінського рішення про вихід на нові ринки збуту.

2. До факторів, що визначають систему матеріальних стимулів пра­ці, належать:

а) фізіологічні, захищеності, поваги, самовираження;

б) структура заробітної плати, співвідношення у заробітній платі;

в) соціально-психологічні, економічні, організаційні;

г) конкурентні та міжнародні.

3. До первинних потреб відносять:

а) наявність медичної служби на підприємстві;

б) потребу у самовираженні;

в) потребу поваги;

г) мотивування до праці.

4. Те, заради чого виконуються дiї називається

а) ціллю;

б) потребою;

в) мотивацією;

г) мотивом.

5. До змістових теорій мотивації належать:

а) теорія Портера-Лоулера

б) теорія справедливості

в) теорія очікування

г) теорія Герцберга

6.До змістовних теорій мотивації відносять:

а) теорію справедливості;

б) двофакторну модель мотивації Герцберга;

в) теорію очікувань;

г) модель мотивації Портера-Лоулера.

7. Формування систем матеріальних стимулів праці передбачає:

а) визначення місії, цілей та стратегії;

б) формування тактики, політики, процедур і правил;

в) визначення цілей, ресурсне забезпечення та побудову;

г) розроблення методів менеджменту.

8. Теорія мотивації Абрахама Маслоу передбачає:

а) необхідність задоволення потреб людини високою заробітною платою

та іншими матеріальними стимулами;

б) задоволення лише фізіологічних потреб;

в) задоволення поетапно первинних і вторинних потреб людини;

г) задоволення насамперед потреб у владі, успіху та причетності.

9. Модель Майкла Портера і Едварда Лоулера полягає у:

а) визначенні мотиваційних елементів ланцюга: затрати праці — задоволення винагородою;

б) створенні ієрархії управління;

в) формуванні змістовних мотиваційних теорій;

г) виборі ефективного стилю керівництва залежно від ситуації.

10. До процесійних теорій мотивації відносять.

а) такі, що спрямовані на ідентифікації потреб людини;

б) такі, що спрямовані на дослідження того, як людина вибирає конкретний тип поведінки;

в) обидві запропоновані відповіді вірні;

г) немає правильної відповіді;

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]