Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
praktikum_i_samostiyna_robota.doc
Скачиваний:
18
Добавлен:
09.11.2019
Размер:
1.82 Mб
Скачать

Навчальні завдання для самостійної роботи:

ІХ. D Напишіть конспект з питання “Загальна характеристика бізнес-планування”.

Х. D Виконайте практикуючу вправу:

Тема: Прогнози на майбутнє

Мета: Навчитися визначати як саме певні фактори можуть вплинути на діяльність конкретної організації.

Дайте відповіді на запитання:

  • які майбутні зміни в галузі освіти можуть вплинути на Вас?

  • які зміни у трудовому законодавстві можуть вплинути на Вас?

  • які зміни в системі управління можуть торкнутися Вашої майбутньої діяльності?

Коротко (у вигляді таблиці) викладіть Ваші прогнози щодо діяльності нашого університету.

Фактори, які можуть вплинути на діяльність університету

Як можуть дані фактори вплинути на діяльність університету

ХІ. D За бажанням! Виконайте практикуючі вправи:

1. Тема „Нові товари”

А. Знайдіть товар, який за якоюсь причиною є для Вас неприйнятним. Що це за причина?

Б. Згадайте товар, який своїм кольором, запахом або смаком змусив Вас викинути його і більше не купувати.

2. Тема „Стратегія фірми”

Знайдіть в періодичній пресі інформацію про стратегію якоїсь фірми. Проаналізуйте цю стратегію.

ХІІ. ■ Підготуйтесь до наступного практичного заняття за навчальними запитаннями до нього.

Для підготовки до наступного заняття

2 [с. 64 – 68, 127 - 142], 9 [с. 286 - 292], 11 [с. 254 – 268].

Практичне заняття №14

Тема: Самоменеджмент

Мета: Узагальнити знання про самоменеджмент як новий напрямок у традиційному менеджменті; визначити ефективність застосування самоменеджменту; визначити придатність до менеджерської діяльності методом функціональної асиметрії; .

Навчальні запитання:

        1. Поняття самоменеджменту, його зміст.

        2. Раціональний розподіл робочого часу.

        3. Менеджмент за допомогою щоденника часу.

        4. Шляхи підвищення ефективності використання робочого часу.

Запитання для роздумів:

Чи можна навчитися управляти групами, не вміючи управляти собою?

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. ■ Які майбутні зміни в галузі освіти і у трудовому законодавстві можуть вплинути на Вас? Які зміни в системі управління можуть торкнутися Вашої майбутньої діяльності?

ІІ. D Виконайте психологічний тест “Самоменеджмент: ефективність застосування у Вашій роботі” 37 [с. 6 - 7].

              1. Я резервую на початку робочого дня час для підготовчої роботи, планування.

              2. Я передоручаю усе, що може бути передоручено.

              3. Я письмово фіксую задачі і цілі з указівкою термінв їхньої реалізації.

              4. Кожен офіційний документ я намагаюся обробляти за один раз і остаточно

              5. Щодня я складаю список майбутніх справ, упорядкований за пріоритетами. У першу чергу я роблю те, що найважливіше.

              6. Свій робочий день я намагаюся, по можливості, звільнити від сторонніх телефонних розмов, незапланованих відвідувачів і зненацька скликуваних нарад.

              7. Своє денне завантаження я намагаюся розподілити відповідно до графіка моєї працездатності.

              8. У моєму плані часу є «вікна», що дозволяють реагувати на актуальні проблеми.

              9. Я намагаюся направити свою активність таким чином, щоб у першу чургу концентрувати на деяких «життєво важливих» проблемах.

              10. Я вмію говорити «ні», коли на мій час претендують інші, а мені необхідно виконати важливі справи.

Самооцінка в балах: 0 – майже ніколи; 1 – іноді; 2 – часто; 3 майже завжди.

Якщо ви тепер складете бали, набрані вами в результаті перевірки вашого стилю, то одержите наступні результати:

0-15 балів – ви не плануєте свій час і перебуваєте під впливом зовнішніх обставин. Деяких з цілей ви домагаєтеся, якщо складаєте список пріоритетів і дотримуєтеся його;

16-20 балів – ви намагаєтеся опанувати своїм часом, але не завжди досить послідовні, щоб мати успіх;

21-25 балів – у вас гарний самоменеджмент;

26-30 балів – ви можете бути зразком для кожного, хто хоче навчитися раціонально використовувати свій час.

ІV. D Визначте свою придатність до менеджерської діяльності методом функціональної асиметрії 11 [с. 281 - 282].

Мета роботи:Визначення професійної придатності людини до певного виду діяльності.

Хід роботи:

Оцінка професійної придатності до певного виду діяльності можлива на основі вивчення індивідуально-типологічних ознак, до числа яких відносять:

• тип переплетення пальців;

• провідна рука;

• домінуюче око та деякі інші.

Тому і є цікавим аналіз взаємозв'язку успішності управлінської діяльності і вроджених індивідуально-типологічних ознак людини.

Для виявлення цих ознак можна викорисі а І її методику Т.К. Черпака і Б.В. Блінова.

Суть цієї методики полягає в наступному.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]