Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
praktikum_i_samostiyna_robota.doc
Скачиваний:
18
Добавлен:
09.11.2019
Размер:
1.82 Mб
Скачать

Практичне заняття № 9

Тема: Ділова гра “Корабельна аварія”

Мета: Закріпити теоретичні знання з теми “Управлінські рішення”; зосередити увагу на необхідності чіткого формулювання мети, виявлення проблемної ситуації та аналізі всіх можливих варіантів усунення проблеми; розвивати уміння обгрунтовувати можливі альтернативи, відстоювати та аргументувати власну думку; виробити навички прийняття індивідуальних рішень в екстремальній ситуації за обмежений період часу; виробити навички групової розробки та прийняття управлінських рішень в кризовій ситуації; продемонструвати залежність усіх оперативних дій від обраного варіанту стратегії; виявити лідерів в групах; розвивати творчу активність.

Навчальні запитання:

-

ХІД ЗАНЯТТЯ:

І. D Вивчення і оцінка ситуації.

Ситуація

Ви відпочиваєте на власній яхті в південній частині Тихого океану. В результаті пожежі більша частина яхти знищена і вона поступово занурюється у воду. Ваше місцезнаходження невідоме у зв'язку з поломкою навігаційних приладів, але ви знаходитесь на відстані біля 1500 км від найближчої землі.

Проблема

В таблиці 1 наведено перелік 15 предметів, які збереглися еід пошкодження після пожежі. В доповнення до цих речей зберігся надувний гумовий човен з веслами. Ви повинні ранжувати 15 перерахованих предметів у відповідності з їх значенням для виживання. Зазначте цифру 1 біля найважливішої речі, цифру 2 - біля другої за значенням і так далі до п'ятнадцятого, найменш важливого для Вас (див. табл. 1).

Завдання

Після того як завершено ранжування (7 хв.), групи (або команди) виконують загальне завдання (15 хв.), щоб прийти до єдиної думки щодо рангу кожної з 15 речей. Досягнути узгодження складно, тому не кожна оцінка буде отримувати повну підтримку всіх учасників. Група (команда) прагне кожну, оцінку подати так, щоб всі учасники групи могли з нею погодитись хоча б частково. Після цього представник групи (КЕП команди) озвучує погоджене ранжування і захищає його. Виникає групова дискусія. Після заслуховування версій усіх команд, керівник дискусії оголошує експертне рішення.

        1. Прийняття індивідуального рішення.

        2. Прийняття групового рішення.

Групова дискусія для розробки рішення в екстремальній ситуації

"Корабельна аварія"

1 № п/п

Предмет

Індивідуальна

Групова

ком. А

ком.Б

ком.С

1

секстант

2

дзеркало для гоління

3

вода (20 л)

4

протимоскітна сітка

5

коробка з армійським харчовим запасом

6

карта Тихого океану

7

рятівна гумова подушка

8

каністра з нафтогазовою суміщу

9

транзисторний радіоприймач

10

репеллент(для відлякування акул)

11

поліетіленова плівка (2 м2)

12

бутль рому

13

нейлоновий канат (5 м)

і

14

дві коробки шоколаду

15

риболовні приналежності

        1. Оголошення викладачем оцінки ситуації експертами-спеціалістами в морській справі.

        2. Визначення відхилення від таблиці експертів.

        3. Підведення підсумків.

Перелік базових знань та опорних умінь:

Знати:

        1. Умови прийняття управлінських рішень.

        2. Фактори, що впливають на процес прийняття управлінських рішень.

Уміти:

  1. Обгрунтовувати можливі альтернативи, відстоювати та аргументувати власну думку.

  2. Приймати індивідуальні рішення в екстремальній ситуації за обмежений період часу.

  3. Розробляти і приймати групові управлінські рішення в кризовій ситуації.

Джерела інформації:

Електронний конспект лекцій з дисципліни, 1 [с. 113 - 128], 8 [с. 195 - 244], 10 [с. 217 -229], 11 [с. 182 - 196].

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]