Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
практичні заняття Мирошниченко.docx
Скачиваний:
63
Добавлен:
13.03.2015
Размер:
461.43 Кб
Скачать

4. Моделювання педагогічної ситуації «Моє педагогічне кредо»

Емоційно насиченим і логічним завершенням роботи над темою ста­ють виступи студентів з короткими висловлюваннями щодо усвідом­лення ними найважливіших цінностей педагогічної професії

Важливо наголосити на завданні цього етапу створити педагогічну ситуацію, яка має на меті обмін думками для професійного розвитку кожного з присутніх Врахувавши сильні сторони й недоліки роботи на першому етапі заняття, студенти мають побудувати свій виступ як постановку певного завдання для себе і своїх одногрупників

Заняття можна завершити зачитуванням висловів видатних педа­гогів про їхнє педагогічне кредо

Можливий також аналіз гуманістичної спрямованості промовців (бачить аудиторію й поважає, розуміє її проблеми й допомагає їх роз в'язати, не нав'язує, а висловлює свою думку), їхньої здатності володіти собою, креативності, чіткості й інтонаційної виразності мовлення

  1. Розповідь учителя

Мета: усвідомлення сутності педагогічної розповіді як педагогічної дії, вимог до п побудови і проведення

Обладнання: таблиця «Вимоги до розповіді вчителя» відеозаписи фрагментів педагогічної розповіді, тексти розробок педагогічної розповіді картки із запитан­нями до аналізу педагогічної діяльності

Опорні поняття: розповідь, монолог, надзавдання, структура розповіді, педаго­гічна позиція, самопрезентація, мотивація, композиція.

Завдання для студентів

  1. Ознайомившись із рекомендованою літературою, підготуватися до обговорення основних теоретичних питань (1 1 – 1 4)

  1. Саморегуляція професійної діяльності як підґрунтя педагогічної майстер­ності вчителя

  2. Педагогічна розповідь як фрагмент педагогічної діяльності, н сутність, спе­цифіка, вимоги до неї

  3. Творчий задум педагогічної розповіді обґрунтування теми визначення мети і надзавдання, розробка структури

  4. Професійні вимоги до вчителя-розповідача

  1. Виконати усно вправи 1, 2, 3, 5, 6

  2. Вибрати тему для власної педагогічної розповіді, письмово визначити її надзавдання, структуру Підготуватися до публічного захисту творчого задуму педагогічної розповіді

Список рекомендованої літератури

  1. Педагогічна майстерність./ За ред І.А.Зязюна – К., 1997. – С. 21-26, 30-31,43.

  1. Блонский П.П.Задачи и методи новой народной школы // Избр пед. и психол соч. в 2т – М., 1979. - Т 1. – С. 79-83.

  2. Буяльскии Б.А. Курс на мастерство. – К., 1974. – С 37- 39.

  3. Горбу шина Л.А.Выразительное чтение и рассказывание.– М., 1976. – С.30-54.

  4. Карнеги Д. Как вырабатывать увереннссть в себе й влиять на людей, выступая публічно. – М., 1989. – С. 367-383, 403-436.

  5. Станиславский К.С. Работа актера над собой.//Собр соч в 8 т. – М.,1954. - Т 2. - С 332-347.

  6. Сухомлинський В.О. Як виховати справжню людину.//Вибр твори В 5т.- К., 1976. -Т 2. -С 206-208, 296-306, 399-402, 414-416.

  7. Томан Іржі. Мистецтво говорити. – К., 1989. – С.208- 233. (Підготовка виступу Початок, головна частина і завершення виступу)

ХІД ЗАНЯТТЯ