Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
практичні заняття Мирошниченко.docx
Скачиваний:
63
Добавлен:
13.03.2015
Размер:
461.43 Кб
Скачать

Вивчення передового педагогічного досвіду вчителів

Мета: вдумливе засвоєння передового педагогічного досвіду, осмислення його з позицій педагогічної науки, ознайомлення зі зразками організації діалогічної взаємо­дії на уроці

Обладнання: фрагменти фільмів «Час учнівства», «Найдовший екзамен», відеофільм «Педагог-новатор В Ф Шаталов», статті у збірниках і журналах про досвід учителів-майстрів, таблиця «Етапи й методи вивчення передового педагогічного досвіду»

Опорні поняття: педагогічний досвід передовий педагогічний досвід, новаторсь­кий педагогічний досвід, засвоєння передового педагогічного досвіду

Завдання для студентів

  1. Опрацювавши рекомендовану літературу, підготуватися до обговорення го­ловних теоретичних положень

  1. Педагогічна майстерність і педагогічний досвід

  2. Категоріальний аналіз понять педагогічний досвід, передовий педагогічний досвід, новаторський педагогічний досвід, опанування передового педагогічного досвіду

  3. Головні науково методичні положення процесу вивчення і узагальнення передового педагогічного досвіду

  4. Виявлення і оцінювання передового педагогічного досвіду організації діа­логічної взаємодії вчителя на уроці

  1. Відвідати урок учителя-майстра і дібрати факти з досвіду його роботи, що свідчать про вміння організовувати взаємодію на уроці

  2. Підготуватися до розповіді про досвід передового вчителя (робота групою) Обдумати режисуру виступу мікрогрупи план розповіді, демонстрація фрагмента уроку за методикою вчителя-новатора, ілюстрації до розповіді, прийоми активізації уваги аудиторії під час захисту досвіду

Список рекомендованої літератури

  1. Амонашвили Ш.А. Хвала уроку.//Единство цели. – М., 1987. – С. 42-96.

  2. Амонашвили Ш. А. Как живете, дети? – М., 1986. – 176 с.

  3. Волков Б.В. С думой о будущем. Рассказы о народних учителях. // Сов.педагогика. – 1986. - № 5. – С. 85-87.

  4. Зварич І.Т. Передавати майстерність іншим.//Рідна шк. – 1992. – №2. – С. 54-56.

  5. Ильин Е.Н. Рождение урока. – М., 1986. – 176 с.

  6. Козлова А.Г. Методика изучения передового педагогического опыта. //Сов. педагогика. – 1982. - № 9. – С. 83-86.

  7. Кривонос І.Ф.Передовий педагогічний досвід – у школу. – К., 1982. – 42 с.

  8. Кривонос Й.Ф. Освоение передового опыта.//Педагогика. – 1990. – № 3. – С. 72-76.

  9. Львова Ю. Л. Развивать дар творчества. – К., 1987. – 133с.

  10. Макаренко А.С. Про мій досвід.//Твори в 7 т. – К., 1954. – Т5. – С. 231-253.

  11. Передовий педагогічний досвід теорія і методика. / За ред Л. Л. Момот. – К., 1990. - 141 с.

  12. Педагогічний пошук. / Упоряд І. М. Баженова. – К., 1988.– 496с.

  13. Павленко І.І. Індивідуальна робота з учнями.//Рад.шк. – 1990. – №4. – С. 88-90.

  14. Поташник М.М. В поисках оптимального варианта. Из опыта работы народних учителей СССР. – М., 1988. - 132с.

  15. Сухомлинський В.О. Наші вчителі, вихователі.//Вибр твори в 5т. – К., 1976. - Т 4. – С. 49-65.

  16. Фридман Л.М. Передовой педагогический опыт глазами психолога. – М., 1987. – С. 63-117.

ХІД ЗАНЯТТЯ