Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
практичні заняття Мирошниченко.docx
Скачиваний:
63
Добавлен:
13.03.2015
Размер:
461.43 Кб
Скачать

4. Моделювання творчого задуму педагогічної розповіді. Публічний захист теми, надзавдання і структури педагогічної розповіді

У цій частині заняття доцільно вислухати обґрунтування теми і надзавдання розповіді. Колективне обговорення зразків дасть змогу скоригувати надзавдання, обрати оптимальний варіант структури.

Робота може бути побудована за такими варіантами:

  1. Усі студенти розробляють одну тему, і вся група працює над од­ ним матеріалом.

  2. Кожний студент вибирає свою тему, не узгоджуючи свій вибір з групою.

  3. Група вибирає спільну проблему, в якій кожний студент розробляє певний напрям як власну тему.

Досвід підказує доцільність варіанта, коли група вибирає спільну проблему розповіді, яка конкретизується у виступі кожного (наприк­лад, «Літературна Полтавщина», «Подорож до картинної галереї», «Ма­теринське серце»). У колективній роботі можна узгодити надзавдання виступу групи і надзавдання кожного виступу, розв'язати проблему створення спільної психологічної атмосфери.

Оптимальна форма роботи на цьому етапі заняття – у мікрогрупах.

Публічний захист задуму здійснюють представники мікрогруп.

Під час аналізу творчих задумів розглядається, з яких міркувань обиралася тема, чи конкретною є мета, яку поставив студент, яке надзавдання визначив автор, чи правильно його сформульовано.

  1. Зовнішній вигляд вчителя

Мета: поглиблення знань про роль педагогічного іміджу у професійній діяль­ності вчителя, техніку створення образу вчителя, розвиток умінь конструювання педагогічного образу за допомогою невербальних засобів, формування потреби в удосконаленні вмінь створення власного виразного образу

Обладнання - малюнки, слайди, відеозаписи, роздатковий текстовий та ілюстра­тивний дидактичний матеріал

Опорні поняття: педагогічна техніка вчителя, педагогічний імідж, невербальна поведінка, атракція, експресія, міміка, пантоміміка, самопрезентація, персоніфікація, естетика, простір спілкування, конгруентність поведінки, мова зовнішнього вигляду

Завдання для студентів

    1. Підготуватися до співбесіди, використовуючи рекомендовану літературу

  1. Особливості сприймання зовнішнього вигляду вчителя учнями Мова міміки і пантоміміки вчителя

  2. Техніка невербальної поведінки вчителя-майстра Критерії гідної самопрезентації вчителя (невербальний аспект)

  3. Робота майбутнього вчителя з удосконалення майстерності невербальної взаємодії

    1. Виконати вправи 1– 4

    2. Підготуватися до моделювання ситуації самопрезентація вчителя під час першої зустрічі з класом Продумати особливості свого зовнішнього вигляду, мов­лення, організації простору класу, психологічно налаштувати себе на бажану емо­ційну хвилю спілкування Проаналізувати ефективність цих засобів у встанов­ленні контакту з аудиторією, створенні передумов для майбутнього діалогу з нею

Список рекомендованої літератури

  1. Основи педагогического майстерства./Под ред. Й.А.Зязюна – К., 1987– С 108-113.

  2. Основи педагогического майстерства./Под ред Й.А.Зязюна – М. , 1989 – С. 79-85,97-107

  3. Педагогічна майстерність./За ред І.А.Зязюна. – К. , 1997. – С. 47 – 66

  4. Педагогічна майстерність.Тексти / За ред І.А.Зязюна. – Модуль 1. – Ч 1. - Полтава, 2001. – С. 164-208.

  5. Вудкок М., Френсис Д. Раскрепощенный менеджер. Для руководителя-практика. – М., 1991. – С. 157-160.

  1. Дідковська І., Шишлова Н. У пошуку себе, або Як діловій жінці створити свій імідж. // Завуч. – 2003. - № 26. - С 8.

  2. Кнебель М. О. Поззия педагогіки. – М., 1976. – С. 80-86.

  3. Мова тіла вчителя на уроці.//Шкільний світ. – 1998. -№22. – С 2–3.

  4. Пиз А. Язык телодвижений. Как читать мысли людей по их жестам – Н Новгород, 1992 - 262 с

ХІД ЗАНЯТТЯ