Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Застосування рем.орг.уБ-умов.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
06.05.2019
Размер:
909.31 Кб
Скачать
 1. Застосування військових ремонтних органів у оборонному бою.

  1. Основні положення з організації оборонного бою і його технічного забезпечення.

Оборона – вид бою. Вона має за мету:

 • зірвати або відбити наступ переважаючих сил ворога;

 • нанести йому значні втрати;

 • утримати важливі райони (рубежі, об’єкти) місцевості;

 • створити зручні умови для переходу в рішучий наступ.

В залежності від бойової задачі, наявності сил та засобів, а також від характеру місцевості оборона може бути позиційна або маневрена.

Оборона може підготовлятися заздалегідь або організовуватися в ході бою. До оборони можна переходити при відсутності безпосереднього зіткнення з ворогом або в умовах зіткнення з ним.

При переході до оборони в умовах безпосереднього зіткнення з ворогом будуть складатися несприятливі умови для організації ремонту та технічного обслуговування озброєння і техніки, тобто цей перехід звичайно проводиться:

 • на непідготовлені у інженерному відношенні рубежі;

 • під сильним вогневим впливом та ударами авіації і артилерії ворога;

 • у складній радіаційній та хімічній обстановці.

Тому організація ремонту та технічного обслуговування озброєння і техніки буде дуже важкою, а терміни проведення заходів дуже стислими.

Окрім того, ремонтні підрозділи можуть мати некомплект водіїв та ремонтників, а також і ремонтних заходів внаслідок втрат їх у ході попереднього бою. Евакуаційні засоби та рухомі майстерні можуть бути в цей час залучені для евакуації і ремонту пошкоджених зразків озброєння і техніки, які вийшли із ладу в ході наступального бою. Вони можуть бути відірвані від своїх підрозділів на значні відстані.

При переході до оборони заздалегідь, коли безпосереднього зіткнення з ворогом немає, для організації ремонту та технічного обслуговування озброєння і техніки складаються більш сприятливі умови. В цьому випадку є запас часу для підготовки до оборони.

Умови застосування озброєння і техніки в оборонному бою у порівнянні з наступом відрізняються рядом особливостей і вони мають значення як для організації роботи ремонтних підрозділів, так і для їх захисту. Глибина розташування тилових і технічних підрозділів на ділянці (смузі) оборони частини (з’єднання) буде більшою, ніж у наступі. Тому ремонтні підрозділи можуть розташовуватися розосереджено і на більшому віддаленні від переднього краю. У зв’язку з меншим маневреним характером дій військ у оборонному бою, збільшуються можливості по влаштуванню укриття для особового складу і техніки та маскуванню районів розташування. Це сприяє скороченню втрат.

В оборонному бою значно покращується продуктивність праці ремонтних підрозділів у порівнянні з наступом. Ремонтні підрозділи працюють на одному місці більш тривалий час і можуть виконувати обсяг ремонтних робіт більшої трудоємності.

Підводячи підсумок всьому вищевикладеному необхідно відмітити, що технічне забезпечення в цілому в обороні має за мету сприяти створенню сприятливих умов для успішного виконання військами всіх задач оборонного бою.

Це досягається:

 • своєчасною та якісною підготовкою озброєння і техніки в обсязі, що забезпечує надійне їх використання як у ході оборони, так і в ході наступного наступу;

 • створення запасів боєприпасів у розмірах достатніх для виконання задач оборони і ведення наступного наступального бою;

 • максимально можливим поповненням втрат озброєння і техніки при підготовці і в ході оборони за рахунок своєчасного проведення поточного і середнього ремонтів, а також за рахунок надходжень у війська озброєння і техніки;

 • своєчасною та цілеспрямованою підготовкою сил та засобів технічного забезпечення до виконання задач у обороні та при наступному наступі;

 • створенню запасів військово-технічного майна в розмірах, що забезпечують виконання робіт по ремонту та технічному обслуговуванню озброєння і техніки в ході оборони і при наступному наступі;

 • максимальним використанням часу для проведення необхідної технічної та спеціальної підготовки особового складу.

Технічне забезпечення в обороні організовується та здійснюється у відповідності з отриманою задачею, рішенням командира частини (з’єднання) на оборону та розпорядженням по технічному забезпеченню старшого начальника. При організації технічного забезпечення враховуються: умови переходу до оборони та характер майбутнього бою; роль частини (з’єднання) у виконанні поставленої бойової задачі та її місце в побудові бойового порядку; ширина ділянки (смуги) оборони та побудова бойового порядку; положення, стан та характер дій ворога; характер місцевості; радіаційна, хімічна та бактеріологічна обстановка; пора року, час доби та стан погоди.

Підготовка озброєння і техніки до використання в обороні, порядок та термін створення запасів боєприпасів залежать від умов переходу до оборони, фактичного забезпечення військ озброєнням, технікою, боєприпасами і військово-технічним майном та їх стану, а також від поставлених військам бойових задач на оборону.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.