Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Istoriya_serednikh_vikiv.doc
Скачиваний:
21
Добавлен:
22.02.2016
Размер:
995.33 Кб
Скачать

Тема 5. Західна і Центральна Європа в IX – XI ст.

Політична карта Європи IX – XI. Утвердження феодальних відносин. Політична роздрібленість.

Франція в IX – XI ст. Початковий етап формування Французського королівства. Королівська влада за перших Каролінгів. Особливості аграрного розвитку Франціїї

Італія. Відсутність політичної єдності. Відмінності в характері і темпах розвитку феодалізму в Північній, Середній, Південній Італії і Сицілії. Розвиток італійських міст.

Німеччина в IX – XI ст. Особливості процесу феодалізації в Німеччині. Виникнення єдиної німецької держави. Церковна політика Оттона І. Італійська політика німецьких королів і створення Німецької імперії. Боротьба імперії і папства за інвеституру.

Англія в IX – XI ст. Англосаксонські королівства в Британії. Особливості феодалізації. Боротьба із датчанами. Прискорення процесу феодалізації в IX-XI ст.

Тема 6. Західна Європа в період розвинутого феодалізму.

Виникнення і зростання середньовічного міста. Проблеми походження міст. Передумови виникнення міст. Західноєвропейські міста, їх населення, зовнішній вигляд. Боротьба міст з сеньйорами . Міське ремесло. Значення і роль цехів у житті міст. Соціальна боротьба в середині цехів. Розвиток торгівлі і кредитної справи в Західній Європі.

Розвиток товаро-грошових відносин, зміни в соціальному житті. Вплив розвитку товаро-грошових відносин на село, розшарування, особисте звільнення селян. Загострення соціальних протиріч на селі.

Хрестові походи. Передумови хрестових походів. Перший хрестовий похід. Держава хрестоносців на Сході. Духовно-рицарські ордени. Другий хрестовий похід. Третій хрестовий похід. Четвертий хрестовий похід. Розгром Константинополя хрестоносцями, заснування Латинської імперії. Останні хрестові походи. Наслідки хрестових походів.

Тема 7. Франція в XI – XV ст.

Аграрний розвиток Франції і становище селянства в XI – XII ст. Ріст міст у XI – XIII ст. Посилення королівської влади в XII – XIII ст., її економічні і соціальні передумови. Боротьба королів з великими феодалами, союз із містами. Реформи Людовіка IX.

Зміцнення королівської влади. Політика Філіпа IV. Боротьба королівської влади з папством. Виникнення Генеральних штатів. Станова монархія та її особливості.

Причини і початок Столітньої війни. Поразка біля Кресі і Пуатьє. Повстання в Парижі під керівництвом Етьєн Марселя. Жакерія.

Франція у другій половині XIV ст. Продовження Столітньої війни. Народна партизанська боротьба. Жанна д’Арк. Кінець Столітньої війни. Економічний розвиток Франції у XV ст. Людовік XI та його політика. Завершення політичного об‘єднання Франції.

Тема 8. Англія в XI – XV ст.

Нормандські завоювання і їх вплив на розвиток феодалізму в Англії. Становище селянства. “Книга страшного суда”. Особливості феодальних відносин в Англії.

Династія Плантагенетів.

Реформи Генріха ІІ. Політика Іоанна Безземельного. Велика Хартія вольностей. Особливості формування станової монархії. Початок Столітньої війни. Розвиток товаро-грошових відносин. Процес комутації. Погіршення становища селян. Лолларди. Повстання Уота Тайлера.

Англія в XV ст. Феодалізація. Династична війна. Династія Йорків, посилення королівської влади. Початок династії Тюдорів.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]