Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Аудит і ревізія - конспект 2002.doc
Скачиваний:
16
Добавлен:
27.02.2016
Размер:
430.59 Кб
Скачать

3.5. Реєстр субє’ктів аудиторської діяльності

Реєстр суб’єктів аудиторської діяльності (далі Реєстр) - це офіційний загальнодержавний реєстр аудиторських фірм і аудиторів — суб’єктів підприємницької діяльності, які зареєстрували свою аудиторську діяльність згідно із Законом України "Про аудиторську діяльність". Визначення аудиту, аудиторської діяльності (аудиторських послуг, супутніх аудиторських робіт тощо) та суб'єкта аудиторської діяльності регламентується Законом України "Про аудиторську діяльність", національними нормативами аудиту та Кодексом професійної етики аудиторів України.

Ведення Реєстру покладено на Аудиторську палату України.

Про включення до Реєстру суб'єкта аудиторської діяльності видається Свідоцтво встановленого Аудиторською палатою України зразка. Зведені дані Реєстру є відкритими для користувачів.

Аудиторська палата України щорічно, станом на 1 січня поточного року. оприлюднює у засобах масової інформації Реєстр суб'єктів аудиторської діяльності, які завчасно подали звіт та підтвердили свою аудиторську діяльність за звітний рік. Зміни, внесені до Реєстру оприлюднюються щомісячно.

До Реєстру вносяться суб'єкти аудиторської діяльності:

- Аудиторські фірми, які зареєстрували свою діяльність відповідно до чинного законодавства України і відповідають вимогам Закону України "Про аудиторську діяльність".

- Аудитори, зареєстровані відповідно до Закону України "Про підприємництво" як суб'єкти підприємництва - фізичні особи і мають чинний сертифікат аудитора.

Витрати на ведення Реєстру та його легалізацію компенсують за рахунок суб'єктів аудиторської діяльності, які подають документи на внесення їх до Реєстру, у розмірах, які визначає Аудиторська палата України.

Свідоцтво про включення до Реєстру суб'єктів аудиторської діяльності в Україні видається терміном на п'ять років. Продовження терміну дії Свідоцтва здійснює Контрольно-реєстраційна комісія, рішення якої затверджує Аудиторська палата України на підставі заяви суб'єкта аудиторської діяльності, після звірки даних, раніше внесених у Реєстр.

3.6.Нормативи аудиту

МФБ називає аудиторські регламенти міжнародними нормативами аудиту (МНА) і супутніх робіт (МНА/СР). У деяких країнах, зокрема у Великобританії, ці нормативи називають нормами, до того ж розрізнюють стандарти аудиту. Під ними розуміють основні базові принципи, яких необхідно дотримуватися аудиторам при здійсненні аудиторської діяльності. Додержання аудиторських нормативів гарантує відповідний рівень якості і надійності його результатів. Аудиторські нормативи також є підставою у суді для доказу якості проведення аудиту. Норми не є обов'язковими, але, як правило, виконуються, а якщо ні, то це потребує аргументації.

Національні нормативи аналогічно з міжнародними нормативами аудиту залежно від виду аудиту поділяють на національні нормативи зовнішнього аудиту і національні нормативи внутрішнього аудиту.

Як основа при створенні національних нормативів беруться міжнародні нормативи. Ці нормативи аудиту, як і МНА, застосовуються незалежно від його організації, форм приватної власності, масштабів підприємницької діяльності.