Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
посібник вих.ро, (практика).doc
Скачиваний:
67
Добавлен:
23.02.2016
Размер:
962.56 Кб
Скачать

Цілісний аналіз виховного заходу

Основними напрямами, за якими може здійснюватися цілісний аналіз заходу, можуть бути:

1. Педагогічна доцільність проведення даного заходу; визначення того, що спричинило вибір: традиція, пропозиції дітей, учителя, ініціатива батьків, результати вивчення вчителем вихованості учнів, підготовка до загальношкільної справи або щось ще.

2. Визначеність і обумовленість мети та завдань виховної справи, їх реалізація на кожному етапі та в цілому.

3. З’ясування того, як було організовано предметну діяльність школярів, їх активність та самостійність на всіх етапах заходу, як у процесі різноманітної діяльності формується колективізм, дружба, товаришування, діловитість, відповідальність.

4.Визначення того, на скільки відповідали основній меті й задачам заходу його зміст і форма, методи та прийоми виховання.

5.Питання про шляхи здійснення комплексного підходу до виховання учнів: реалізація основних напрямів виховання і вплив на всі сторони особистості школяра — раціональну, емоційну, мотиваційну та діяльнісно-вольову.

6.Засоби врахування вікової психології школярів, їх організованості, уважності, зібраності, вольової активності, захоплення справою; участь роботі «важких», «пасивних», слабовстигаючих дітей.

7.Рівень взаємодії і співробітництва самих учнів, вихователів та вихованців: стиль спілкування, міжособистісні відносини, групові контакти, колективна творчість, діловитість, демократизм і гласність у роботі.

8.Результативність виховного заходу: що зроблено корисного для покращання оточуючого життя, для свого колективу, для людей, для суспільства.

Орієнтовний зразок плану-конспекту виховного заходу

Тема: "Леся – славна дочка України"

Мета: Розширити знання учнів про життя і творчість Лесі Українки. Виховувати любов до природи рідної землі, інтерес до художньо літератури. Розвивати читацьку самостійність, естетичні смаки учнів, мислення, мовлення, пам'ять, творчу фантазію, уяву.

Обладнання: портрет Лесі Українки, вишитий рушник, фотографії Л.Українки, шахограма, ілюстративний матеріал, збірки книжок.

Форма проведення: бесіда

Клас: 2

План заняття:

1. Організація класу

1.1. Привітання з учнями

1.2. Створення сприятливого психологічного комфорту

2. Розкриття теми заняття

2.1. Створення проблемної ситуації

2.2. Оголошення теми заняття

2.3 Ознайомлення з біографією Лесі Українки

2.4. Виступи учнів

2.5.Виконання творчих завдань

2.6. Розгадування кросворду

2.7. Розв'язування шахограми

2.8. Читання твору Лесі Українки

3. Перевірка учнями знань, засвоєних протягом уроку

3.1. Проведення гри "Так чи ні"

4. Підсумок заняття

4.1. Заключне слово вчителя

4.2. Відзначення найактивніших.

Прощання з класом

Хід заняття:

1. Організація класу

1.1 Привітання з учнями

Доброго дня! Діти, до нас сьогодні завітали гості. А коли в домі гості – це свято. Тож давайте і нашезаняття ми проведемо святково і подаруємо один одному таке вітання:

Ми вам раді, люди добрі,

І вітаєм щиро вас,

І запрошуєм ласкаво

На заняттяв в другий клас.

1.2 Створення сприятливого психічного комфорту

– Спочатку дозволимо сісти дівчаткам, тоді хлопчикам. Спочатку краса, тоді сила.

Всі почули ви дзвінок.

Кожен з вас вже постарався

До уроку приготувався.

Тож девіз тепер згадаймо

І заняття починаймо.

Девіз: Красиво читаємо. Чітко розповідаємо, Мову свою розвиваємо.

2. Розкриття теми заняття

2.1. Створення проблемної ситуації

Перш ніж оголосити тему заняття, я хочу зачитати вам вірш відомого українського поета М. Рильського, а ви його уважно послухайте. А тоді скажете, кому присвячено цей вірш. Отож сідайте рівненько і слухайте гарненько та тихенько:

Хвора дівчина

Бідна Леся Де ще хворі такі були,

Щоб літали у піднебесся,

Що його не осягнуть

і орли і Ти себе українкою звала

І чи краще знайти ім'я

Тій, що радістю в муках сіяла,

Як вітчизна велика твоя.

– Ну що ж, думаю ви здогадались кому присвячено цей вірш. Ну то про яку поетесу ми говоритимемо? Учні: Про Лесю Українку.