- •Державний вищий навчальний заклад
- •1. «Система навчання іноземної мови у середніх навчальних закладах».
- •2. «Форми організації навчального процесу у середніх навчальних закладах».
- •За підсумками курсу студент повинен
- •Розподіл балів з дисципліни «Методика викладання іноземної мови у середніх навчальних закладах»
- •1.3 Мета навчання іноземних мов у середній школі:
- •1.4 Зміст навчання іноземних мов у середній школі:
- •Лекція № 2. Лінгвопсихологічні основи навчання іноземних мов
- •Лекція № 3. Формування іншомовної компетенції
- •3.1 Формування іншомовної граматичної компетенції:
- •3.2 Формування іншомовної лексичної компетенції:
- •3.3 Формування іншомовної фонетичної компетенції:
- •3.1 Активний і пасивний граматичні мінімуми
- •Лекція № 4. Навчання іншомовного спілкування
- •4.1 Формування іншомовної компетенції в аудіюванні:
- •4.2 Формування іншомовної компетенції в говорінні:
- •Лекція № 5. Формування іншомовної компетенції у читанні
- •Модуль 2. Форми організації навчального процесу у середніх навчальних закладах. Лекція № 6. Формування іншомовної компетенції у письмі
- •Лекція № 7. Особливості навчання іноземної мови у середніх навчальних закладах
- •Лекція № 8. Вимоги до уроку іноземної мови. Основи контролю у середніх навчальних закладах
- •Лекція № 9. Шляхи інтенсифікації навчального процесу з іноземної мови
- •Розподіл семінарських занять відповідно до лекцій
- •Список рекомендованої літератури
- •Плани практичних занять Заняття № 1
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 2
- •План заняття
- •Підручник _____________ для ___________ класу
- •Література
- •Заняття № 3
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 4
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 5
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 6
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 7 тема : Урок-основна форма організаційного процесу навчання іноземній мові у школі.
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 8 тема: Особливості методики навчання іноземній мові на різних ступенях навчання
- •Ознайомити студентів із завданням, змістом та методикою на різних ступенях навчання ім. План заняття
- •Література
- •Індивідуальні завдання студентів (обов’язкове)
- •Індивідуальне завдання (додаткове)
- •Критерії оцінювання знань і вмінь студентів Вимоги до заліку
- •Вимоги до екзамену
- •Орієнтовні питання й завдання до заліку
- •Перелік питань до екзамену
- •Типові практичні завдання до екзамену
- •Конспект уроку у 5-му класі
- •1. Тема уроку: “Моя сім’я”
- •2. Мета уроку:
- •3. Методичне обладнання уроку:
- •4. Схематичний план уроку
- •5. Хід уроку
- •1. Початок уроку
- •2. Фонетична зарядка
- •3. Розвиток умінь аудіювання і мовлення на матеріалі розповіді вчителя про свою сім’ю.
- •4. Розвиток навичок техніки читання слів за темою.
- •Навчально-методичне видання Каніболоцька Ольга Анатоліївна
- •Навчально-методичний посібник для студентів спеціальності «Російська мова та література»
Література
Книга вчителя іноземної мови: Довідково-методичне видання / Упоряд. О.Я. Коваленко, І.П. Кудіна. – Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2005. – 240 с.
Колесникова И.Л., Долгина О.А. Англо-русский терминологический справочник по методике преподавания иностранных языков. – СПб.: Русско-Балтийский инф. центр "Блиц", 2001. – 224 с.
Підручники і навчально-методичні комплекси з іноземних мов.
Щукин А.Н. Лингводидактический энциклопедический словарь. – М.: Астрель: АСТ Хранитель, 2007. – 746 с.
Копылова В.В. Методика проектной работы на уроках английского языка. – М.: Дрофа, 2004. – 96 с.
Коряковцева Н.Ф. Современная методика организации самостоятельной работы изучающих иностранный язык. – М.: АРКТИ, 2002. – 176 с.
Роман С.В. Планування та аналіз навчального процесу з іноземної мови у початковій школі. – Горлівка: ГДПІІМ, 2003. – 108 с.
Сафонова В.В. Проблемные задания на уроках английского языка в школе. – М.: Еврошкола, 2001. – 272 с.
Соловова Е.Н. Методика обучения иностранным языкам. – М.: Просвещение, 2002. – 239 с.
Заняття № 8 тема: Особливості методики навчання іноземній мові на різних ступенях навчання
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ЗАНЯТТЯ:
Ознайомити студентів із завданням, змістом та методикою на різних ступенях навчання ім. План заняття
І. Питання для висвітлення і обговорення:
1. Загальна психологічно-вікова характеристика учнів початкового, середнього, старшого ступенів навчання іноземної мови.
2. Врахування вікових особливостей учнів у навчанні.
2.1 Особливості програмних вимог на початковому ступені.
2.2 Методичні прийоми навчання, які використовуються на початковому ступені.
2.3 Ігровий компонент як прийом роботи з учнями на початковому ступені.
3. Особливості методичної роботи на середньому ступені навчання.
3.1 Особливості програмних вимог на середньому ступені навчання.
3.2 Методичні прийоми навчання, які використовуються на середньому ступені навчання ІМ.
4.Особливості навчання іноземній мові на старшому ступені.
4.1 Загальна характеристика старшого ступеня навчання іноземній мові.
4.2 Методичні прийоми навачння, які використовуються на старшому ступені навчання ІМ.
ІІ. Демонстрація фраґменту уроку (за підготовленими конспектами).
ІІІ. Виконання тестів з теми заняття.
Завдання для попереднього самостійного виконання:
Вміти давати тлумачення термінів: ступень навчання, початковий ступень, середній ступень, старший ступень, вікові особливості, методичні особливості, психологічні особливості.
Проаналізувати зміст, методику та відмінні характеристики на різних ступенях навчання ІМ за наступною схемою.
Спупень навчання |
Клас |
Зміст |
Методика |
Характеристика |
|
|
|
|
|
Проведення фрагменту уроку з демонстрацією особливостей методичних прийомів для 1-4 класів (письмово).
Проведення фрагменту уроку з демонстрацією особливостей методичних прийомів для 5-6 класів (письмово).
Проведення фрагменту уроку з демонстрацією особливостей методичних прийомів для 7-8 класів (письмово).
Надати методичну розробку фрагменут уроку з ознайомлюючого читання для 10-11класів (письмово).