- •Державний вищий навчальний заклад
- •1. «Система навчання іноземної мови у середніх навчальних закладах».
- •2. «Форми організації навчального процесу у середніх навчальних закладах».
- •За підсумками курсу студент повинен
- •Розподіл балів з дисципліни «Методика викладання іноземної мови у середніх навчальних закладах»
- •1.3 Мета навчання іноземних мов у середній школі:
- •1.4 Зміст навчання іноземних мов у середній школі:
- •Лекція № 2. Лінгвопсихологічні основи навчання іноземних мов
- •Лекція № 3. Формування іншомовної компетенції
- •3.1 Формування іншомовної граматичної компетенції:
- •3.2 Формування іншомовної лексичної компетенції:
- •3.3 Формування іншомовної фонетичної компетенції:
- •3.1 Активний і пасивний граматичні мінімуми
- •Лекція № 4. Навчання іншомовного спілкування
- •4.1 Формування іншомовної компетенції в аудіюванні:
- •4.2 Формування іншомовної компетенції в говорінні:
- •Лекція № 5. Формування іншомовної компетенції у читанні
- •Модуль 2. Форми організації навчального процесу у середніх навчальних закладах. Лекція № 6. Формування іншомовної компетенції у письмі
- •Лекція № 7. Особливості навчання іноземної мови у середніх навчальних закладах
- •Лекція № 8. Вимоги до уроку іноземної мови. Основи контролю у середніх навчальних закладах
- •Лекція № 9. Шляхи інтенсифікації навчального процесу з іноземної мови
- •Розподіл семінарських занять відповідно до лекцій
- •Список рекомендованої літератури
- •Плани практичних занять Заняття № 1
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 2
- •План заняття
- •Підручник _____________ для ___________ класу
- •Література
- •Заняття № 3
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 4
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 5
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 6
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 7 тема : Урок-основна форма організаційного процесу навчання іноземній мові у школі.
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 8 тема: Особливості методики навчання іноземній мові на різних ступенях навчання
- •Ознайомити студентів із завданням, змістом та методикою на різних ступенях навчання ім. План заняття
- •Література
- •Індивідуальні завдання студентів (обов’язкове)
- •Індивідуальне завдання (додаткове)
- •Критерії оцінювання знань і вмінь студентів Вимоги до заліку
- •Вимоги до екзамену
- •Орієнтовні питання й завдання до заліку
- •Перелік питань до екзамену
- •Типові практичні завдання до екзамену
- •Конспект уроку у 5-му класі
- •1. Тема уроку: “Моя сім’я”
- •2. Мета уроку:
- •3. Методичне обладнання уроку:
- •4. Схематичний план уроку
- •5. Хід уроку
- •1. Початок уроку
- •2. Фонетична зарядка
- •3. Розвиток умінь аудіювання і мовлення на матеріалі розповіді вчителя про свою сім’ю.
- •4. Розвиток навичок техніки читання слів за темою.
- •Навчально-методичне видання Каніболоцька Ольга Анатоліївна
- •Навчально-методичний посібник для студентів спеціальності «Російська мова та література»
Література
Ніколаєва С.Ю., Гриню Г.А. та інші. Сучасні технології навчання іноземного спілкування. – К.: Ленвіт, 1997. – С. 36-52.
Методика навчання іноземних мов у середніх навчальних закладах: Підручник. – К.: Ленвіт, 2002. – С.167-186.
Бігич О.Б. Теорія і практика формування методичної компетенції вчителя іноземної мови початкової школи. – К.: Ленвіт, 2006. – 200 с.
Бужинский В.В., Павлова С.В., Старикова Р.А. Функциональный поход к обучению английскому произношению. – М.: Дрофа, 2004. – 154 с.
Гальскова Н.Д. Современная методика обучения иностранным языкам. – М.: Аркти, 2003. – 192 с.
Гальскова Н.Д., Никитенко З.Н. Теория и практика обучения иностранным языкам: Начальная школа. – М.: Айрис-пресс, 2004. – 240 с.
Новые педагогические и информационные технологии в системе образования / Под ред. Е.С. Полат. – М.: Изд. центр "Академия", 2002. – 272с.
Сафонова В.В. Проблемные задания на уроках английского языка в школе. – М.: Еврошкола, 2001. – 272 с.
Соловова Е.Н. Методика обучения иностранным языкам. – М.: Просвещение, 2002. – 239 с.
Заняття № 5
ТЕМА:Навчання аудіюванню іноземної мови.
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ЗАНЯТТЯ:
Систематизація та поглиблення знань студентів з основних теоретичних положень про аудіювання як вид мовленнєвої діяльності.
Ознайомлення з вимогами шкільної програми до аудіювання як мовленнєвого вміння учнів.
Аналіз і узагальнення вправ для навчання аудіювання на основі методичних посібників і чинних шкільних підручників.
Методична обробка текстів до аудіювання в старших класах середньої школи.
План заняття
І. Питання для висвітлення і обговорення:
Характеристика аудіювання як виду мовленнєвої діяльності.
Вимоги програми до аудіювання в різних класах (загальноосвітня школа і школа з поглибленим вивченням іноземної мови).
Види аудіювання. Аудіювання як мета і засіб в навчанні.
Основні труднощі в аудіюванні і шляхи їх подолання.
Джерела для аудіювання. Вимоги до них.
Аудитивні вміння учнів і шляхи їх формування.
Комплекс вправ для навчання аудіювання, їх характеристика.
Система послідовних дій вчителя в організації аудіювання на уроці.
Засоби контролю розуміння аудитивних текстів.
Критерії оцінювання умінь учнів в аудіюванні за 12-бальною шкалою системою оцінювання.
ІІ. Демонстрація фраґменту уроку (за підготовленими конспектами).
ІІІ. Виконання тестів з теми заняття.
Завдання для попереднього самостійного виконання:
Вміти давати тлумачення термінів: аудіювання, лінгвістичне прогнозування, фонетичний/фонематичний слух, темп мовлення, смислова догадка, текстуальна догадка, аудитивні навики.
На основі однієї із шкільних програм для загальноосвітньої школи скласти окремо таблицю за формою:
Клас
Характер тексту
Обсяг звучання
Кількість незнайомих слів
Форма пред’явлення
Підготувати опорний конспект з питання “Основні труднощі аудіювання і шлях їх подолання” (на основі статті Єлухіної Н.В. з аналогічним заголовком).
Скласти перелік вправ для навчання аудіюванню, які пропонують відомі методисти в своїх посібниках з урахуванням труднощів аудіювання.
Підготувати тести для аудіювання з обґрунтуванням і комплексом вправ.
Прореферувати одну із статей з питання навчання аудіюванню із “ІМ” або “ИЯШ” (2005-2010рр.).