- •Державний вищий навчальний заклад
- •1. «Система навчання іноземної мови у середніх навчальних закладах».
- •2. «Форми організації навчального процесу у середніх навчальних закладах».
- •За підсумками курсу студент повинен
- •Розподіл балів з дисципліни «Методика викладання іноземної мови у середніх навчальних закладах»
- •1.3 Мета навчання іноземних мов у середній школі:
- •1.4 Зміст навчання іноземних мов у середній школі:
- •Лекція № 2. Лінгвопсихологічні основи навчання іноземних мов
- •Лекція № 3. Формування іншомовної компетенції
- •3.1 Формування іншомовної граматичної компетенції:
- •3.2 Формування іншомовної лексичної компетенції:
- •3.3 Формування іншомовної фонетичної компетенції:
- •3.1 Активний і пасивний граматичні мінімуми
- •Лекція № 4. Навчання іншомовного спілкування
- •4.1 Формування іншомовної компетенції в аудіюванні:
- •4.2 Формування іншомовної компетенції в говорінні:
- •Лекція № 5. Формування іншомовної компетенції у читанні
- •Модуль 2. Форми організації навчального процесу у середніх навчальних закладах. Лекція № 6. Формування іншомовної компетенції у письмі
- •Лекція № 7. Особливості навчання іноземної мови у середніх навчальних закладах
- •Лекція № 8. Вимоги до уроку іноземної мови. Основи контролю у середніх навчальних закладах
- •Лекція № 9. Шляхи інтенсифікації навчального процесу з іноземної мови
- •Розподіл семінарських занять відповідно до лекцій
- •Список рекомендованої літератури
- •Плани практичних занять Заняття № 1
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 2
- •План заняття
- •Підручник _____________ для ___________ класу
- •Література
- •Заняття № 3
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 4
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 5
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 6
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 7 тема : Урок-основна форма організаційного процесу навчання іноземній мові у школі.
- •План заняття
- •Література
- •Заняття № 8 тема: Особливості методики навчання іноземній мові на різних ступенях навчання
- •Ознайомити студентів із завданням, змістом та методикою на різних ступенях навчання ім. План заняття
- •Література
- •Індивідуальні завдання студентів (обов’язкове)
- •Індивідуальне завдання (додаткове)
- •Критерії оцінювання знань і вмінь студентів Вимоги до заліку
- •Вимоги до екзамену
- •Орієнтовні питання й завдання до заліку
- •Перелік питань до екзамену
- •Типові практичні завдання до екзамену
- •Конспект уроку у 5-му класі
- •1. Тема уроку: “Моя сім’я”
- •2. Мета уроку:
- •3. Методичне обладнання уроку:
- •4. Схематичний план уроку
- •5. Хід уроку
- •1. Початок уроку
- •2. Фонетична зарядка
- •3. Розвиток умінь аудіювання і мовлення на матеріалі розповіді вчителя про свою сім’ю.
- •4. Розвиток навичок техніки читання слів за темою.
- •Навчально-методичне видання Каніболоцька Ольга Анатоліївна
- •Навчально-методичний посібник для студентів спеціальності «Російська мова та література»
Підручник _____________ для ___________ класу
Урок №1 |
Граматичне явище (вказати) |
Вправи (завдання ) |
Тип (рецепт., репрод.) |
Вид (перекладні, трансформаційні) |
|
|
|
|
|
Прореферувати одну із статей з проблеми навчання граматики та фонетики з журналів “ІМ” та “ИЯШ” (2005-2010рр.).
Література
Методика навчання іноземних мов у середніх навчальних закладах: Підручник. – К.: Ленвіт, 2002. – С. 105-116, 72–91.
Вереников Ж.Б. Песня как методический прием при фонетической отработке английских сонантов // ИЯШ. – 2000. - № 5. – С.26
Дроздова Т.И. Опоры-символы и опоры рифмовки на уроках английского языка в первом классе // ИЯШ. – 1999. - № 6. – С. 35.
Васильева М.М. Роль песни при обучении английскому произношению // ИЯШ. – 1998. - № 6. – С. 65-70.
Панова Л.С. Обучение иностранному языку в школе. – К.: Рад. Шк., 1989. – С. 19-20.
Бабина Е.И. Конкурс «Do you know grammar?» в старших классах. // ІМ. - 2002. - №1. – С. 73.
Скляренко Н.К. Метод. розробка з навчання видо-часової форми Present Perfect Continuous (для старших класів спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв). // І.М.. – 2000. - № 2. – С. 48.
Ветехов А.М. Трудности обучения учащихся школ грамматике иностранного языка. // І.М. – 2002. - №2. – С. 18.
Мальковский Г.Е. Английские нестандартные глаголы в аспекте лингводидактики. // І.М. – 2001. - №2. – С. 11.
Павлова С.В. Обучение иноязычному произношению на коммуникативной основе // ИЯШ. – 1990. - № 1. – С.29-32.
Бужинский В.В. Работа над английским произношением на начальном ступени коммуникативного обучения иноязычному говорению // ИЯШ. – 1991. - № 1. – С.43-47.
Сучасні технологія навчання іншомовного матеріалу в середніх навчальних закладах. – К.: Ленвіт, 1996. – С. 55-60.
Чернова Г.М. Уроки коммуникативной грамматики, средства выражения волеизъявления во французском языке // ИЯШ. – 2001. - № 1. – С.66.
Витлин Ж.Л. Современные проблемы обучения грамматике иностранных языков // ИЯШ – 2000. - №5. – С.22.
Заняття № 3
ТЕМА: Методика формування лексичних навичок у різних видах мовленнєвої діяльності
ОСНОВНІ завдання ЗАНЯТТЯ:
1. Ознайомлення з основними методичними прийомами навчання учнів іншомовній лексиці на різних ступенях навчання, які є в „Книзі для вчителя”.
2. Формування умінь та навичок роботи з навчання лексиці, призначеній для вживання в усному мовленні та читанні, з підготовки наочності та написання фрагменту уроку.
План заняття
І. Питання для висвітлення і обговорення:
1. Цілі, задачі навчання лексики згідно останньої програми з іноземних мов для середніх загальноосвітніх шкіл. Взаємовідношення лексичного матеріалу з іншими аспектами мови.
2. Відбір мінімального словникового запасу. Методична типологія словникового запасу
3. Основні етапи формування навичок лексичного матеріалу:
- способи семантизації;
- вправи на формування активного словника;
- вправи на закріплення навичок лексичного матеріалу.
4. Випишіть з програми з іноземних мов для середніх загальноосвітніх шкіл вимоги до лексичного запасу на різних ступенях навчання.
5. Складіть каталог вправ для навчання лексичного матеріалу
ІІ. Демонстрація фраґменту уроку (за підготовленими конспектами).
1. Підготуйте фрагмент уроку, який спрямований на:
- семантизацію нових слів на початковому, середньому та старшому ступені;
- закріплення нового лексичного матеріалу;
- активізація лексичних навичок.
2. Підготуйте допоміжні засоби для навчання лексичного матеріалу
ІІІ. Виконання тестів з теми заняття.
Завдання для попереднього виконання:
Вміти давати тлумачення термінів: лексика, лексичний мінімум, активний, пасивний, потенціальний словник; семантизація лексики; типологія лексики; репродуктивні, рецептивні , репродуктивно-рецептивні навички.
Проаналізувати /письмово/ лексичні вправи одного з підручників для СШ з точки зору їх класифікації в методиці.
Проаналізувати зміст чинних програм з точки зору кількісного і темат ичного підходу.
Програма
Клас
Кількість слів, їх характер
Тематика
Підготувати фрагмент уроку, присвячений методиці роботи з іншомовною лексикою. Для цього:
4.1 Уважно прочитати відповідні розділи вказаних посібників та використати окремі положення під час самостійної підготовки фрагменту уроку
4.2 Проаналізувати зразки фрагменту уроку із запропонованих конспектів залікових уроків з точки зору доцільності вибраних способів семантизації та активізації ЛО; дотримання диференційованого підходу залежно від характеру навичка, що формується - етапів у методиці роботи над кожною з ЛО чи МЗ;
4.3 Вибрати на свій розсуд конкретний урок за темою для підготовки фрагменту уроку та подальшого його проведення в аудиторії;
4.4 Визначити місце конкретного уроку в системі уроків за темою, використовуючи "Орієнтовний тематичний план" у плані роботи з ЛО;
4.5 Письмово скласти фрагмент, визначити конкретно:
4.5.1. мету;
4.5.2. способи семантизації нових ЛО та МФ;
4.5.3. наступні етапи роботи та види вправ, які ним відповідають.
4.6 Підготувати необхідне методичне обладнання для фрагменту та обґрунтувати доцільність його використання.