Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МРС ПЕ.doc
Скачиваний:
14
Добавлен:
08.11.2019
Размер:
1.39 Mб
Скачать

Оціночна таблиця рейтингу за одне заняття.

Атестація:

  1. .Присутність на занятті --------------------------- 1 бал.

  2. .Активність на занятті ----------------------------- 2 бали.

  3. Усна відповідь -------------------------------------- 1-10 балів.

СРС:

  1. .Конспект ---------------------------------------------- 2 бали.

  2. Розробка тестів ------------------------------------- 7-10 балів.

  3. .Розробка кросвордів,

індивідуальне повідомлення -------------------- 10-12 балів.

Діагностика:

  1. 1 рівень --------------------------------------------- 3-5 балів.

  2. 2 рівень ---------------------------------------------- 7-9 балів.

  3. 3 рівень ---------------------------------------------- 10 – 12 балів.

Штрафи:

  1. Запізнення на заняття без поважної причини --- -1бал.

  2. Непідготовленість до заняття--------------------- -5 балів.

  3. Відсутність без поважної причини --------------- -5 балів.

  4. Невчасна здача пройденого матеріалу ---------- -1бал.

Рейтинг за одне заняття:

Без діагностики:

Мінімум: 3-8 балів

Середній: 9- 13 балів.

Максимум: 15- 37 балів.

З діагностикою:

Мінімум: 8 – 17 балів.

Середній : 18- 24 балів.

Максимум: 26 – 48 балів.

Тема 12 . 1.Економічна система розподілу і формування доходів населення.

Мета: розкрити сутність таких економічних категорій як: "споживчий кошик", " прожитковий мінімум", "вартість життя", "диференціація доходів населення"; визначити економічний зміст основних показників диференціації доходів та з'ясувати їх роль для державної політики доходів; вчитися визначати рівень життя населення на основі різних критеріїв.

Обладнання: опорні конспекти, схеми., плакати, статистичні довідники.

Тип заняття: лекція.

Структура заняття:

  1. організаційний момент…………………………………………… _________ хв..

  2. Актуалізація опорних знань та вмінь…………………………………_________-хв.

  3. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності…………………….__________хв.

  4. Вивчення нового матеріалу ………………………………………….__________хв.

  5. Закріплення нових знань та вмінь студентів…………………………..__________хв.

  6. Підсумок заняття………………………………………………….__________ хв..

  7. Домашнє завдання………………………………………………..___________хв.

План викладу і засвоєння матеріалу.

1. Диференціація доходів населення.

2. Сутність та механізм перерозподілу доходів населення.

3 Сутність державного регулювання доходів та його форми. (СРС).

Альтернативні джерела літератури.

1. Мочерний С. В. Політична економія: Навч. Посіб. - К.: Знання - Прес, 2002./497-524/.

2. Основи економічної теорії: політекономічний аспект: Підручник/ Г. Н. Климко, В. П. Нестеренко та ін. - К. : Вища шк.. - Знання, 1997./ 412 -431/.

3. основи економічної теорії: Підручник/А. А. Чухно, П. С. Палкін та ін. -К.: Вища шк., 2001. / 374-395/.

4. Панчишин Степан Макроекономіка : навч. Посібник. -К.: Либідь, 2002. /75-98/.

Тематика рефератів.

1. Родинний розподіл доходів.

2. Податки і соціальні виплати.

3. Державна політика доходів

Запитання та завдання для обговорення.

1. Які існують критерії класифікації об’єктів розподілу і які з них є визначальними?

2. Що означає процес диференціації доходів населення та які його причини?

3. Як вимірюється ступінь нерівності у розподілі доходів?

4. Які причини зумовлюють необхідність перерозподілу національного доходу?

5. Охарактеризуйте основні види податків.

6. Чим викликана необхідність державного регулювання доходів населення і в чому його сутність?