Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
priroda.docx
Скачиваний:
158
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
110.52 Кб
Скачать

13.Складіть завдання для індивідуального опитування до теми що таке гірські породи.

Індивідуальне опитування.

Завдання 1. Назвати властивості води-рідини.

Завдання 2. Назвати властивості снігу і льоду.

Завдання 3. Назвати властивості водяної пари.

Завдання 4. Розповісти, як слід берегти воду.

14. Розкрити зміст і завдання курсу природознавства .

Завдання методики як науки – досліджувати закономірні зв’язки між цими трьома складовими навчального процесу і на цій основі розробляти вимоги до учбового предмету природознавство, його викладання та вивчення. Найважливіше завдання методики – знайти діючі засоби керівництва пізнавальною діяльністю учнів. Перед МВП постає ряд проблем. Насамперед, вона з’ясовує, чому треба вивчати природознавство, тобто розкриває освітнє і виховне значення. Вона вказує, що вивчати, тобто які предмети і явища з навколишньої природи та який теоретичний матеріал слід вивчати з учнями різних вікових груп. З величезного запасу наукових знань, які за свою багатовікову історію нагромадило і систематизувало людство, для вивчення в початкових класах відбирається тільки те, що доступне розумінню дітей цього віку і має велике пізнавальне і виховне значення. Встановлюється певна послідовність у вивченні матеріалу, забезпечуючи поступове наростання його трудності. Методика встановлює також, як треба вчити, тобто визначає форми і методи навчання, за допомогою яких вчитель з найменшою затратою сил і часу досягає найкращих результатів. Методика вивчає процес пізнання матеріалу учнями й визначає матеріальну базу навчання (обладнання, посібники). До змісту методики належить: вивчення історії методики як науки; визначення виховної та пізнавальної ролі і завдань природознавства, його місця в системі освіти; визначення змісту природознавства як навчального предмету, наукове обґрунтування програм, підручників; вироблення методів та організаційних форм навчання відповідно до його мети та змісту; розробка навчального обладнання; визначення вимог щодо підготовки вчителя з природознавства.

15. Спостереженняза погодою, висотою сонця над горизонтом,сезонними змінамив природі. 1. Організація спостережень за погодою: а) показники погоди та прилади, що визначають їх, одиниці вимірювання; б) підготовка «Метеожурналу». Зразок метеожурналу Дата Час Температура повітря Атмосферний тиск (знижується, підвищується, не змінюється) Вітер Хмарність Опади Загальний характер погоди Види опадів Дощ Мряка Град Сніг Іній Ожеледь Туман Роса Хмарність Безхмарно Мінлива хмарність Суцільна хмарність

2. Визначення висоти Сонця над горизонтом за допомогою гномона, нитки та великого транспортира. 3.Спостереження за сезонними змінами в природі.

16. Обладнання уроків природознавства Використовувати натуральні об'єкти, схеми, моделі, таблиці та інші форми наочності і короткої записи, що полегшують узагальнення; Термо́метр (грец. θερμός — тепло; грец. μετρέω — міряю) — прилад для вимірювання температури шляхом перетворення її в покази або в сигнал. Для вимірювання температури використовують такі фізичні властивості речовин, які однозначно змінюються при зміні температури і легко можуть бути виміряні. Лінійка — найпростіший вимірювальний інструмент, який являє собою пластину, в якій як мінімум одна зі сторін пряма. Зазвичай лінійка має нанесені поділки, кратні одиниці вимірювання довжини (сантиметр, дюйм), що використовуються для вимірювання відстаней. Логарифмічна лінійка — обчислювальний прилад, який дозволяє виконувати кілька математичних операцій, основними з яких є множення та ділення чисел. Для вимірювання часу користуються годинниками та секундомірами: механічними, електричними та електронними. Електронний секундомір відображує вимірювані проміжки часу на електронному табло до сотих долей секунди Телескоп — це прилад для спостереження за небесними тілами. Барóметр — прилад для вимірювання атмосферного тиску Мікроскоп — прилад для розглядання дрібних, невидимих для неозброєного ока, предметів у збільшеному зображенні.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]