Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
priroda.docx
Скачиваний:
158
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
110.52 Кб
Скачать

11. Скласти список поодиноких природних понять, включених в малокомплектнiй школi.

Для 1 та 3 класу:

- горизонт; - план; - карта; - кам'яне вугiлля; - компас; - трава; - ртуть; - рiчка; - вiтер; - сонце; - вода; - планета; - вогонь - зорепад; - блискавка

12. Змiст i органiзацiя фенологiчних спостережень, ведення класного "Календаря природи i працi людей" ведення зошита з друкованою основою. Фенологічні спостереження учнів тісно пов'язані з роботою на навчально-дослідній ділянці. Спостереження за сезонним розвитком об'єктів живої і неживої природи протягом декількох років дають можливість скласти природний календар природи свого району. На підставі даних багаторічних фенологічних спостережень учні можуть отримати уявлення про синхронізацію розвитку рослин, їх реакція на умови навколишнього середовища, встановити причини, що обумовлюють темпи розвитку, виявити надійні фенологічні покажчики термінів проведення різних сезонних робіт. Маючи в своєму розпорядженні данi фенологічних спостережень, школярі можуть навчитися обчислювати строки настання того чи іншого явища і пов'язаних з ними робіт, наприклад по боротьбі з шкідниками і хворобами, доглядом за садом, збором лікарських рослин і т.д. Фенологічні спостереження дають педагогам найцінніший матеріал для конкретизації та закріплення знань, отриманих учнями на уроках.Організація фенологічних спостережень зазвичай починається з вибору ділянки та маршрутів спостережень . Після того як вибрані ділянки та намічені маршрути спостережень, необхідно детально їх описати .Вибравши місця для спостережень, приступають до вибору об'єктів спостереження .Спостерігати необхідно не менше ніж за 10 деревами або чагарниками одного виду. Обрані примірники треба відзначити незмивною етикетками, добре помітними здалеку. Повинні бути також обрані місця, на яких можна зустріти певні види тварин, - ділянки з деревами і чагарниками для спостереження за птахами, галявини для спостереження за комахами, водойми.

Після вибору маршруту і майданчиків для спостереження слід скласти карту-схему ( додаток), вказавши на ній розташування всіх вас цікавлять об'єктів, включаючи рослини з етикетками. Складена схема ділянки стане керівництвом для подальших спостережень. Регулярність спостережень - найважливіша умова отримання надійних фенологічних даних.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]