Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Педченко О.Я. - ДТ-Х10-2.docx
Скачиваний:
43
Добавлен:
20.02.2016
Размер:
152.43 Кб
Скачать

2.5. Складання перспективно-поурочного плану викладення теми.

Перспективно-поурочний план – це документ, який містить перелік уроків по конкретній темі, організаційні і дидактичні характеристики кожного з них, представлені часом, що відводиться на вивчення тих або інших питань теми, типом уроку, цілями навчання, змістом базового матеріалу, методами навчання.

Особлива увага приділяється тому, наскільки зміст плану відповідає виконаним раніше розробкам і забезпечується кореляція між його елементами. Так, тип уроку повинен бути вибраний з урахуванням складності матеріалу і його об’єму (чим складніший матеріал, тим менша кількість завдань буде плануватися на урок), з урахуванням характеристик навчальної групи і часу, що відводиться на вивчення матеріалу.

Найменування типу уроку визначає основне його завдання або мету. Це слід враховувати при формуванні структури кожного уроку і формулюванні мети навчання.

Наведемо перспективно-поурочний план викладу теми «Визначення, класифікація та технологія приготування гарячих напоїв» у таблиці 2.9.

Таблиця 2.9.

Перспективно-поурочний план викладу теми «Визначення, класифікація та технологія приготування гарячих напоїв»

№ уроку

Тема уроку

Час

Цілі уроку

Базові знання

Тип уроку

Методи застосування на уроці

1

2

3

4

5

6

7

1

Товарознавча характеристика сировини для приготування гарячих напоїв.

45 хв.

Сформувати і проконтролювати знання сировини для приготування гарячих напоїв, визначати основні товарознавчі характеристики кожного виду сировини.

Перелік необхідної сировини для приготування гарячих напоїв, органолептичні та фізико-хімічні показники якості кожного виду сировини.

Комбінований урок: формування ООД, ВД, КД.

Бесіда, конспектування, усне опитування.

2

Визначення, класифікація та технологія приготування гарячих напоїв.

90 хв.

Сформувати і проконтролювати знання визначення гарячих напоїв, класифікації гарячих напоїв та їх технології приготування.

Визначення гарячих напоїв, класифікаційні ознаки гарячих напоїв, стадії приготування гарячих напоїв.

Урок формування нових знань, формування ООД.

Розповідь з елементами пояснення, бесіда, конспектування.

3

Вимоги до якості гарячих напоїв.

45 хв.

Проконтролювати знання та уміння, набутих на попередніх уроках.

Знання та уміння отримані на попередніх уроках.

Урок контролю.

Письмове опитування.

У поданій таблиці представлений перспективно-поурочний план викладу теми «Визначення, класифікація та технологія гарячих напоїв», розрахований на 3 уроки.

2.6. Розробка бінарних дій викладача і учнів (студентів) на уроці (заняття) «Визначення, класифікація та технологія приготування гарячих напоїв».

Тип уроку – урок формування нових знань.

Таблиця 2.10

Бінарні дії викладача і тих, кого навчають на уроці «Визначення, класифікація та технологія приготування гарячих напоїв»

Структурні елементи уроку

Дії викладача

Дії тих, кого навчають

1

2

3

1. Організаційний момент

1.1. Встановлює тишину.

1.2. Вітає учнів.

1.3. Відмічає відсутніх.

1.1. Учні відповідають на вітання викладача

1.2. Готують до уроку все необхідне приладдя (дістають зошити, ручки).

2. Підготовка тих, хто навчається до сприйняття навчального матеріалу теми (мотивує учнів сприймати інформацію)

2.1. Повідомляє тему уроку: «Визначення, класифікація та технологія приготування гарячих напоїв» та ціль уроку: сформувати знання визначення гарячих напоїв, їхньої класифікації, необхідного обладнання та технології приготування гарячих напоїв.

2.2. Проводить вступну внутрішню мотивацію: Сьогодні ми розглянемо мабуть одну з найважливіших тем. Інформація, яку ви отримаєте сьогодні, знадобиться вам для успішного оволодіння професією

бармен. Окрім цього даний матеріал є надзвичайно цікавим та пізнавальним.

2.3. Начитує цей матеріал учням під запис.

2.1. Слухають і сприймають тему і мету уроку.

2.2. Записують тему уроку в конспект.

2.3. Формулюють відношення до теми уроку, усвідомлюють мету і значення для майбутньої професії.

Продовження таблиці 2.10

1

2

3

3. Актуалізація базових знань

3.1. Проводить фронтальне усне опитування:

1. Назвіть асортимент гарячих напоїв.

2. Яка поживна цінність гарячих напоїв?

3. Чи перебуває попит на гарячі напої на високому рівні?

4. Які види гарячих напоїв ви знаєте?

5. Наведіть класифікацію гарячих напоїв?

6. Сформулюйте основні вимоги до якості молочної сировини?

7. Яке технологічне обладнання необхідне для приготування гарячих напоїв?

8. Які основні правила експлуатації технологічного обладнання, необхідного для приготування гарячих напоїв?

9. До чого може привести невірна експлуатація технологічного обладнання?

3.2. Якщо базові знання сформовані, переходить до викладення нового матеріалу. Якщо базові знання сформовані недостатньо, формує їх у процесі викладення нового матеріалу.

3.1. Відновлюють базові знання.

3.2. Відповідають на запитання усно.

3.3. Доповнюють відповіді своїх товаришів.

Продовження таблиці 2.10

1

2

3

4. Формування ООД

4.1.Викладення матеріалу уроку методом розповіді-пояснення за планом:

  1. Визначення гарячих напоїв.

  2. Класифікація гарячих напоїв.

  3. Інструменти для приготування гарячих напоїв.

  4. Технологія приготування гарячих напоїв.

4.1. Слухають та сприймають новий навчальний матеріал.

4.2. Записують основні положення, терміни в конспект.

4.3. Задають питання по незрозумілим фрагментам навчального матеріалу.

4.4. Слухають та усвідомлюють відповіді викладача.

5. Підведення підсумків

5.1. Підводить підсумки уроку: «На сьогоднішньому занятті ми вивчили визначення гарячих напоїв, їхню класифікацію, необхідне обладнання та технологію приготування гарячих напоїв.

5.2 Визначає педагогічну ефективність проведення заняття і ступінь досягнення цілей уроку.

Вислуховують підведення підсумків уроку викладачем.

6. Видача домашнього завдання

6.1 Видає домашнє завдання, вказує сторінки підручника:

«Прочитати, відповісти на запитання, які наведені в кінці розділу.

6.2 Відповідає запитання учнів.

6.1 Записують домашнє завдання.

6.2 Задають питання по незрозумілим моментам.

У поданій таблиці представлені розроблені бінарні дії викладача та учнів на уроці формування нових знань з теми «Визначення, класифікація та технологія приготування гарячих напоїв».

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]