Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2.doc
Скачиваний:
12
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
2.46 Mб
Скачать

Урок 4

Тема: Формування грамотної та безпечної роботи з комп'ютером. Розвиток уваги. Практична робота № 4. «Лабіринт». Відпрацьовування навичок користування клавішами керування курсором.

Мета:

  • повторити назви пристроїв ПК і їх призначення;

  • ознайомити уч­нів із клавішами керування курсором, навчити користуватися ними;

  • виховувати дбайливе користування клавіатурою.

Програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань», навчальна презентація «Урок4»

Вимоги до учнів: знати назви зовнішніх пристроїв ПК та їхні функ­ції; мати уявлення про призначення курсору; розуміти призначення клавіш керування курсором, уміти їх використовувати.

Хід уроку

  1. Організаційний момент (1 хв)

Підготовка зошитів, ручок, олівців та фломастерів.

ІІ. Актуалізація опорних знань (12 хв.)

Перевірка домашнього завдання.

Відповідь: пристрої введення — миша, мікрофон, сканер, клавіатура; пристрої виведення — монітор, принтер, звукові колонки.

Повторення правил техніки безпеки:

Які правила поведінки порушив Петрик П’яточкін? Петрик П’яточкін після перерви швиденько вбіг до класу і всівся за комп’ютер. Потім почав сильно натискати на клавіші клавіатури. Коли вчитель зробив зауваження, Петрик, не звертаючи уваги на зауваження, продовжував натискати клавіші.

Розминка

Гра «Знайди потрібне слово».

Учитель називає якесь слово, пов'язане з пристроями комп'ютера, а діти додають до нього ще одне слово, що пов'язане з першим за змістом, і пояснюють, як ці слова пов'язані.

Наприклад:

персональний — комп'ютер;

плоский — монітор, сканер;

кольоровий — принтер;

лазерний — диск (принтер);

системний — блок;

швидкий — процесор;

запам'ятовує — пам'ять (вінчестер);-

керує — миша;

указує — курсор.

Гра «Корова»

Учитель викликає двох-трьох учнів, тихенько говорить їм сло­во, пов'язане з будовою комп'ютера, а учні повинні без слів, тіль­ки жестами пояснити класу, що це за слово (якщо учні не можуть самі виконати це завдання, учитель повинен допомогти).

Слова для гри: навушники, клавіатура, монітор.

У кінці гри нагадати, що інформація кодувалася й передава­лася у вигляді жестів.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (6 хв).

Розповідь про клавіші керування курсором.

Якось наші друзі вирішили пограти у гру «Морський бій».

- Хочу грати у “Морський бій”! – процвірінькав Горобчик

- Ось і рухай мишу! Шукай гру! – запропонувала Гусінь

- А чому мишу? І як я дізнаюсь, чи правильно я вибрав гру? – запитав Горобчик

- А давай запитаємо про це професора! – відповіла Гусінь

- Миша потрібна для переміщення різних фігурок на екрані монітора. – повідомив професор.

Курсор повідомляє:

—зачекай, комп'ютер не готовий сприймати нову ко­манду;

- вибір об'єкта;

—можна змінити ширину цього об'єкта;

— можна змінити висоту цього об'єкта;

— указує, де з'явиться новий текстовий символ

- Шлях квадратика на екрані монітора повторює шлях миші, яку рухає Гусінь по поверхні столу. – здогадався Горобчик.

- Це і є миша – пояснила Гусінь.

- Але курсором можна управляти не тільки за допомогою миші. Помічником у цій справі може бути й клавіатура. На ній у правій частині є клавіші керування. Вони мають ось такий вигляд

- Я буду командувати, а ти рухай! – запропонував Горобчик. Самий повний вперед!

- Слухаюсь, командир, самий повний вперед!

- Ура!

- Готово!!! Знайшли гру!!!

Робота із зоши­том

Завдання 1.

Намалюй, що зображено на клавіші, яка переміщує курсор:

  1. Фізкультхвилинка (1 хв).

Травичка низенька-низенька (присідають)

Дерева високі-високі (встають, руки вгору)

Вітер дерева колише, гойдає (нахили вліво, вправо)

Птахи летять, відлітають (махають руками, наче крилами)

А діти тихенько за парти сідають.

  1. Пояснення домашнього завдання (1 хв).

Василько грав у комп'ютерну гру «Лабіринт» і виграв. На малюнку нижче ти бачиш копії з екрану. Обведи червоним ті клавіші, які натискав Василь для керування героєм.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]