![](/user_photo/2706_HbeT2.jpg)
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Урок 3
- •Хід уроку
- •Урок 4
- •Хід уроку
- •VI. Практична робота
- •Vіі. Релаксація (1 хв).
- •Vііі. Підсумок уроку (6 хв).
- •Урок 5
- •Хід уроку
- •Урок 6
- •Хід уроку
- •Урок 7
- •Хід уроку
- •1) Перевірка домашнього завдання(1 хв)
- •2) Розминка (8 хв)
- •3) Перевірка правил техніки безпеки (2 хв)
- •4) Фізкультхвилинка (1 хв)
- •1) Робота із зошитом (10 хв)
- •2) Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Увага» (Виконавець «Олівець» комп'ютерний диктант)) (10 хв).
- •3) Релаксація (1 хв)
- •Урок 8
- •Хід уроку
- •1. Робота із зошитом (6 хв)
- •2. Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Увага» (Виконавець «Олівець» (комп'ютерний диктант) (10 хв).
- •3. Релаксація (1 хв)
- •Хід уроку
- •Урок 10
- •Хід уроку
- •III. Практична робота
- •IV. Пояснення домашнього завдання
- •V. Підсумок уроку
- •Урок 11
- •Хід уроку
- •I. Розминка
- •VII. Релаксація
- •VIII. Підсумок уроку
- •Урок 12
- •Хід уроку
- •1) Гра «Знайди спільну ознаку»
- •2) Фізкультхвилинка
- •3) Релаксація
- •Урок 13
- •Хід уроку
- •Урок 14
- •Хід уроку
- •Урок 15
- •Хід уроку
- •Урок 16
- •Хід уроку
- •Урок 17
- •Хід уроку
- •Урок 18
- •Хід уроку
- •Урок 19
- •Хід уроку
- •Урок №20
- •Хід уроку
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Урок 22
- •Хід уроку
- •Урок 23
- •Хід уроку
- •Урок 24
- •Хід уроку
- •Урок 25
- •Хід уроку
- •Урок 28
- •Хід уроку
- •Урок 29
- •Хід уроку
- •47 ? 17
Урок 13
Тема. Виявлення основної ознаки предмета. Групування предметів за спільною ознакою. Виявлення найбільш характерної ознаки для групи предметів. Практична робота №13 «Третій зайвий». Знаходження «зайвого» об’єкта в групі.
Мета:
навчити учнів орієнтуватися у зображенні множин і під множин, множин, що перетинаються;
розвивати в учнів логічне й образне мислення;
формувати вміння здійснювати вибір у прикладній програмі;
виховувати наполегливість в оволодінні предметними знаннями.
Обладнання: мотузки для проведення розминки, написи на липкій стрічці для проведення гри «Розселення множин».
Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Скарбниця знань».
Вимоги до учнів: уміти наводити приклади множини предметів; визначати порядок вкладеності підмножин; орієнтуватися в зображенні множин і підмножин, множин, що перетинаються; уміти знаходити місце на схемі для кожної множини; аргументувати свій вибір; розв'язувати задачі на використання кіл Ейлера; керувати об'єктами на екрані монітора.
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань
Розминка
Розминка проводиться у вигляді гри.
Учні,
які мають
гарні
оцінки
з
української
мови
Учні,
які мають
гарні
оцінки
з
математики
а
підлозі, у тому місці, де добре видно
всім учням, мотузкою викладаються два
кола з відповідними написами в них:
Учитель пропонує учням стати в те коло, яке вони вважають своїм. (Треба підібрати учнів так, щоб знайшлися учні, які мають гарні оцінки лише з математики, лише з української, і такі, що мають гарні оцінки з обох предметів.) Учні повинні прокоментувати ситуацію, яка склалася. (Вони належать до різних множин.)
Перевірка домашнього завдання
Відповіді:
а) сміливий
б) дуб
в) море
г) білий
д) ромашка
е) камінь
Повторення правил ТБ
Гра «Розселення множин»
Зображення
на дошці: прямокутник - множина тварин;
ромб — множина риб;
трикутник - множина рослин; овал – множина звірів; п’ятикутник – множина птахів.
Необхідно «розселити» запропоновані об'єкти у свої «квартири». Прокоментувати результат. Це завдання можна виконати, поділивши учнів на команди (тоді у кожної команди повинен бути свій набір об'єктів і свій «Дім»).
Заготовка з написами (написи кріпляться липкою стрічкою): | ||||
мураха |
пінгвін |
тюльпан |
карась |
камбала |
горобець |
щука |
береза |
клен |
ворона |
вовк |
волошка |
корова |
річка |
цегла |
Фізкультхвилинка
Вітер віє-повіває,
Підняти руки вгору, нахиляти тулуб в різні боки.
Орач сіє-посіває.
Ліву руку поставити на пояс, праву відвести в сторону, розвернути корпус вправо, поміняти положення рук і розвернути корпус вліво.
Рости, рости, жито,
Присісти і піднятися на весь зріст, піднявши руки.
Силою налите.
Зігнути в ліктях руки й розігнути.
Практична робота
Робота із зошитом
Робота з комп’ютером
Робота з комп'ютерною програмою. Зупинка «Множини» (Множини)
Релаксація
Пояснення домашнього завдання
Підсумок уроку